MickeyStuma

Velitel čety je prostě velitel čety. Je v tom více zodpovědnosti při plnění úkolů, než by se zdálo. A mít coby velitel před vojáky respekt je to nejdůležitější. Druhá část také letmo ukazuje vojenský život záklaďáků, který má reálný základ, takže se v tom mnohý může i poznat. Dnešní mladá generace má mimojiné možnost vidět jak to vypadalo, když se šůrovala podlaha. Nejdůležitější však je, že vojna nebyla jen o pochodování a cvičení, ale i o brigádách, což dnes družstvům tolik chybí. Tady je rota na výpomoci svého času v JZD během sklizně. Volnost? V žádném případě. I tady byla vojna jako řemen. Naše hrdiny mimoto samozřejmě potkávají i osobní sounáležitosti, hlavně co se týče partnerských vztahů. ()

topi80

Bez jakékoli ironie hodně zajímavý díl, ve kterém už se začíná něco dít a já zjišťuji, že mě ty gumácké osudy začínají zajímat. Velitel Lípa vyvezl svou četu na brigádnickou pomoc při žních. Díl byl zajímavý, místy i vtipný, pro mnoho účastníků brigád v JZD určitě i nostalgický. Zajímavé bylo, jak dobré úmysly místních zrovna moc nepomáhaly nezkušenému poručíkovi při zvládání mužstva. Moje divácká zvědavost byla uspokojena a závěrečný spoiler se moc povedl. ()

javlapippi

"Disciplína v celé četě i mezi svazáky je pod psa!" Hlavný hrdina dostane elegantné kopačky od vyvolenej, arcinepriateľ z prvej časti sa ukáže ako charakter a kudlu do chrbta prekvapivo vrazí kamarát najlepší. To je na jedného celkom dosť, keď sa ešte k tomu sa snaží udržať si autoritu u svojej čaty, mení sa na ukážkovú gumu. Našťastie sa uvedomí, keď so svojou jednotkou vyrazí pomáhať družstevníkom na obilnú frontu do rodnej viesky. Druhá časť ešte lepšia než prvá. ()