Komentáře uživatelů k TV seriálu (15)

• Karlos80

Scénář: Ladislav Langpaul. Seriál o životě příslušníků naší armády a současně připomíná, jak náročné a odpovědné je povolání důstojníka, velitele v dnešní mírové době. U nás odvysíláno snad jen jednou, od té doby tento seriál úplně zapadl, a dnes si na něj už nikdo krom nějakého pamětníka nevzpomene, viděl jsem jeden necelý díl z nějakého archivního pořadu, a musím říct že to byla z "dnešního" pohledu strašná pitomina. Co ale nebylo, a co bysme také chtěli že? Samozřejmě z důsledku pomálu objektivních a informačních informací nehodnoceno.(26.6.2007)

Tak tu čtu a to celkem fascinovaně všechny komentáře a kroutím hlavou. Snad kromě jednoho komentujícího to vlastně nikdo neviděl, nebo to viděl (možná) na vojně, ale není si jist jestli si to neplete s Vinetůem... Já mám po dnešku viděný první díl a svoji porci zábavy jsem dostal. Oproti srovnávaným Chlapcům a chlapům tam chybí větší plejáda hereckých hvězd osmdesátých let i když kdo ví, co přinesou další díly. Na konci toho prvního se objevil např. Vinklář a to už je jiná liga než Procházka... Toho jsem vždycky nemusel. Vždycky, ale překvapilo mně jak je v téhle roli celkem snesitelný. Film je procpán propagandou, strana, vláda, vlast, vůdčí role KSČ, souručenství bratrských armád a samozřejmě největší kámoš SSSR a jeho okupanti na našem území. Když jde do tuhého pomůže kámoš Andrej z ruské posádky... :-). Krom pro někoho retro vzpomínek na vojenský život film nabízí i pohledy na tehdejší bojovou techniku což jej dělá celkem zajímavých.život socialistického velitele nebyl med a přesto vedli ty své kluky, plnili bojové úkoly a tvořili tak obrněnou pěst dělnického lidu proti agresorům a případným okupantům ! To nám asi film chtěl sdělit krom takového jakoby PR pro ČSLA. Co překvapilo je délka dílů. Co díl to v podstatě stopáží celovečerní film. Celkově zatím slabší průměr, zatím dávám za 3. * * *(29.1.2020)

• Zazie

Tenhle seriál jsem viděla kupodivu celý v době, kdy v televizi nic jiného nešlo, s očekáváním, jestli další díl bude stejně nesmyslná slátanina jako ten předešlý. Byla. Seriál nikdy nereprízovali a v archívu právem zapadl prachem.(16.1.2008)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 3.1.1982, pôvodný televízny seriál (1.4.2009)(1.4.2009)

Tento seriál jsem bohužel nikdy neviděl..přesto si myslím, že žádný seriál ani film natočený v československé produkci si nezaslouží být hodnocen někdy dost vulgárním způsobem, jak tady někdy čtu. Rozhodně si i tento seriál zaslouží oprášit z archivu a připomenout nám ho. Určitě bude mít mnohem větší sledovanost a úroveň, než některé záležitosti, které máme možnost vidět v dnešní filmové nabídce. Musím opravit svůj komentář...první díl tohoto seriálu jsem už viděl a moc mi to připomnělo chvíle mé dvouleté vojenské služby, těším se na další díly.(22.9.2016)

• mira007

Československý seriál z roku 1981 o studentech vojenské vysoké školy je ještě větší bizár než guilty plesure Chlapci a chlapi. Špatné i na socialistickou seriálovou tvorbu, po premiéře to vytáhli na světlo až o třicet let později na Jojce. Těžkej duševní hard core, hned v prvním díle náš hrdina zaboří transportér do příkopu a o pomoc jde v ruském jazyce žádat bratrské okupanty. Jednu hvězdu dám s velkým vypětím za uznání, že kameraman uměl zapnout kameru.(7.2.2020)

• stone

Přesný obrázek, jak to v armádě vypadalo. Zelené gumy.(4.2.2020)

Na seriál si vzpomínám,dávali jej tehdy (v roce 1982) v neděli v 20.00. A proč ta vzpomínka? Jednak jsem tou dobou někdy odjížděl na internát a pak taky proto,že jeden z hlavních ,,hrdinů" nosil moje celé jméno. Tři hvězdy za nostalgické připomenutí mládí a pak i vzhledem ke srovnání s tím,jaký slátaniny se točily a ještě točí i po ,,slavné listopadové sluníčkové" jakožerevoluci ....(24.4.2019)

• sharka.68

Mně to bylo povědomý! Jediný,co jsem si vybavila, byla Marta Hrachovinová,jak vrká s Tondou Procházkou u nějakých futer...a ono jo! Vydržela jsem první díl celej...masochisticky dám i ty další, baví mne sledovat Rudlu Jelínka....a objevila se tam Yvetta Kornová, moje nostalgická vzpomínka na film-Přijela k nám pouť..no tak přidám další hvězdu....(27.1.2020)

• FeroFabus

Do prdele práce, tuhle odpornou slátaninu jsem viděl jako voják základní služby v roce 1982. Tomuto nesmyslu může konkurovat snad jen slátanina Matka.. Je pro mě obrovskou záhadou, jak režisér Kubeček mohl o dva roky později natočit takový skvost "Jako kníže Rohan". Tou slátninou Matka myslím ten debilní seriál, aby někdo nemyslel, že urážím Karla Čapka.(12.7.2015)

• McMerkurion

... seriál jsem viděl kdysi v premiéře, od té doby, ač to byla blbost, se mi jej nepodařilo nikde najít a znovu zkouknout ...(10.2.2017)

Vzpomínám si pouze na jednu scénu: Rozčilený velitel (Antonín Procházka) křičí na řidiče tanku, který odmítl vyjet strmý kopec s odůvodněním, že je to stará hajtra, která na to už nemá. "Soudruhu ! Tohle není Aero prc prc cililink !" Pak si (jak jinak) sám sedá za rajčáky a vyjede to sám. Za impozantního čudění a bručení starého tanku. Skvělá zábava. Škoda, že to někdo nevytáhne. Možná televize JOJ :-) Ty čtyři hvězdy jsou za tu zábavu, kterou by mi to poskytlo dnes, jako parodie !(8.12.2018)

• Peabody

První díl je podle očekávání hroznej, to jsou snad Chlapci a chlapi lepší. Ono taky základáci byli normální lidi, kdežto vojáci z povolání byli specifická skupina. Jsem zvědav, co tam bude Boris Rosner, ten v těchle ptákovinách nehrával ( T Topfer pár policajtů a má za sebou, dokonce s K Heřmínkem a O Pavelkou i bojoval proti špioinům ve Druhém tahu pěšcem). Ne že bych jim to vyčítal.(27.1.2020)

• Pedro72

Patronátní JZD Sedlec rullezz!(1.2.2020)

• Khotzilla

Vůbec jsem netušil, že ten seriál existuje, až teď díky JOJ. A je fakt, že často zmiňovaní Chlapci a chlapi ( moje guilty pleasure, u kterých jsme se na vojně hodně nasmáli) jsou oproti tomu ještě pohoda. Zkrátka "náročné bojové úkoly", stopáž vycpávaná hrdými záznamy spartakiády nebo nesmyslných vojenských "cvičení", jejíchž jediný výsledkem byla zdevastovaná krajina, rozježděná pásy otéček a tanků, důstojníci laškovně žertující na téma bodového hodnocení čet, a ke všemu zásadní dramatické momenty, kdy slečna chodí s vojákem, a přemýšlí, jestli ji nelže, když jí říká, že z kasáren si nemůže odejít, jak se mu zachce... Docela si představuji, jak herci, kteří se - jistě zcela ochotně a dobrovolně - té zhovadilosti zúčastnili, se zpětně tomuto monstrdílu museli smát - a nebo se za něj stydět. Bonusem jsou už pak jen některé zoufalé komentáře zde, relativizující historii, snažící se vsugerovat, že "to není tak hrozné" a popřípadě, že "některé současné filmy a seriály nejsou tak dobré".... I když proti tomuhle je myšlenkově hluboká a líp natočená i libovolná venezuelská telenovela. Jedna hvězda za dobré herce - Hegerlíkovou, Rössnera a další, spíš ve vedlejších rolích.(16.2.2020)