• mira007
  *

  Československý seriál z roku 1981 o studentech vojenské vysoké školy je ještě větší bizár než guilty plesure Chlapci a chlapi. Špatné i na socialistickou seriálovou tvorbu, po premiéře to vytáhli na světlo až o třicet let později na Jojce. Těžkej duševní hard core, hned v prvním díle náš hrdina zaboří transportér do příkopu a o pomoc jde v ruském jazyce žádat bratrské okupanty. Jednu hvězdu dám s velkým vypětím za uznání, že kameraman uměl zapnout kameru.(7.2.2020)

 • senecek
  ***

  Na seriál si vzpomínám,dávali jej tehdy (v roce 1982) v neděli v 20.00. A proč ta vzpomínka? Jednak jsem tou dobou někdy odjížděl na internát a pak taky proto,že jeden z hlavních ,,hrdinů" nosil moje celé jméno. Tři hvězdy za nostalgické připomenutí mládí a pak i vzhledem ke srovnání s tím,jaký slátaniny se točily a ještě točí i po ,,slavné listopadové sluníčkové" jakožerevoluci ....(24.4.2019)

 • roswelll
  *****

  Tento seriál jsem bohužel nikdy neviděl..přesto si myslím, že žádný seriál ani film natočený v československé produkci si nezaslouží být hodnocen někdy dost vulgárním způsobem, jak tady někdy čtu. Rozhodně si i tento seriál zaslouží oprášit z archivu a připomenout nám ho. Určitě bude mít mnohem větší sledovanost a úroveň, než některé záležitosti, které máme možnost vidět v dnešní filmové nabídce. Musím opravit svůj komentář...první díl tohoto seriálu jsem už viděl a moc mi to připomnělo chvíle mé dvouleté vojenské služby, těším se na další díly.(22.9.2016)

 • sharka.68
  **

  Mně to bylo povědomý! Jediný,co jsem si vybavila, byla Marta Hrachovinová,jak vrká s Tondou Procházkou u nějakých futer...a ono jo! Vydržela jsem první díl celej...masochisticky dám i ty další, baví mne sledovat Rudlu Jelínka....a objevila se tam Yvetta Kornová, moje nostalgická vzpomínka na film-Přijela k nám pouť..no tak přidám další hvězdu....(27.1.2020)

 • Karlos80

  Scénář: Ladislav Langpaul. Seriál o životě příslušníků naší armády a současně připomíná, jak náročné a odpovědné je povolání důstojníka, velitele v dnešní mírové době. U nás odvysíláno snad jen jednou, od té doby tento seriál úplně zapadl, a dnes si na něj už nikdo krom nějakého pamětníka nevzpomene, viděl jsem jeden necelý díl z nějakého archivního pořadu, a musím říct že to byla z "dnešního" pohledu strašná pitomina. Co ale nebylo, a co bysme také chtěli že? Samozřejmě z důsledku pomálu objektivních a informačních informací nehodnoceno.(26.6.2007)

 • - Prostory kasáren se nacházejí v Lešanech na Benešovsku – bývalé kasárna, v současnosti muzeum vojenské techniky. (radecc)