Příliš ostré střelby (E05) (epizoda)

Československo, 1981, 1 h 12 min

Ladislav Langpaul

Alois Nožička

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

U scénáře byl v titulcích uveden Pavel Hanuš a nikoliv Ladislav Langpaul, jako v těch předešlých. Možná jeden z důvodů, proč se mi tento díl líbil zatím asi nejvíc. Postava Vítězslava Jandáka mluvila hlasem Petra Skarkeho.(27.2.2020)

Změna v ději. Nové působiště, nová rota, noví kolegové, nové starosti. Jak v zaměstnání, tak i v soukromí. Nevraživost a spory jsou i zde, obzvlášť, když se coby nový velitel roty snaží změnit zavedené pořádky. No, to by jistojistě nadzvedlo každého starousedlíka. A samozřejmě se nejedná o jediný problém. Je tady toho víc. Atmosféra a dramatizace je provedena hodně zajímavě. A to i s určitým odlehčeným napětím. Nakonec to všechno skončí určitou radostnou zprávou. Inu, i tady se hlavně potvrzuje, jak se dříve říkalo, že vojna není kojná.(23.6.2020)

• fooggyy7

Tento díl jsem neviděl, ale bude to stejná kravina jako ty předešlé.(23.2.2020)

I když je hlavní hrdina guma do morku kostí, musím uznat, že se tento díl scénáristům moc povedl, to ztvárnění vztahy mezi ostatními gumáky v posádce byly ztvárněny na jedničku. Asi nejlepší díl.(25.2.2020)