Na ilegálny undergroudový turnaj prichádza dvanásť bojovníkov. Každý má svoje hriechy, vnútorných démonov a motiváciu. Nad nimi stojí šesť bohatých ľudí. Každý z nich si vyberie dvoch zápasníkov. Kto príde o oboch bojovníkov, je z kola von. Hrá sa o veľké peniaze, prestíž a sebaúctu. Pre organizátora je však hlavná zábavnosť a sledovanosť. Boj nemá žiadne pravidlá. Kto z koho? (ywo666)

Adrian

Ultimativna bojovka a la videohra (napr. Tekken). Pribeh redukovany na minimum - 12 bojovnikov, postupne vyradovacie suboje medzi sebou az po finale, odmena: pol miliona libier. V pozadi stoji 12 vplyvnych "bohacov", ktori maju v tom-ktorom bojovnikovi svojho "kona". Ak kon prehra, odchadza i majitel. Nic viac, nic menej. Na celovecerak to vsak nestaci. Vyplnovacie vaty medzi subojmi - pozastavuucje z analyzy prave skonceneho fightu a polemizovanie nad fightom buducim, spolu s neustalou repetetivnostou "highlights of the matches" velmi rychlo upadnu do jednotvarnosti natahovaneho casu. Smerom ku zaveru navyse ockovane citove angazovanie skrz osobne vetvy jednotlivych fighterov su prilis umelo a nasilne vtieratelne, cimimho zufalo zlyhavajuce. Samotne boje maju silne vykyvy - niektore momenty su vyborne (napr. The Foreigner vs. The Deliquent, ako i finale Homeless vs. Exconvict), niektore prekvapujuce (nekorektnost v zaobchadzani pri zenskych ucastnickach zapasov), zial vacsina spada do kategorie priemernych (skutocny bojovy arzenal jednotlivych akterov je casto okato maly). Choreografia sustredena na vyznenie poulicneho "no hold bar" feelingu, ovsem viacere nestastne strihacske exhibcie spolu s farebnymi korekturami obrazu tuto snahu zbytocne oslabuju. ()

Flipnic

Zcela tradiční "ringová mlátička", k ději není potřeba co popisovat, protože zde není. Jedině je zde ve flashbecích zobrazen důvod, proč se který bojovník účastní sázkového turnaje pro milionáře, aby vyhrál tučnou sumu. Celkové je to těžce amatérské, zejména vizual, nekvalitní kamera, barvy ... hnus! Ale co stojí rozhodně za zmínku, tak fighty, který jsou fakt super. Sice občas sestříhaný, ale velice pečlivě, takže člověku netrhají oči a divák jasně vidí, co kdo komu ... A jednotlivé styly jsou dost podobné. Spíš by se daly rozdělit na tradiční bojové styly a pak takové ty brutální "treet fight" ... Chybí souboje na zemi, které jsou dnes již ve filmech tohoto typu tradiční. Naopak od mladých kaskadérů se dočkáme docela šikovných parádiček ve vzduchu ala Adkins, ale je to často prostřižené. Na souboje se mi dívalo velmi dobře a film mne bavil. Hodnotit nad 3* hvězdy by byl ale hřích ... nemohu urážet klasiky ani moderní "mertial arts řežby" ... Ale jsem moc rád, že jsem film viděl ... je to pro mne zábava. ()

Wacoslav1

Solidní nízkorozpočtová mlátička. O příběh tu nejde, ale soubojů je dost, turnaj vyrovnanej a vyhrát ho může každý z účastníků. Nic světabornýho, ale jako předkrm před Never back down 3 na který se chystám ok.50% ()

Ouwen

Dost tvrdé souboje, choreograficky pestré a však naprosto amatérské bez příběhu. Vítěz dle mne překvapivej, fandil jsem Strangovi. ()

ywo666

No poporiadku. Underground je skutočne nízkonákladový film. Nejedená sa o béčkový ale dokonca o céčkový film. A podľa toho budem aj hodnotiť. Páčilo sa mi na tom, že dej bol zrazený na minimum. Skutočne tam bolo málo kecania a bez zbytočných prieťahov sa posúvalo od súboja k súboju. To je plus. V takýchto bojových arénovkách pôsobí dej vcelku rušivo, pokiaľ nemá dostatočnú kvalitu (čo takmer nikdy nemá). Zaujímavé aj pojatie filmu evokujúce dokument. K súbojom. Samozrejme najsilnejšia stránka filmu. Kombinuje sa tu okulahodiaca choreografia a tvrdý realistický street fight. Zo súbojov sa už asi nedalo vytrieskať viac a musím uznať, že predstavitelia sa končatinami vedeli ohánať. Krvou a brutalitou sa tu nešetrí, čo je len dobre. Vcelku inovatívna vec v žánri bola absencia hlavnéh hrdinu medzi bojovníkmi. Nikto nie dobrý nikto nie je zlý. Nikto nie je preferovaný. Víťaz prekvapivý. Celkovo bitky nekončia vždy tak ako by si človek myslel (pokiaľ neoperuje s väčšou informáciou tipu: "preklikal som film a zistil kto postúpi" a podobné. Nerobte to!). Môj záver? Je to Céčko, ale zároveň mi to dalo veľmi dobrý martial arts zážitok. 4*. ()

mimozakon

Mohol to byť dobrý fighterský filmík. Akčné scény sú podarené, ale kazí to strih a prepínanie na "web" kamery. Hlboký príbeh sa čakať nedal. Ak by bol takto natočený street fighter, rád by som si ho pozrel. ()