Svatba podle Margot

Margot at the Wedding

Svadba podľa Margot

Drama / Komedie

USA, 2007, 92 min

Ojedinělá psychologická průprava po niterním světě sebe samého... aneb Do svého zrcadla se neodvážím pohlédnout, raději prozkoumám tebe. Margot at the Wedding je hodně zvláštní film, který zanechá hodně zvláštní pocit. Nicole Kidman jako nevyrovnaná Margot, která nekritizuje svou sestru, ale spíše sama sebe, je perfektní a Jennifer Jason Leigh jako Pauline, která k ní chtě - nechtě shlíží, rovněž. Tohle není svatba podle Margot, ale Studie Margot. A to vydařená. 3 a půl.(22.8.2008)

• rikitiki

Pomatený film o pomatených lidech, což nemyslím rozhodně jako kompliment. Ve scénách, kdy se Jack Black rozbrečí jsem si vždycky myslela, že si dělá legraci. Incestní vztah matky a syna byl na hraně toho, co jako divák snesu. Všichni se navíc chovali jako hysterky. Jediné, co bylo dobré - zajímavá kamera. /17. 4. 2011/(17.4.2011)

• baaaja

Buď jsem nějak neporozuměla skrytému smyslu, a nebo to žádný valný smysl nemělo. Jo jasný, dvě ségry se pravděpodobně v duši nesnášej a celá rodina je tak nějak na kusy, pořád to tam všichni řešej a dohadujou se, ale při tom se stejně skoro nic nedovíte, jen nějaký útržky a z toho se pravděpodobně předpokládá, že už si to nějak domyslíme a dotvoříme si děj sami. Podle mě je to film tak trochu bez nápadu, bez hlavního tématu, bez jakéhokoliv spádu děje, a ty strohý dialogy mě vůbec nebavily. Přesně ten typ filmu, který už bych si znovu nepustila.(25.3.2011)

• Aljak

Toto že bola komédia? To skôr tragédia, že také skvelé herecké obsadenie premárnili na takýto podivný film. A pritom ten scenár nebol vôbec zlý - práveže to mohol byť celkom dobrý film: pochybná svadba, rodinné napätie, rivalita sestier, strastiplné dospievanie detí bez otcov... A napokon sa z toho vykľul úplne fádny film, ktorý síce mal pointu, ale to spracovanie bolo úplne vysoko podpriemerné (podobne ako Baumbachove predchádzajúce "veľdielo" Greenberg). Opäť raz nevyužitý potenciál - ako ten scenáristický, tak aj herecký. Aké márnotratné... Inak, v tom filme mi asi každý z nich prišiel tak trochu psychicky narušený, no každý tak trochu iným spôsobom.(3.8.2013)

Zahrany je to paradne, ale jako celek to postrada jakoukoli vypovidaci hodnotu a bliz hodnotitelnej vyznam. Proste sonda. A navic bohuzel s humorem, kterej mi rozhodne nesedi. Psychodrama smrncly tragikomedii, popisujici jednu svihlou osobu a jejiho chudaka syna a nenabizejici zadny odpovedi, jen miliardy moznejch, nicmene nedulezitejch interpretaci...(30.3.2011)

• - Film se původně měl jmenovat "Nicole at the Beach", ale po příchodu Nicole Kidman byl název změněn, aby nedošlo k nedorozumění. (Agoran)

• - Natáčení probíhalo na mnoha místech New Yorku včetně Bronxu. (Terva)

• - Film získal v roce 2007 na filmovém festivalu Peníscola Comedy 2007 dvě ceny, a to v kategorii nejlepší herečka (Jennifer Jason Leigh) a nejlepší režie (Noah Baumbach). (Terva)