Velký den (E04) (epizoda)

Československo, 1981, 1 h 11 min

Ladislav Langpaul

Alois Nožička

Komentáře uživatelů k epizodě (3)

• Svata

Strašnej socialistickej hnus.(29.8.2020)

• Ozzy2

Tady bylo dobře vidět, jakou pakárnu museli mít i gumy.Co to kurva bylo za kretény, že takhle dokázali žít|?Kdo by do toho lezl dobrovolně?Jedna hvězda za Libušku Geprtovou, ta tu svini hraje velmi dobře.Zároveň jí strhávám za spartakiádní průvod, taky z velké části kvůli těmhle vesnickým dacanům, co se chtěli narvat do Prahy na spartakiádu a provolávali tam slávu KSČ a těm komouškejm kreaturám tu ty svině byly 42 let.(28.8.2020)

Jak nám ukazuje příběh čtvrté části, život s vojákem z povolání není žádná procházka růžovým sadem. Takový člověk nikdy neví, co bude za pět minut, ani za hodinu či za dvě, natož druhý den. A tak se klidně i stane, že se kvůli nečekanému vyhlášení poplachu v kasárnách nemůže dostavit ani na vlastní zásnuby. Dějství si jinak všímá vojenským přípravám na spartakiádu, z jehož přímých záběrů je vše nakonec ukončeno. Ano, stejně jako v předchozí části i nyní byly použity reálné záběry s ukázkou spartakiádního cvičení vojáků na Strahově spolu se závěrečným průvodem na Letné. Nic než vzpomínka na dobu dávno minulou.(23.6.2020)