Mraky nad L.A.

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Rebecca Gregg

Takovýto námět už byl zpracován mnohokrát a to jak ve filmové, tak i v seriálové podobě. Dějství si pohrává s událostmi kolem náhlých výbuchů někde v centru města a s postupnou ztrátou svobody vlivem karantény bez poskytnutí alespoň nějakých informací o tom, co se vlastně stalo. Atmosféra plná strachu postupně nabírá na intenzitě a končí naprostou beznadějí. Vše je prezentováno pohledem jednoho člověka, který bydlí daleko od centra výbuchů. Ten se sice z rádia dozvídá co se kde právě děje, ale o blížící se hrozbě neví stále nic. Padající toxický spad, uzavírky národní gardou, náhlá karanténa, nemocní. Povedená jednoduchá filmová ukázka toho, co by se mohlo někdy v budoucnu v době hrozeb terorizmu klidně i stát.(21.5.2015)

• lennyd

Tento den začíná jako spousta předchozích. Lexi se vydává do zaměstnání, zatímco nezaměstnaný Brad bude lelkovat doma. Jenže pár minut poté, co Lexi odjede, celým městem otřese výbuch. A další a další. Brad se vydává zjistit co se stalo, a dozví se, že teroristé použili toxický odpad a celé centrum města je zamořeno. Vrací se domů a za pomoci souseda utěsňuje dům, aby jej uchránil před toxickým kouřem. V tom se u dveří objeví Lexi ... Už z popisu filmu bylo jasné, že (bohužel) nepůjde o katastrofický film, ale spíš o psychologické drama. I tak jsem se těšil na něco ve stylu Divide, které si s podobnou myšlenkou vyhrálo dosyta. Ale opak je pravdou - po docela zajímavém začátku (asi půl hodiny) se rozpoutá skoro hodinová nuda (kterou podpořil docela nepovedený český dabing, vysvětlování všeho a všem hlavního hrdiny mi lezly krkem už asi po deseti minutách). Závěr mne docela překvapil (a tudíž potěšil), i když pravda, nějakou kulišárnu jsem čekal ...(10.1.2013)

Parádní minimalistická záležitost. Chris Gorak dostal dva milióny dolarů na katastrofický snímek, a naštěstí mu došlo že pokud mu rozpočet nestačí na scény hroutících se mrakodrapů, rabujících davů, a kataklyzmatických explozí, tak se jeho film bude muset obejít bez nich. Poradil si nápaditě, celý teroristický útok natočil z pohledu hlavního hrdiny, který informace čerpá z rádia, z několika telefonátů s přáteli a hlavně ze svých vystrašených představ. Jeho žena totiž zůstala venku v tom pekle, a on vězí s náhodným kolemjdoucím ve svépomocí utěsněném domově, aby unikl před jedovatým popílkem z všudypřítomných požárů. I když se jeho manželka vrátí, nemíní kvůli ní porušit karanténu, jež ho v tom všem udrží při životě. Za námět tleskám, za zpracování taky. Úvodních dvacet minut během útoků a těsně po nich je perfektně natočená, dynamická a napínavá akce. Postupně tempo opadne a nastoupí jiné emoce, strach z neznáma, paranoia, bezmoc, vztek. S touto částí si režisér poradil trochu hůře - dialogy by mohly být propracovanější, ale pokud má být film realistický, tak postavy nemůžou recitovat Shakespeara. V závěru se děj trochu zadřel, zdál se bez konce, a i když chápu že by měl ukazovat nesnesitelně dlouhé čekání na pomoc, tak pochybuji že hlavním záměrem bylo diváka znudit. Pointa byla ovšem skvělá a mrazivá. Right at Your Door vůbec není tak špatný jak by se mohlo podle hodnocení zdát. Ti kteří čekající klasický katastrofický velkofilm s neohroženým hrdinou který nesčetněkrát přežije vlastní smrt aby zachránil skupinku vyvolených, ho sice nejspíš pošlou do pekel, ale ti kteří doufají v psychologickou sondu do člověka snažícího se vyrovnat se situací o níž má minimum zpráv z doslechu, ale která přesto přímo ohrožuje jeho život budou spokojeni.(25.12.2011)

Filmy kde sa praktický celý dej odohráva na jednom mieste a je založený na dialógoch sme tu už mali, napr. Telefónna búdka. Ale tento film celkom dobrý námet dosť zdegradoval kdeže dialógy boli o ničom. Prakticky na celom filme bolo najzaujímavejšie rozhlasové vysielanie a pár chvíľ keď sa dialo niečo zaujímavé. Inak dosť slabé.(8.4.2009)

• Gilmour93

On: Nemusí do práce, tak si ráno přivstane, uvaří kávu, přinese ji manželce do postele a přijde s nabídkou kvalitního sexu. Ona: Mručením ho odmítne, vypije kávu, dá si sprchu a odjíždí do práce, kde ji cestou zastihne výbuch teroristy nastražené chemické bomby. Co z toho vyplývá? 1.) Za předpokladu, že přítel netrpí předčasnou ejakulací, mohla být ještě velmi daleko od epicentra, 2.) nezaměstnaní mají větší šanci přežít teroristický útok, 3.) neodmítejte ranní sex, protože nikdy nevíte, jestli nebude váš poslední.. Brilantní český název svádí k myšlence, že se jedná o útržek Zákopčaníkovy předpovědi počasí ze světa, kdy po zoofilní hlášce o vysokých teplotách v norském hlavním městě přidává informace o zatažené obloze nad kalifornskou metropolí, ale to je bohapustý omyl. Right at your door je komorní drama o lidech před a za fólií tváří v tvář krizové situaci, které však bohužel nedisponuje atmosférou, ani nezbytnou nutností snímků podobného ražení v podobě chytrého scénáře schopného utáhnout ten fádní minimalismus. Jinak ženám radím, až se jejich manžel, či přítel pozdě v noci vrátí "špinavý" a jak "bomba", zalepte dveře lepicí páskou, nechte mu před nimi termosku s kafe a tvrďte mu, že je kontaminovaný. Až se ráno probudí na rohožce, snad to pochopí..(11.1.2011)