Herecké Vánoce (TV pořad)

Komedie / Talk-show

Československo, 1970, 59 min

Krásný vánoční střihový dokument, který uvedla Jiřina Bohdalová (jako více méně taková posluchačka), a pak už měli slovo postupně jeden po druhým z výše uvedených herců. Obrazově, nebo jako sedící či v jiné místnost než kde všichni společně seděli a s jiným vybavením. Vše ale na Kavčích horách. Bavili jsme se jak jejich vzpomínkami ze života tak i jejich vtipy které ze sebe chrlili jako na běžícím pásu. Samozřejmě největší proslov, i uznání kolegů sklidil ostatně jako obvykle Vladimír Menšík, hlavní iniciátor celého zábavného pořadu. Staří bardi jako Kohout nebo Werich, byli chvílemi úplně zaskočeni, nezmohouc se na jakékoliv slovo a jen nevěřícně koukající.. Bylo to vskutku zajímavé vidět takovéto esa jakoby v offsidu. Asi to ještě nikdy neviděli ani možná doposud nezažili, možná jen ve své době něco podobného s Vlastou Burianem. Dále tam byla i třeba naše velikánka Národního divadla a Národní umělkyně 91.letá Leopolda Dostálová, stále plná vitality a elánu, která taktéž sklidila velkého uznání a úcty od svých kolegů. Nemající chybu, pěkný vánoční oddychový, nenáročný a uvolňující pořad, společně s Malou noční povídkou (O škodlivosti tabáku) od S. Neumanna to bylo celé téměř bez chyby.(14.2.2007)

Jiřina Bohdalová pobíhá po budově televize na Kavčích Horách a shání veselé příběhy od přítomných herců. A pár herců v čele s Menšíkem našla, takže vyprávění opravdu stojí zato. Některé vyprávění moc zajímavé není, část z herců však určitě pobaví. Průměrný černobílý zábavný pořad, který bychom dnes nazvali talk-show. Přehlídka pár dobrých starých bardů pro pamětníky.(12.2.2014)

• NinadeL

Dramaturga za toto měli vyhodit na hodinu. Viz vzácná shoda místních bardů Marthose a WANDRWALLa.(11.9.2012)

• pursulus

Zatr… vánoce.¬         Režisérsky špatně provedené patla-matla. Navíc poškozené oním sentinentem (neopravovat, prosím) vánočním, onou vůní jehličí, bla-bla, skrze níž jednotliví aktéři (či jejich většina) nejsou schopni o mnoho víc než oněch milých, plytkých úsměvů a přidružených frází. Okamžitý nápad asi, který byl ihned přijat, asi, za dobrý, ba výborný. Ale výsledek, pro počáteční omyl v soudu, neodpovídá očekáváním — a mohou za to ty zatrolené Vánoce.¬                 Případné opoznámkování: uživ. Marthos.(31.7.2019)

• Marthos

Studiová vánoční beseda s hereckými velikány na Kavčích horách aneb Jižinka Bohdalová hrozně ráda poslouchá vánoční historky, zvláště ty od svých kolegů a přátel, takže se dozvíme opravdu leccos zajímavého. František Filipovský vzpomíná na košilatou anekdotu s Oto Rubíkem, který si domluvil rande v divadle a před představením si šel jen v trenýrkách onu slečnu obhlédnout skulinou v oponě, načež ta se nečekaně zvedla a byl malér. Všichni se smějeme. Věra Ferbasová se poté přidá se vzpomínkou na tetičku, která dostala od doktora přes hubu, protože se smála tak, až jí zůstala otevřená ústa. Cha cha. Jan Werich se přizná, že nemá rád jehličnatou náladu a Vánoce v Americe jsou vlastně generálkou na Silvestra. Irena Kačírková si zase povídala s kaprem ve vaně a od Eduarda Kohouta chce slyšet, jaké to bylo za časů obrozeneckého divadla, načež se Edáček urazí, protože v té době, jak poznamená, byl teprve pikantním přáním svého tatíčka. Chi chi chi. Milda Kopecký samozřejmě zaregistruje sukénku sličné slečny asistentky a vzpomene na svého známého, který byl skálopevný ateista a nenáviděl náboženské zvyklosti o Vánocích. Dana Medřická přizná, jak jednou zapoměla zamknout dveře do pokoje a malý Vašík odhalil dárky, načež se musela narychlo vymyslet lež. Na závěr všechny odbourá živelný Vladimír Menšík několika hurónskými historkami ze svého mládí, až všichni slzí smíchy. Klasická výplň soudobého televizního programu bez jakéhokoli významu je dnes cenná čistě za dokumentární zachycení hereckých legend v závěru jejich života, jinak není proč.(20.7.2012)