poster

The Last Broadcast

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 1998, 86 min

Režie:

Stefan Avalos
 • uiu
  **

  K filmu mě přivedl fakt, že inspiroval tvůrce Záhady Blair Witch a byl to prý předchůdce found footage hororů a jelikož je to můj nejoblíbenější žánr a Blair Witch je pro mě kultovním hororem své doby, musela jsem to vidět. Film ovšem nebyl k sehnání na žádných torrentech ani na žádných uložtech, natož aby na něj existovali české titulky, tak jsem se musela smířit s online projekcí bez titulků (že jsem polovinu filmu nerozuměla, co postavy na nalezených páskách říkají, protože se k tomu váže i šumění a přeskakování pásky, to je už asi vedlejší). Film byl pro mě ale spíš zklamáním, protože tvůrci Blair Witch si vzali jen téma toho, že parta lidí se vydá do lesa natáčet dokument o legendě Jersey Devil a už se nevrátí a máme k dispozici jen jejich kamerové pásky. Pokud jste viděli horor Lake Mungo, tak se podobá spíše jemu, protože je sestaven jako dokument s rozhovory. Film nevytváří žádné napětí, tajemno, neobsahuje žádné lekačky. Konec je dost WTF a spíš naštve.(24.4.2016)

 • Aywes
  odpad!

  Jasně, je to zakladatel found footage žánru, ale to nic nemění na tom, že je to kurevsky nudná záležitost, která dokáže opakovat scény a hlavně dialogy třeba 3x do dvou minut. Jestli Vás vytáčeli v nějakém hororu stupidní postavy a amatérský přístup, tak jste ještě neviděli Last Broadcast. Sice může kdokoliv oponovat, že to k tomu žánru patří (a pravděpodobně oponovat bude), ale je to nudná kejda, která se vše snaží zachránit slaboučkým plot twistem. Brrr, nie, radši Paranormal Activity. A to je co říct.(30.5.2018)

 • Orina
  ****

  Mám slabost jak pro dokumenty, tak pro found footage, tudíž pro mě The Last Broadcast byla docela lahůdka. Film měl úžasnou atmosféru, která krásné gradovala. Bohužel konec, kdy found footage přestalo být found footage, mě velmi zklamal. Ale i přesto hodnotím jako velmi dobrý nadprůměr. Kdo nemá rád dokumenty, radím tento snímek vynechat!(30.3.2013)

 • Bloody13
  odpad!

  Absolutně nezáživná dokumentární story jako vystřižená z kanálu CNN. Kromě jakože nalezených záznámů, kterých je tu opravdu minimum, je film sestaven hlavně z výpovědí soudních úředníků, tv zpráv a analýz počítačových odborníků, co zkoumali poničené pásky. Jenže je to obrovská nuda a rádoby šokující závěr to rozhodně nespasí. Za zmínku stojí pouze fakt, že tenhle projekt je o rok mladší než kultovní Záhada Blair Witch, jež je s kvalitou samozřejmě úplně jinde.(18.8.2012)

 • kaylin
  ****

  „The Last Broadcast“ je pro mě snímkem, který je výrazně výše než „Záhada Blair Witch“ a je to přesně ten typ filmu, který si představím pod žánrem mockumentary. Dokumentární pojetí je maximálně zachováno a zformováno do takové podoby, která bude co nejvíce žánr připomínat. Samozřejmě, že filmu nebudete věřit, ale jako ukázka toho, jak má mockumentary vypadat, je to výborný kus.(2.7.2015)

 • - Rozpočet filmu činil pouhých 900 amerických dolarů. (Tasartir)