Svatba podle Margot

Svadba podľa Margot

Drama / Komedie

USA, 2007, 92 min

• Terva

Po hodině filmu, jsem cítil bolesti hlavy z těch neustálej hádek a vysvětlování. Slovo teplej nebo buzerant jsem slyšel každých pět minut. Jack Black oslnil v naprosto netypické roli, a docela mu sedla. N. Kidman mně v tom filmu moc neseděla a její výkon nebyl na ůrovni. Film byl ukončen ze spoustou otázek a kdyby někdo natočil pokračování už bych se asi nepodíval. Od Noaha Baumbacha jsem nic jiného neviděl, pro mně naprosto naznámej rejža.(18.2.2009)

• fruitbueno

Nechápu: 1) o čem to bylo, 2) proč takový film vznikl, 3) co měl divákovi nabídnout. Nenechte se plést přijatelnou stopáží (hodinka a půl)!!! Protrpět tento film chce hodně. Protože strávit hodinu a půl života koukáním na takovou srágoru, to už je na pováženou. Nikdy v životě, ani omylem, se na toto už nechci podívat. Půl hvězdy za přirozeně stárnoucí herečky, půl se tady dát nedá, zaokrouhluju na 1*. I ta jednička je urážka.(21.6.2010)

Výborný príklad malého filmu, na ktorom si môžete cvične vyskúšať rozoberanie postáv z hľadiska psychológie, motivácií, minulosti, atď. Svatba pôsobí ako niečo medzi americkým nezávislým filmom, podvýživeným štúdiovým projektom a televíznou produkciou. Stojí na herečkách, ktoré hrajú ako vždy výborne a kvalitne im sekunduje aj Jack Black. Bohužiaľ film nevyústí do žiadnej katarzie, udalosti nemajú poriadny emocionálny dopad na diváka a pri konci môžete mať pocit náhleho utnutia do príbehu, ktorý by mohol ešte pokračovať. I keď bolo povedané všetko. Kvalitné tri hviezdy a upozorňujem, že Kidman a Leigh vystupujú s minimálnym make upom a vystavujú tak svoj vek na verejné oči. Je to celkom odvážne, ale stále im to svedčalo.(23.11.2013)

Existuje taková dojmologie, která praví, že kariéra Nicole Kidman byla v 90. letech podmíněna Tomem Cruisem, což má své opodstatnění, protože mezi Bouřlivými dny a Spalující touhou to skutečně byla jen paní Cruisová. Po té následovalo krátké období, kdy si Nic zamilovali všichni, diváci i kritika a pak... se širší veřejnosti zase ztratila z očí. Proč tomu tak bylo? Ne proto, že by začala točit zcela nelogicky špatné filmy, ale dle mého je možné sledovat filmografii Nic po roce 2004 jako výběr zralé herečky, která se chce bavit, má co sdělit a už nemusí nikomu nic dokazovat. Takže stejně přirozeně se může stát Diane Arbus jako Margot, která má tak velký vliv na svou sestru, že jí (nevědomky) manipuluje ven z nadcházející svatby... Noah Baumbach je velmi zručný autor, který se nebojí rozvíjet vztah dvou sester, srovnatelný s hereckými orgiemi v Prokleté farmě Jocelyn Moorhouse, ve které kralují bok po boku Jessica Lange a Michelle Pfeiffer. Intimita, která panuje mezi sestrami je fantastická, všechny dialogy jsou velmi přirozené a celý film graduje takovým způsobem, jako kdybyste si celý ten příběh s Margot a její rodinou odžili také.(17.1.2015)

• Aknah

Co to je? Mysleli si snad, že vytvořili přirozenej film? To asi těžko... Margot dělá, že všechno umí, ví a každému radí, ale sama je děsně slabá, takže pořád vybuchuje a s někym se hádá a vlastně neví, co chce... Nejvíc mi na tom asi vadilo, jak je mi tahle osoba neuvěřitelně protivná a něpříjemná, zároveň působí nevyrovnaně... Prostě ani trochu mě to nebavilo, nezasáhlo, nedojalo, nezaujalo, natož rozesmálo... byla to jen splácanina pocitů mezi skupinou lidí, kteří se vzájemně nemají rádi. Ubohej pokus o citovej film, kterej srší trapností a chabostí !(11.11.2008)

• - Na scénáři k této dramatické komedii se podílel francouzský režisér Eric Rohmer. (Agoran)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech New Yorku včetně Bronxu. (Terva)

• - Film získal v roce 2007 na filmovém festivalu Peníscola Comedy 2007 dvě ceny, a to v kategorii nejlepší herečka (Jennifer Jason Leigh) a nejlepší režie (Noah Baumbach). (Terva)