Velká zkouška (E03) (epizoda)

Československo, 1981, 1 h 14 min

Ladislav Langpaul

Alois Nožička

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

• Ozzy2

Viděli jste někdy lampasáky v akci?Oni tady ti slušňáci vůbec nechlastají!To u nás na vojně byli všichni většinou totálně na sračky.jeden slovenskej idiot, náš velitel četyt vždy v neděli po návratu z putyky navštívil naši četutu a vše nám vyházel ze skříněk.Zajímalo by mě, čím se to vylitý hovado živí dneska, pokud se neuchlastal.Vojna byl humus, jako tenhle stupidní seriál.(20.8.2020)

Příprava na cvičení vojsk Varšavské smlouvy a samotné cvičení. Tato část má vlastně polodokumentární vyznění, neb pro scény onoho cvičení byly použity skutečné záběry, takže z historického hlediska máme možnost vidět, jak takové cvičení opravdu vypadalo. Přípravy byly už samozřejmě sehrané. Opět to však plně ukazuje vojenský život, jaký za socialismu byl. Jen tak mimochodem, ani dnes mnohý neví, na jakou stranu se otáčí při povelu ´Čelem vzad!´. V důstojnickém životě se samozřejmě opět ukazují problémy jak v rámci povolání, tak i v soukromí. Motivy problémů v partnerských vztazích jsou už takovým svým standardem.(23.6.2020)

Docela vtipná i zajímavá vztahová zápletka, již klasická přehlídka dobové bojové techniky, určitě jsem se nad dalšími gumáckými osudy nenudil. Vlastně mě během vysílání napadlo, proč se to žádná stanice neodvážila vysílat, vždyť to není blbější než v reprízách úspěšní Chlapci a chlapi. Jo, vím, jaké záchvaty smíchu nebo vzteku musel tento seriál vyvolávat v 80. letech, jenže... ...no, posunuli jsme se natolik, že dnes jde skoro o skvost.(17.2.2020)

• pajkir

To zase byla bžunda, hlavně ty pořadový cvičení, "Vlevo se otáčíme, vlevo!!!"(13.2.2020)