Return of the Native, The (TV film)

Velká Británie, 1994, 101 min

Jack Gold

Předloha:

Thomas Hardy (kniha)

Alan Hume

Carl Davis

Jim Oliver

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

• IQ Tiqe

Tak trochu shakespearovská romance. Upřímně, myslím si, že si ji pustí jen fandové Catherine, případně Clivea (kterýho jsem málem nepoznal), jinak mi to trochu zavání Pilcherovou; dnešní mluvou bych to popsal jako příběh vychcaný "trochu zlatokopky", která se poněkud přepočítá. Jo, je tam rozpolcenost, trochu katarze, ale je to strašně sladký a naivní.(29.5.2014)

• danecek24

52. Zlatý Glóbus za rok 1994 - nominace (1) - Nejlepší minisérie / TV film(5.3.2009)

Ač jsou pro mě filmy podle knih Thomase Hardyho většinou sázka na jistotu, tady jsem se mírně zklamala. Asi proto, že jsem hodně očekávala. Děj plyne bez nějakého většího vzrušení, Eustacie v podání Catherine Zeta-Jones je sice krásná, ale to je tak všechno. Nepomohla ani moje slabost pro Raye Stevensona :-). Daleko víc zaujme vedlejší příběh dívky Thomasiny a barvíře Diggoryho.(19.8.2015)