Pohodové, životní, dramatické, příjemné, nenatažené. Kdo občas nemá pocit, že neprožívá svět okolo sebe. Tohle bylo fakt povedené. Bylo to vtipné i dramatické, smutné i veselé, bylo v tom vše. Herecké obsazení výborné, nikdo nevybočoval ze svých rolí, jen ta psychoterapeutka byla trochu svým vlastním problémem. Ale kamarád Tom, který nedělal nic jiného než se furt něčím futroval a Sara, dívka snů, která vypadala opravdu jako anděl, ti byli bezvadní. Hudba byla perfektně doplňující a ladila s dramatem i s úsměvnými scénami. Neexistuje nikdo normální, proto je Zmatená duše pro každého kdo se bude chtít aspoň trochu dívat. Rozhodně vám po tom filmu bude lépe. "Když jsem rozrušená, mluvím sprostě.." (Tak aspoň že nejsem sama! :-D )(20.8.2009)

Nad ránom som hrabol do poličky a vybralom som z nej Zmätenú dušu, niekoko tu málinko kopírujem, aj keď už neviem presne koho:) Výborný film o nie celkom ťažko depresivnom človeku, lebo ináč by nevedel zarobiť také ťažké prachy a tak mu život plynie medzi cvokármi a krásnou cvokárkou, ktorú scvokne, tak, že ho preboha živého si predstavte po sedemročnej sexuálnej abstinencie precvokuje na sexuálnu závislosť, keď to chce robiť takmer všade.Ale nič dosť pravdivých právd, ale čo ja stvorenie, ktoré sa cíti byť normálne a v celom dome prázdno a ešte aj pes šteká lebo cíti a súciti so mno, kde tak narýchlo niekoho zoženiem, až som aj ja z pohodového filmu dostal nejakú ľahkú depku, či ako sa tomiu hovorí, ale ešte som nedohovoril, lebo sa idem oddepkovať , ale to už nepoviem ako.(26.12.2009)

Aneb jak Chandler nechtěl zůstat Chandlerem. Matthew Perry se zuby nehty snaží vymanit z "Přátelovské" škatulky nesmělého Chandlera. V tomto nenápadném "typicky malém" filmu, který se snaží být něčím neobvyklým si zahrál depresemi posedlého kleptomana, který tak trochu neví co chce. Občas zajímavé ale režijně nezkušené.(19.5.2011)

Jsem zrovna v nějakym divnym rozpoložení, normálně bych dal 4, ale moc mi to sedlo. Matthew Perry je pro mě navždy Chandler (-kterýho já moc rád), a tady zaválel úplně na jiný frontě. Lynn Collins je krásná, opravdu krásná!! A filmu dám 5, co by ne?! Po druhým zkouknutí jsem chtěl z hodnocení trochu ubrat... ale asi nemám proč. Není to tak "hustý", jako třeba Mr.Nobody, ale za to to určitě stojí... Absolutní hodnocení tak dávám zčásti i pro ty scény v půl pátý ráno, na pustých ulicích... sám tohle znám a mám ty chvilky moc, moc rád!!(6.5.2009)

Depersonalizace je pocit odosobnění, jako by člověk sledoval sám sebe. Žil v šíleném polosnu. Má pocit, že nic není opravdové. Necítí se dobře ve své kůže. To jsou šílené stavy, kterými si procházela hlavní postava. Neměl hulit. Vždycky jsem si říkala, že hulení je spouštěč dost nebezpečných věcí v lidské hlavě. Nikdo z nás pořádně neví, co tam nosíme a jak ta chemie vůbec funguje. Perrymu jsem tu psychiatrickou diagnózu sežrala i s navyjákem. Monology a myšlenkové pochody hlavní postavy byly vážně zajímavé.(5.12.2017)