poster

Příchod barbarů (TV seriál)

 • Velká Británie

  Barbarians

Dokumentární / Historický

Velká Británie, 2006, 11x45 min

Scénář:

Terry Jones

Kamera:

Rob Goldie

Kostýmy:

Heidi Miller
(další profese)
 • Machrovic

  Sasové: **** (Opakování některých scén bylo sice dost trapné, ale více než bohatě to vynahrazovala poutavost vyprávění a velmi zdařilé vypíchnutí toho nejpodstatnějšího v něm. I mapy byly celkem názorné a bez zbytečných detailů, které člověk nemůže během několika málo (desítek) vteřin stejně vstřebat.)(17.11.2009)

 • Arsenal83
  ****

  Trochu podcenený dokument. Prináša bohaté a zaujímavé informácie o živote kmeňov/národov, o ktorých sa učí len málo. Dokonca zobrazuje éry, ktoré sa v našich učebných osnovách vyslovene preskakujú. Všetko je to poňaté veľmi pútavým štýlom s častým zameraním sa na stredoveké takmer pikošky. Kritike bojových scén nerozumiem, pretože tie sú tu len doplňujúcim prvkom k opisovaným faktom. Je to dokument, nie seriál na HBO.(15.8.2017)

 • salahadin
  ***

  Po vizuální stránce nic moc, jedna bitva se v dokumentu promítá asi dvacetkrát (např. u Langobardů), obsahově bych ocenil podrobnější a erudovanější výklad, ne jen obecné informace. Chyběly mi ukázky skutečné hmotné kultury, informace o ní apod. Je to takový nudný výklad historie.(21.1.2010)

 • AxelWers
  ***

  Celkom fajn dokument, len niektoré veci musím vytknúť, týka sa to najmä anachronizmov v dokumente: v čase, keď barbari v 5. storočí útočili na Rímsku ríšu, tak Rimania už nepoužívali ich tradičné účinné zbrane ako gladius, pilum či scutum z čias impéria na výslní, tak isto nepoužívali ich typické imperiálne brnenie Lorica segmentata (čo mi takmer vypichlo oči, keď som to videl). To bol tiež jeden z dôvodov, prečo sa barbari vojensky vyrovnali Rimanom. V 2. epizóde: Vandali, je rímsky generál Aetius vylíčený v dosť negatívnom svetle, čo však podľa väčšiny historikov nie je pravda.(15.6.2015)

 • farmnf
  **

  Seriál jsem odsledoval jedním dechem a informace i letopočty přicházení, proher a vítězství barbarů pro mě byly přínosné. Ve škole jsme to přeskočili díky Rudé záři nad kladnem. To jsou dobré zprávy. Špatné zprávy: Vím, že chlapci z Anglie na to vyfasovali málo peněz ale, že by při každé bitvě z 4.,5.,6.,a 7. století musel být záběr na tentýž venkovský dvůr, kde má majitel plastová okna, parapety, repliku vrat z umělé hmoty a chromovanou kliku z tak roku 1980, takové chyby si mohli odpustit. Vsadím se, že to bylo natočeno u David McNaba nebo Roberta H. Gardnera na dvorku, nebo u jejich tchýně. Problém těchto rychlokvašných dokumentů je stále stejný...asi jako s párky v kauflandu.(10.4.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace