Margot Zeller (Nicole Kidman) píše povídky, ve kterých si nebere servítky. Na neštěstí přijíždí na přípravy svatby své volnomyšlenkářské sestry Pauline. V okamžiku, kdy se poprvé střetne s jejím nastávajícím Malcolmem (Jack Black), nezaměstnaným umělcem, zasadí do jejich harmonie semínko pochybnosti. Jak se blíží svatba, následuje jedno neštěstí za druhým. (Magic Box)

Ephemeris

Áno, skutočná tvár Ameriky a k tomu plné šuflíky psychofarmák! Chorobné vzťahy, v ich centre stoja dve ženy, ktoré si práve prechádzajú ťažkým obdobím života. Ťažké obdobie v chorej spoločnosti sa však zvykne pretiahnuť, trvanie tak asi od 12 do 80 rokov... A počet spisovateľov na km štvorcový v USA láme asi všetky rekordy. Len neviem, kto tam tie knihy číta... ()

B!shop

Boze, to byla sracka. Cekal jsem nejakou komedii o svatbe, jenze sem dostal neco uplne jinyho. Je tu hromada postav, jaky jsou jejich vztahy sem se moc neorientoval a hodinu a pul furt jenom resi naky sracky, dohadujou se, rozcilujou se. Tvurcum asi bylo fuk, co budou resit, hlavne ze se furt neco resi. Jenze on je to silenej opruz. Nezachrani to ani herci, kery vypadaj silene unavene a jsou nesympaticky, jedinej slusnej je Turturro, kterej tu je ale asi tak 5 minut. Jack Black je ze zacatku fajn, tlustsi nez obvykle, sem tam si od plic zanadava, ale proste nema prostor cokoliv poradnejsiho predvest a kdyz ke konci je nucenej brecet a mit dojemny sceny, tak sem mel chut film vypnout. A ze by mel bejt film komedie, jsem si nevsim, vtipy se daj spocitat na prstech jedny ruky a ani ty nejsou kdovijak vtipny. Absolutne zbytecnej film. ()

charlosina

Ojedinělá psychologická průprava po niterním světě sebe samého... aneb Do svého zrcadla se neodvážím pohlédnout, raději prozkoumám tebe. Margot at the Wedding je hodně zvláštní film, který zanechá hodně zvláštní pocit. Nicole Kidman jako nevyrovnaná Margot, která nekritizuje svou sestru, ale spíše sama sebe, je perfektní a Jennifer Jason Leigh jako Pauline, která k ní chtě - nechtě shlíží, rovněž. Tohle není svatba podle Margot, ale Studie Margot. A to vydařená. 3 a půl. ()

lesumir

Já věděl, že to bude hloupej film, ale tohle jsem vážně nečekal. Co tady teda máme? Nudnou Nicole Kidman, která vážně hrát neumí a nikdo mně o opaku nepřesvědčí. Jejího "syna", co vypadá jako holka. Rádoby bláznivou sestru, která se pořád s Margot háda a na druhou stranu ji má ještě více ráda. Jacka Blacka (jediný důvod proč nedávám odpad)... Scénář? Rozdělil bych ho do tří skupin - 1.) kdy se mluví o tom, kdo koho kdy ojel... 2.) kdo je jak orientovaný, slovo "teplý" zazní nejmíne dvacetkrát... 3.) kdo má jakou diagnozu, kdo je jak nemocný... Krásný důkaz stávky scénáristů!!!!!!! ()

NinadeL

Existuje taková dojmologie, která praví, že kariéra Nicole Kidman byla v 90. letech podmíněna Tomem Cruisem, což má své opodstatnění, protože mezi Bouřlivými dny a Spalující touhou to skutečně byla jen paní Cruisová. Po té následovalo krátké období, kdy si Nic zamilovali všichni, diváci i kritika a pak... se širší veřejnosti zase ztratila z očí. Proč tomu tak bylo? Ne proto, že by začala točit zcela nelogicky špatné filmy, ale dle mého je možné sledovat filmografii Nic po roce 2004 jako výběr zralé herečky, která se chce bavit, má co sdělit a už nemusí nikomu nic dokazovat. Takže stejně přirozeně se může stát Diane Arbus jako Margot, která má tak velký vliv na svou sestru, že jí (nevědomky) manipuluje ven z nadcházející svatby... Noah Baumbach je velmi zručný autor, který se nebojí rozvíjet vztah dvou sester, srovnatelný s hereckými orgiemi v Prokleté farmě Jocelyn Moorhouse, ve které kralují bok po boku Jessica Lange a Michelle Pfeiffer. Intimita, která panuje mezi sestrami je fantastická, všechny dialogy jsou velmi přirozené a celý film graduje takovým způsobem, jako kdybyste si celý ten příběh s Margot a její rodinou odžili také. ()

• Na scénáři k této dramatické komedii se podílel francouzský režisér Eric Rohmer. (Agoran)
  • Film získal v roce 2007 na filmovém festivalu Peníscola Comedy 2007 dvě ceny, a to v kategorii nejlepší herečka (Jennifer Jason Leigh) a nejlepší režie (Noah Baumbach). (Terva)
  • Film se původně měl jmenovat "Nicole at the Beach", ale po příchodu Nicole Kidman byl název změněn, aby nedošlo k nedorozumění. (Agoran)