poster

Bližní na tapetě: Nactiutrhač (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Československo, 1969, 25 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (15)

 • Ej Hlemýžď
  ****

  Možná vám tento krátký film připomene klíčová věta řidiče sanitky, kterého hraje Landovský : To bych raději podal ruku praseti!(7.4.2007)

 • D.Moore
  ****

  "Proti vám je svině úplnej charakter!" vyhrkne na Eduarda Dubského Pavel Landovský a na ta slova odejde rázným krokem z bytu. Nastane jedna z filmových situací, které tak miluji. Proč Landovský řekl to, co řekl? Nevím. A kdo to vlastně byl a kde se v bytě nafoukaně vyhlížející rodiny z vyšších kruhů vzal? Taky nevím. Ale chci se to rychle dozvědět. Povedené.(12.10.2011)

 • argenson
  ****

  Opět nevycházím z údivu, že ty nejpůsobivější věci vznikly ve dvou třech cimrách a ve formátu televizní jednohubky.(2.1.2017)

 • veronikav
  *****

  Pavel Landovský opět boduje :-)(21.1.2011)

 • fragre
  ****

  Je to taková moralita o tom, že slušnost netkví ve slovní zásobě a celkové uhlazenosti, ale v charakteru. Herecké obsazení hlavních rolí pozvedá tento filmeček nad průměr.(27.3.2014)

 • LadyPupu
  *****

  "Dovolte mi tedy, abych Vám alespoň stisknul ruku. - To bych radši podal ruku praseti!" Vynikající (!!!) Pavel Landovský v hlavní roli "výtržníka", který vlastně vůbec nebyl výtržníkem a na jehož místě bych já osobně "čestnému" profesoru Brožovi jako bonus ještě rozbila hubu.(24.3.2016)

 • EKLEKTIK
  *****

  "Já si taky vybírám, komu ruku podat a komu ne." Nic naplat, když máte zajímavej námět, propracovanej scénář, přesný herecký obsazení, talentovanýho režiséra a šalamounskou pointu, nemůžete šlápnout vedle a ať si každej píše, co chce, mě se zde stejně nejvíc líbil Josef Somr. Jo a docela bych chtěl vědět, kdo přišel na ten název "Bližní na tapetě"? V úvodních titulcích je přece jasně napsáno, že se jedná o první příběh cyklu mikrokomedií "Malé justiční omyly".(26.3.2016)

 • sator
  *****

  A von mě kousnul do ruky a mě to tak nějak roztesknilo,tak sem ho prohodil voknem..Landovský.. Vtipné- nadčasové....100 %(13.12.2010)

 • arcticsky
  ****

  "Tak to bych radši podal ruku praseti". Tato Landovského věta mi utkvěla v paměti od mých zhruba 10 let....(7.6.2012)

 • lubospoti
  ****

  Pavel Landovský v další ze svých rolí zdánlivého burana, který má ovšem dobré srdce. Pěkně zpracovaný příběh o morálce, k dokonalosti mu chybí snad jen méně zidealizovaný závěr.(15.6.2013)

 • Amper01
  ***

  Jako ukázka "Není vše, jaxe na první pohled zdá" je to dobré. Navzdory tomu - i v takovéto situaci lze nesouhlasit slušně.(14.12.2012)

 • Fifer
  ***

  Je to taková až příliš křečovitá moralitka, kterou nezachrání ani ten kvalitní herecký ansámbl. Není to špatné, ale ani skvělé.(31.1.2012)

 • honzic
  ****

  Krátká, poučná a kvalitní televizní minikomedie s výbornými herci. Hodnocení: 75 %(17.10.2011)

 • MickeyStuma
  ****

  Sobectví je vlastnost přetrvávající po generace až do dnešních dnů a zřejmě ani jen tak nevymizí. Stačí se poohlédnout kolem sebe a dokonce i do vlastních řad. Jak se kdo chová ke svým starým rodičům či prarodičům? Se vším respektem a pochopením? Proč jsme ke starým lidem takoví pokrytci? Maxim Gorkij jednou řekl: "Být sobecký neznamená žít, jak se nám líbí, ale chtít na jiných, aby žili, jak nám to vyhovuje." A přesně o tom moralizuje tato krátká povídka, která je vskutku ze života. Zamysleme se nad tím. Nebýt sobecký k druhým znamená více šťastnějších lidí.(15.7.2017)

 • el-lobo
  ****

  Nóbl rodina odjíždí na dovolenou, ale vetchá babička nemůže zůstat sama doma. Proto chtějí babičku uklidit do nemocnice. Zavolají sanitku, ale řidiči se jejich nápad nelíbí a dá jim to otevřeně najevo. (Kromě již zmíněné věty o podávání ruky praseti vypustil Landovský ještě "Proti vám je svině úplnej charakter.")(18.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace