poster

3:10 Vlak do Yumy

 • USA

  3:10 to Yuma

 • Slovensko

  3:10 vlak do Yumy

 • Slovensko

  Vlak do Yumy

 • Velká Británie

  3:10 to Yuma

Western / Drama / Akční

USA, 2007, 122 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 135)

 • Marigold
  ****

  Po delší době film, kde mě Baleova charakternost neštvala, zřejmě proto, že ji skvěle vyvažovala charakternost Russela Crowe. Jak ale udělat film, kde proti sobě stojí hodný farmář a zlý zbojník a přitom zachovat charakternost na obou stranách? Bohužel se to neobejde bez určité křečovitosti a hraní na efekt (především v závěru), jinak ovšem Mangold zrežíroval stylovou, syrovou a přitažlivou žánrovou podívanou. Navíc sympaticky vousatou, upocenou a staromilskou.(1.8.2010)

 • golfista
  *****

  K westernům mám vřelý vztah (asi proto, že to byly jediné americké filmy, které se daly za mého mládí vidět). ... Na natočení kvalitního díla se ale v tomhle žánru většinou čeká dlouhá léta. V podstatě se od "Nesmiřitelných" žádný "pravý" western neobjevil. ... Až teď ! Dlouhé čekání letos skončilo díky Jamesi Mangoldovi ... Pokud se vám westernový žánr líbí (se všemi svými kladnými i leckdy spornými pravidly), a drsný styl "Unforgiven" vám nevadil, pak je TOHLE film pro vás. ... Nejen kvůli (jako vždy) skvělému Russellovi Croweovi :)(1.11.2007)

 • POMO
  ****

  Spočiatku luxusne rozohraná westernovka, ktorá v druhej polovici pomaly začne strácať drajv a v samotnom závere sa zvrhne v slizký, preemocionálnený doják vyvracajúci nielen pravdepodobnosť, ale i zdravý rozum. Škoda, veľká škoda. Mohlo ísť o excelentný žánrový príspevok. Veď už len Russell Crowe tu schováva do kapsy všetkých westernových klasikov.(12.3.2008)

 • Houdini

  Oscar 2 nominace: Hudba, Zvuk(22.1.2008)

 • Lima
  ***

  Původně jsem na účet některých zdejších ohlasů chtěl poznamenat, že u klasicky střiženého westernu vzlykat nad absencí duchaplnosti je jako se posmívat Schwarzeneggerovi, že si nikdy nezahrál Hamleta. Jenže to jsem vážně nečekal, posledních 10 minut filmu mi totiž vzalo "vítr z plachet ironie" a málem přineslo bolest v oblasti krční páteře z nevěřícího kroucení hlavou. Potenciál byl zde přitom značný - fantasticky věrohodně působící reálie Divokého západu, působivý casting se všemi těmi neumytými, zarostlými ksichty a dvě herecké persony (Crowe, Bale), které svojí osobností a charismatem suverénně táhnou film až do samého....stupidního závěru. To, co se odehrává poslední čtvrthodinu (morální procitnutí kovaného hajzla, společný útěk na vlak atd.), ostudně zadupává předchozích 100 minut pečlivě budovaného napínavého vyprávění. Hloupost nejhrubšího zrna, kdy jsem při závěrečných titulkách hledal, jestli svojí scenáristickou troškou do mlýna nepřispěli i pánové z Monty Python, protože u zdejšího žánrového zařazení mi vedle slova ´Western´ chybí ještě ´Parodie´. Silné 3* za prvních 100 minut a nechme to tak být, budu dělat, že jsem si 15 minut před koncem odskočil na hodně dlouhou toaletu.....(27.11.2007)

 • Galadriel
  ****

  Western nepatří k mým oblíbeným žánrům, nicméně tenhle film si mě dokázal najít a nadchnout pro svou žánrovou čistotu, skvělé herecké výkony a prostě klasiku, která už se moc dneska neumí natočit. Konec mi sice přišel trošku přitažený za vlasy a jen těžko ze svého pohledu můžu pochopit, že by se něco takového mohlo stát, tím spíš na nelítostném divokém západě, ale budiž, rozhodně mi nijak nevadil, nezkazil zážitek z výborných předešlých dvou hodin a vlastně to tak asi i mělo být. Víc takových filmů.(10.8.2011)

 • Tosim
  *****

  Dlouho jsem neviděl western s tak realisticky prokreslenými postavami.(5.1.2009)

 • Matty
  ****

  Perfektně ozvučená, výtečně sestříhaná a moc hezkou kamerou nasnímána Yuma uhání po dobře známých planinách. Škoda jen, jak často uhání s těžkopádností starého kulhavého valacha, kterého, když zaržá, máte chuť utratit. Těch pár westernů, které mám opravdu rád, něčím ční nad ostatní, většinou navíc chutnají po špagetách, jinými slovy žánr sám o sobě zrovna nezbožňuji a veškerá, sebevíc úporná snaha nespojovat s ním Yumu, přišla vniveč. Co s ní? Hvězdička za technické zpracování (včetně velmi poslouchatelného soundtracku Marca Beltramiho), dvě hvězdičky za dvě prvoligové herecké hvězdy a půl hvězdičky za Wadeův střízlivý přístup k životu: „Tommy byl slabý. Tommy byl hloupý. Tommy je mrtvý“. Je mrtvý i „čistý“ western? Asi ano. A tvůrci nechť jsou té lásky a nechají jej odpočívat v pokoji. 75% Zajímavé komentáře: Lima , RAiken, petero, JBLamb(16.3.2008)

 • Radyo
  *****

  KONEČNĚ! Tak dlouho jsem čekal na skutečně dobrý western, až jsem si myslel, že už nikdy žádný nepřijde. Ale přišel! Ano, bylo tam možná pár sporných momentů v ději, ale to je snad SAKRA v každém westernu, tak nevím proč se v tom tady někteří rýpete - dobré jídlo taky vyhodíte celé jen proto, že na kraji talíře leží vlas?! Western je prostě specifický žánr a já na něj nenahlížím jako na sci-fi, krimi apod., ale jako na western a proto mu odpouštím i občasné minely. Ale k věci: Russell Crowe je týpek pro westerny jako dělaný a tahle role byla psaná přesně pro něj, to ať mi nikdo neříká, že ne. Velice mile překvapil Christian Bale, kterého mám zafixovaného jako ulíznutého elegána, což tady určitě nebyl. Jeho postava byla tak nějak "ze života", skutečně se mu dalo uvěřit snad vše (Benu Wadeovi a.k.a. Russellu Crowovi už tak ne). Zaujal mě i rovněž typově přesný Ben Foster, který si roli zabijáka skutečně užil se vším všudy. K absolutní dokonalosti chybí fakt málo, každopádně ovšem dávám za pět!(23.11.2012)

 • Isherwood
  ****

  Výtečná renesance klasického amerického westernu se vším všudy, včetně žánrovým pravidel (i s jejich slabinami), která nemlátí slova jako čest či zásadovost jako prázdnou slámu, ale jejich význam naplňuje do poslední čárky. Ten, kdo tak vehementně kritizuje závěr ať film sjede ještě jednou, protože právě k „tomu“ snímek směřuje celou dobu. Crowe s Balem jsou tradičně úchvatní, o to více překvapí chladnokrevný řezník Bena Fostera. Mangold natočil řemeslně zřejmě nejlepší western od počátku tisíciletí. Absence tohoto filmu v kinech je pro distributora neomluvitelná.(30.11.2007)

 • J*A*S*M
  ***

  Míň než westerny mám nasledované snad jen japonské anime, tudíž v rámci žánru nemohu nějak objektivně srovnávat, no můžu ale říct, že do určité chvílě jsem byl do tohoto filmu tak vtaženej, že jsem uvažoval o nejvyšším hodnocení. Hlavně tedy kvůli hereckému koncertu tria Crowe, Foster a Bale. Ale ten závěr, to je největší WTF co jsem viděl za hodně dlouhou dobu. Od dialogu v hotelovém pokoji, kdy mě poprvé napadlo, k čemu to celé směřuje, jsem upřímně doufal, že se to vyvrbí jinak. No bohužel nevyvrbilo, a Yuma tím ztratila veškerou věrohodnost a vážnost, což mé hodnocení shodilo na průměrné tři hvězdičky. Škoda.(1.12.2008)

 • Malarkey
  ***

  Tak po pravdě mě western nikdy příliš nezajímal, ale na 3:10 Vlak do Yumy jsem byl vcelku zvědavý jak se to s tím vším vyvrbí. Jediné co mě na tom všem těšilo bylo sledovat skvadru solidních herců, kteří si hraní užívají a fakt, že western je nakonec přecijen nesmrtelný žánr, který potěší plno lidí, u nás minimálně odkojené Vinetůem. Každopádně má film spád, je příběhově celkem neobvyklý a hlavně originální a i když dávám jen tři hvězdy, netvrdím, že film nestál za to, jen je prostě pár filmů, které mě nezaujmou, ať se snaží jakkoliv. A svět divokého západu je právě zdarným příkladem.(23.7.2008)

 • Cervenak
  ****

  Western ako víno. Konečne film, ktorý vo mne dozrieva smerom k pozitívnejšiemu hodnoteniu (na rozdiel od filmov ako napr. Sweeney Todd či I Am Legend, ktoré s odstupom času vnímam čoraz negatívnejšie). Prekvapilo ma, aké to bolo akčné - hlavne v porovnaní s pôvodným, takmer čisto konverzačným filmom. Toto je proste krvou zafŕkaná westernová strieľačka s hromadami mŕtvol. Dobre natočená, dobre zahraná a s výbornou hudbou. A je to klasika, žiadne experimenty so žánrom. Síce moderne poňaté, ale pritom využívajúce tradičné westernové schémy - čo mňa osobne náramne potešilo. Výhrady smerujú k scenáru - niektoré dialógy sú trošičku jalové (hlavne na začiatku filmu), občas zarezonuje nemiestny pátos. Záverečný masaker a jednanie postáv sú mierne WTF, ale len na prvý pohľad. Keď sa nad tým trochu zamyslíte, zistíte, že presne k tomuto to smerovalo a presne takto musela byť "tá hra dohratá". 8/10 a možno vo mne dozrie na viac.(23.2.2008)

 • Enšpígl
  *****

  Fascinovalo mě, jak si všichni byli jistý, že ten vlak přijede do Yumy přesně ve 3:10. Být to u nás, tak by to bylo: 3:10 nic, 4:10 nic, 5:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Omluvte prosím zpoždění vlaku. 6:10 - hlášení nádražního rozhlasu "Vlak nepřijede, prosím využijte náhradního autobusového spojení. Natočit následný nástup lidí čekající na jeden vlak se šestí vagóny do jednoho autobusu by mohlo konkurovat leda tak grotesce a ne tomuhle skvěle propracovanému westernu. Už si ani nevybavuji kdy jsem naposled slyšel ze stříbrného plátna dusot koní v prachu cest, cítil střelný prach a koukal se do tváří chlapákům co rozhodně nepoužívají Gillette Mach3power. Možná i o to krásnější jsem měl včera zážitek. Byla to doslova radost, sledovat pravý chlapy. Drsný pro svoje zásady, citlivý pro svoje srdce. Příběh, dialogy, kamera, hudba, jednotlivé scény / třeba ta s podpálením dostavníku /, herecké výkony Russella Croweho a Christiana Baleho mě rozebraly takovým způsobem, že mi nakonec bylo úplně jedno v kolik ten vlak do Yumy přijede a jestli tam nebude náhodou čekat náhradní autobusová doprava. Ještě dodatek ke zdejšímu tolik kritizovanému konci. Co ty pohledy Wadeho v kuchyni na Evansovým ranči, co ty dialogy mezi Wadem a Evansem, co Wadova obvinění na adresu těch co zabil ? Kdepak konec mě rozhodně nepřišel nereálný, naopak, právě za něj dávám tu pátou hvězdičku. Povedený westerny mají v sobě vždycky mnoho emocí a tenhle western v sobě ty emoce měl.(12.3.2008)

 • Djkoma
  **

  Velká nuda, která postrádá nejen hlubší význam, ale také snahu zaujmout. Herecké obsazení na oko potěší, protože Christian Bale a Russell Crowe jsou velmi dobří herci, ale na druhý pohled zarazí jaké hrají postavy (hlavně Bale) a jak jejich výkon spadá do kategorie průměrných. Vizuálně nejde o žádný klenot a to ani ohledně režie. Celý film se vleče a hlavní téma je velmi chudé. Western založený na čestném bývalém vojákovy, co chce ukázat svému synovi, že jeho otec byl a stále je "někým" a dokáže dovést velkého zločince až k vlaku do vězení. Symbolické, avšak slabé a nedostačující na celovečerní film. Je to smutné, protože sledovat neustále se opakující variace na "já jsem velké zvíře vy nejste nic" s morálním závěrem filmu je nejen podvod na diváka(protože konec je odhadnutelný a podle mě morálně čistý avšak nelogický), ale také chabá neschopnost scénáristů vložit nějaký nápad a invenci do starého nefungujícího příběhu. Pokud můžete vyhněte se, protože tohle je přesně ten western, který vám na další rok zkazí chuť na muže s kolty proklatě nízko...(26.2.2008)

 • T2
  *****

  Rozpočet $55miliónovTržby USA $53,606,916Tržby Celosvetovo $70,016,220Tržby za predaj DVD v USA $51,818,608 ║počet predaných kusov 2,719,446║ __Režisér James Mangold sa s mierne nadpriemerného režiséra konečne formuje v celku dobrý vyprávač, aj keď má ešte čo to doháňať k dokonalosti, lebo miestami podáva priamočiary dej trošku stroho až zjednodušene a pre tých čo majú radi príbeh vyrozprávaní dosť detailne a celistvo to môže pôsobiť nekompatibilne. V tomto ohľade sa jedná hlavne o posledný úsek filmu, kde sa čaká na príchod vlaku v meste Connection, práve tam nastane nečakaný dejový obrat, vyplývajúci z jednej spovednej vety čo môže vyznieť v očiach sledujúceho trošku irelevantne ohľadne momentálnych prebiehajúcich udalostí. Ale príbeh nepustí a od začiatku práve nabáda k takémuto činu práve tú postavu čo tento dejový obrat otočí vo svoj prospech. V určitých dejových úsekoch sledujeme aj náznaky vo forme peňažných úplatkov, kde to ostáva len tak tak na hrane spadnutia, skĺznutia k tomu aby sa vypätá chvíľa premenila na úplatkársku a tým by sa postupne za cenu peňazí zavrhla náročná púť plná krviprelievania alebo je tu aj dosť viditeľné tvorenie si Wadeovej nekompromisnej autority pred svojimi väzniteľmi, kde si sám uvedomuje svoju cenu vďaka 22 peňažným lúpežiam a aký reklamný význam má jeho doručenie za živa do väznice pre tých čo financujú železnicu. _Herecké obsadenie sa v prvom rade opiera o výkon ústrednej dvojice, k nim sa dobre po hereckom prejave pripájajú aj ostatný a tých najpodstatnejších spomeniem. Začnem tým kto už dlhé roky stojí v čele hereckej elity, takže Russell Crowe ako „jasný suverén“ šéf bandy Ben Wade je nekompromisný a veci rieši za pochodu z chladnou hlavou, nič ho nemôže prekvapiť aj vďaka skúsenostiam a v ťažkých chvíľach mu oporou zostáva jeho banda, kde bez jeho zastúpenia šéfuje bezcitní Charlie Prince v podaní Bena Fostera a ten si nenechá nič ľúbiť a hlavne keď jeho veľký vzor a šéf je v putách odvádzaní do väzenia, obidvaja spomínaní majú výbornú streleckú mušku takže neradno sa im stavať do cesty. Foster na to že je dosť neznámy herec a hráva len vedľajšie úlohy si svoju postavu užíva rovnako ako Crowe. Hlavným súperom pre Bena sa stáva obyčajný živoriaci farmár Dan v podaní Christiana Bale trúsiaci o sebe vlastenecké príbehy o tom ako za slobodu Ameriky stratil v boji nohu a o tom ako musí zachrániť pred nenásytnými pánmi od železnice svoj majetok cez ktorý je v pláne stavanie koľajníc a tak sa za $200 odhodlá zo skupinou ľudí k preprave odsúdeného aby zachránil svoju rodinu aj naprieč tomu že mu pôjde o život. K preprave sa pripojí aj jeho syn William v podaní mladého herca Logana Lermana a ten sa uviedol v celku vydarene a pripomenul my časy keď začínal svoju kariéru samotný Bale, zatiaľ ma za sebou Lerman slušné úlohy z filmov Patriot či Osudový dotyk, takže ma naštartované k peknej kariére pokiaľ nepoľaví, lebo mladé hviezdy často krát pokĺznu vďaka stúpajúcej sláve. Ďalej sa tu na menšej ploche predviedli aj známe tváre ako Peter Fonda či Luke Wilson, hrajúci smoliarov čo vošli do cesty bande Bena Wade. _Veľkou oporou pre Mangolda boli okrem spomínaných hercov aj pôvodom Grécky kameraman Phedon Papamichael, ten naposledy pracoval na filme Šťastie na dosah a predtým mal aj priamu spoluprácu s režisérom na Walk the Line, takže na tomto poste to bola stávka na overenú istotu a tak treba povedať že aj vďaka umeniu na tejto pozícii nám bola priblížená strhujúca atmosféra gradovaného príbehu, vrátane zbesilých prestreliek, silný článok tu je aj skladateľ hudby a to čo raz známejší Marco Beltrami, práve on začínal u majstra strachu Wesa Cravena čo dal sérii Vreskotu to správne hudobné pozadie, postupne sa formoval až ostal stagnovať, keď sa dosť často opakoval svoj zaužívaný hudobný motív (je to počuť hlavne vo filme Terminátor 3, Hellboy, Ja robot) a práve v tomto westerne akoby zabudol na doterajšiu tvorbu a stvoril úplne nový hudobný základ čo pre jeho výhodu nič nekopíruje. Pre mňa trošku nečakane si jeho hudobný sprievod k filmu všimli aj akademici od Oscara a zatiaľ mu prisúdili aspoň nomináciu. /videl v kine: 95%/(14.2.2008)

 • Renton
  **

  Scénář: Halsted Welles, Michael Brandt, Derek Haas .. Western bez ambicí mít mozek natož ho požadovat po divácích. Hezký je vizuál, styl a slušná režie, proložená zvučně obsazenou dvojicí, která bezesporu září, ale nemá moc co hrát a mnohdy se pouze zesměšňuje, jelikož je, namísto naivních tvůrců scénáře, vidět. S ubíhajícími minutami jsem si pořád častěji říkal - sakra, to je zase slabomyslná blbina! Logické kiksy, hloupé zvraty, násilné tlačení postav do tupých situací. Nevím, zda byl tolik naivní i původní film, ale remake hraničí s neúnosností. Například šerif a doprovod vědí, že provází bezskrupulózního vraha, přesto jim sám během transportu zabije několik lidí, byť je v poutech (ruce s pouty vepředu, nikoliv vzadu - proboha!) a pořád ho nechají žít, aby mohl později pokračovat. Nebo - při čekání na vlak má skupina kolem šerifa bandu, která se zmíněného vraha snaží zachránit, pod okny na mušce, ale klidně je nechají jim pod nosem a hlavněmi zbraní naverbovat několik dalších pistolníků, místo toho, aby je postříleli a za tuto nedbalost jsou po zásluze odpraveni o chvíli později. Narychlo najatí pistolníci pak v rozjeté akci ani nevědí, že střílí po osobě, jež mají zachránit, ale vlastně to nevadí, protože střílí jak blbci v hloupém akčním filmu = tj. nikoho dlouhé minuty netrefí, zato sami odpadají po jedné ráně. Jaké kotrmelce v rozhodování mezi tím dělají hlavní postavy nemá cenu ani zmiňovat, bléé... Akčně emotivní závěr je tak jen dosti chaotickou tečkou, kde všechno dění probíhá bez obhajitelných motivací, logického záměru a svoji směšností tak korunuje dosavadní bezduchý průběh. Pokud chcete slupnout pěkně vypadající, ovšem hloupý žánrový film, 3:10 to Yuma je jasnou volbou!(24.10.2007)

 • imf
  ***

  Učebnicový příklad toho, že nemůžete film postavit jen na žánrové atmosféře a dobrých hercích. Crowe je drsňák, Foster maká ostošest, Bale šišlá nadprůměr... a stejně je to všechno k ničemu. Film běží odnikud nikam a Yuma tak vážně působí jen jako přestupní stanice. Nemastné, neslané, s lobotomií navrch. Čekal bych něco podobného od teen výplachu ala Texas Rangers, ale u áčkového remaku to vyloženě zamrzí.(3.3.2008)

 • Adrian
  ***

  Veľká škoda. Dobre zahraté herecké party, krásne kamerové kompozície, ovšem neuveriteľne blbý scenár s motiváciami postáv, ktoré idú zcela proti zdravej logike bez čo i len trochu uveriteľnej opodstatnenosti. 5/10(21.10.2007)

 • Radek99
  ****

  O tom, že žánr western ještě naštěstí není úplně mrtvý a že jako spící vulkán jen dřímá a občas vyvrhne trochu vroucího magmatu, se divák může přesvědčit třeba právě v momentě, když nasedne na 3:10 Vlak do Yumy... Není to sice úplný vrchol žánrového ranku, ale o renesanci žánru se skutečně jedná... Všechna ta železná pravidla a zákonitosti westernu (jde o remake stejnojmeného snímku z roku 1957), charaktery hrdinů, čest, která zastiňuje vše ostatní v motivaci jednání postav a která sbližuje oba dva protipólné světy - svět desperáta Bena Wadea i charakterního rančera Dana Evanse, příznaková mizanscéna, skvěle zvládnutý casting... Za vyzdvižení stojí především čistota žánru, James Mangold se nesnaží western uchopit z pozice postmoderního tvůrce, nehraje si ani neexperimentuje s narací, nehledá nové modely vyprávění a směr, kam by daný žánr svým snímkem posunul, ale naopak zůstává na dobře známých pozicích a snaží se z nich vytěžit maximum...a nutno uznat, že se mu to daří... Uznávám, že s inkriminovaným sporným závěrem jsem měl trochu problémy i já, ale v intencích žánrového schématu a kontextu sémantiky příběhu jsem ho přijal... ano, takhle má vypadat a končit western...svět nedostižných ideálů mužského charakteru...každý nemusí být hrdina...ale zemřít musí každý muž čestně! Podobné filmy: Proposition, Nesmiřitelní, Bledý jezdec, Psanec Josey Wales, Cesta za záchranou / 3:10 to Yuma(6.4.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Dobrých westernů vzniká v posledních desetiletích snad ještě méně než chodí po světě režisérů Leoneho kalibru. V novém tisíciletí nestálo krom Proposition za zmínku vůbec nic. Až nyní Vlak do Yumy. Což je vlastně docela smutné, protože nejde o nic jiného než "pouze" o velmi dobrý western. Nic víc, nic míň. Čímž vůbec neříkám, že bych si ty dvě zaprášené hodiny náležitě neužil. Užil, byť i já patřím k těm, kteří by se bez poslední pětiminutovky s klidem obešli. Za největší klad považuji hudební motiv co vyhrává v hlavním menu a ve filmu zní při finále. Ten jsem si pustil snad padesátkrát a ještě mnohokrát pustím. Již jen kvůli němu jsem v pokušení tu jednu šerifskou hvězdu v hodnocení přihodit. ♫ Hodnocení OST: 4/5(30.9.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace