Svatba podle Margot

Margot at the Wedding

Svadba podľa Margot

Drama / Komedie

USA, 2007, 92 min

Na psychologicka dramata nejsem, Nicole Kidman zdaleka nemusim, a presto se me tenhle film nejak dotkl. Nevim, mozna jsem se chvilema ztotoznovala s tou jeji sebevedomou uprimnosti, mozna me bavila cela otevrenost tohohle snimku...ne, nebyla to skoda si ho poustet. :)(15.3.2008)

• B!shop

Boze, to byla sracka. Cekal jsem nejakou komedii o svatbe, jenze sem dostal neco uplne jinyho. Je tu hromada postav, jaky jsou jejich vztahy sem se moc neorientoval a hodinu a pul furt jenom resi naky sracky, dohadujou se, rozcilujou se. Tvurcum asi bylo fuk, co budou resit, hlavne ze se furt neco resi. Jenze on je to silenej opruz. Nezachrani to ani herci, kery vypadaj silene unavene a jsou nesympaticky, jedinej slusnej je Turturro, kterej tu je ale asi tak 5 minut. Jack Black je ze zacatku fajn, tlustsi nez obvykle, sem tam si od plic zanadava, ale proste nema prostor cokoliv poradnejsiho predvest a kdyz ke konci je nucenej brecet a mit dojemny sceny, tak sem mel chut film vypnout. A ze by mel bejt film komedie, jsem si nevsim, vtipy se daj spocitat na prstech jedny ruky a ani ty nejsou kdovijak vtipny. Absolutne zbytecnej film.(13.2.2009)

• katasta

Blbost na entou o sestrách, které se nesnáší, navzájem pomlouvají, ale zároveň se hrozně milujou, a ještě k tomu ani jedna neví co chce. Film bez zápletky, pořádnýho začátku, prostředku i konce, film o ničem, totálně bezduchý, nudný, trapný a hloupý.(14.9.2008)

Tak toto bol iný chaos. Nicole Kidman v pre mňa "tolerovateľnej" role spolu s The Hours a The Others, znamená, že ju uznávam. Taká, aká bola ako Margot, takú si ju predstavujem v skutočnosti. Panovačnú, psychotickú, tenznú, nevyrovnanú, zároveň ale špecifickú a v mnohom originálnu a výraznú. J.J.Leigh veľmi, veľmi dobrá, obe držia film nad scenárom, ktorý mal veľký potenciál, ale Baumbach sa tentoX niekam stratil - akoby nevedel, ktorým smerom sa pohnúť ( na rozdiel od The squid and the whale, ktorý mám veľmi rád ). Hlavne nie cestou nahého Jacka Blacka, PROSÍM !(19.1.2009)

• Avalon820

Nějak jsem nepochopil význam této perly. Bavila mě Nicol Kidman a bavila mě ta forma nenásilné pseudodokumentární výpravy do duší členů fiktivní rodiny, která není sice až tak zcela normální, ale navenek to není znát. Proklamovaná komediální složka se nějak vytratila a zůstalo trochu nemastné, neslané psychologické drama. Nulové nadšení většiny zde hodnotnících asi chápu, neboť toto zkrátka není film pro každého. I u mě se vlastně také tak trochu minul účinkem.(27.8.2011)

• - Film se původně měl jmenovat "Nicole at the Beach", ale po příchodu Nicole Kidman byl název změněn, aby nedošlo k nedorozumění. (Agoran)

• - Film získal v roce 2007 na filmovém festivalu Peníscola Comedy 2007 dvě ceny, a to v kategorii nejlepší herečka (Jennifer Jason Leigh) a nejlepší režie (Noah Baumbach). (Terva)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech New Yorku včetně Bronxu. (Terva)