Mraky nad L.A.

Right at Your Door

Mraky nad L.A.

Right at Your Door

Thriller / Drama / Katastrofický

USA, 2006, 96 min (Alternativní: 91 min)

Chris Gorak

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Rebecca Gregg

Nechápu proč tu tento film všichni tolik kritizují. Ano, není to velkorozpočtové akční áčko, ale to jsem od toho také neočekával. Již od začátku je jasné, že zde neuvidíme podívanou jako kdyby to točil Bay, na druhou stranu se ale dočkáme filmu postavaného na dialozích (samozřejmě někdy lepších, někdy horších) s poměrně hodně dobře vypracovanou depresivní atmosférou a naprosto zdrcujícím závěrem. Na příběh je také potřeba pohlížet s tím, že se jedná o smyšlenou katastrofu, nikoli skutečnou událost. Moje hodnocení je tak 3,5 hvězdy, ale když se mám rozhodnout mezi 3 a 4 a vidím tu to hodnocení, dávám ty 4!(22.11.2008)

Parádní minimalistická záležitost. Chris Gorak dostal dva milióny dolarů na katastrofický snímek, a naštěstí mu došlo že pokud mu rozpočet nestačí na scény hroutících se mrakodrapů, rabujících davů, a kataklyzmatických explozí, tak se jeho film bude muset obejít bez nich. Poradil si nápaditě, celý teroristický útok natočil z pohledu hlavního hrdiny, který informace čerpá z rádia, z několika telefonátů s přáteli a hlavně ze svých vystrašených představ. Jeho žena totiž zůstala venku v tom pekle, a on vězí s náhodným kolemjdoucím ve svépomocí utěsněném domově, aby unikl před jedovatým popílkem z všudypřítomných požárů. I když se jeho manželka vrátí, nemíní kvůli ní porušit karanténu, jež ho v tom všem udrží při životě. Za námět tleskám, za zpracování taky. Úvodních dvacet minut během útoků a těsně po nich je perfektně natočená, dynamická a napínavá akce. Postupně tempo opadne a nastoupí jiné emoce, strach z neznáma, paranoia, bezmoc, vztek. S touto částí si režisér poradil trochu hůře - dialogy by mohly být propracovanější, ale pokud má být film realistický, tak postavy nemůžou recitovat Shakespeara. V závěru se děj trochu zadřel, zdál se bez konce, a i když chápu že by měl ukazovat nesnesitelně dlouhé čekání na pomoc, tak pochybuji že hlavním záměrem bylo diváka znudit. Pointa byla ovšem skvělá a mrazivá. Right at Your Door vůbec není tak špatný jak by se mohlo podle hodnocení zdát. Ti kteří čekající klasický katastrofický velkofilm s neohroženým hrdinou který nesčetněkrát přežije vlastní smrt aby zachránil skupinku vyvolených, ho sice nejspíš pošlou do pekel, ale ti kteří doufají v psychologickou sondu do člověka snažícího se vyrovnat se situací o níž má minimum zpráv z doslechu, ale která přesto přímo ohrožuje jeho život budou spokojeni.(25.12.2011)

Filmy kde sa praktický celý dej odohráva na jednom mieste a je založený na dialógoch sme tu už mali, napr. Telefónna búdka. Ale tento film celkom dobrý námet dosť zdegradoval kdeže dialógy boli o ničom. Prakticky na celom filme bolo najzaujímavejšie rozhlasové vysielanie a pár chvíľ keď sa dialo niečo zaujímavé. Inak dosť slabé.(8.4.2009)

• Hanes88

No na to, že je to z roku 2006, bych čekal, že to bude vypadat mnohem lépe. Ani jsem nevěděl, že tento film existuje (a vůbec se nedivím), ale čirou náhodou jsem si pustil televizi a zrovna běžel tento film. Dokoukal jsem až do konce a jen za dějově dobrý závěr dávám 2* jinak bych nedal snad ani jednu.(8.12.2011)

Myšlenka byla určitě fajn (v LA vybuchnout "špinavé" bomby šířící neznámé toxiny), zpracování též, dobrá kamera, zbytečně moc se tu nemluvilo. Sledujeme pár, kt. ze začátku není spolu - ona je zasažena, on byl v době výbuchů doma. Po neúspěšném hledání (samozřejmě jako na potvoru ona měla to ráno vybitý mobil. Stejně, čím to, že v USA tak málo telefonují mobilem, teda aspoň ve filmu) se on zabarikáduje doma, ona tam po čase dorazí - a on ji nepustí domů (a divák může přemýšlet, jak by to asi udělal on sám...). Konec docela překvapivý, ale zbytečně a těžko se mu věří. Určitě z toho šlo vytřískat víc, ale i tak to nebylo marné.(24.9.2009)