Zmatená duše

Numb

Zmätená duša

Drama / Komedie

USA / Kanada, 2007, 93 min

Nejenom Jason Biggs (po Cokoliv) by mohl nahradit v Hollywoodu Woodyho Allena na jeho neotřesitelné pozici prvotřídního blázna / neurotika. Také Matthew Perry dokazuje (stejně jako ve skvělém Studiu 60), že se dokáže vymanit ze škatulky kamaráda Chandlera a jeho kapánek zcvoklý Hudson je tak trochu poctou všem filmovým postavičkám, které mají nějakou tu malou "vadičku". Škoda druhé poloviny filmu, která výrazněji ztrácí tempo a projevuje se zde více komediální vrstva na úkor té dramatické. 70 %(29.8.2008)

• Hismael

Příběh ze života, ale bohužel trochu prázdné nebo spíše o ničem. Mnohem více drama než komedie. Jediný kdo to zkazil je námět který sice má nějakou myšlenku, ale nejde o nic co bych nějak moc prožíval. Perry to zvládnul, Goldberg to zvládnul a všichni ostatní taky, ale jak říkám, příliš obyčejné, skoro o ničem.(2.3.2011)

Scénář: Harris Goldberg .. Bylo to jako drogový muzikál, kde hudba přestala hrát a na mě nezbyla židle. __ Překvapivě výborný snímek o odcizení duše. Harris Goldberg, dříve průměrný scenárista, opravdu mákl a vytvořil pozoruhodný příběh muže, který ztratil cit. Obsazený Matthew Perry odvání excelentní maximum, jeho postava je věrná, přirozená, zajímavá a má svou hloubku.(12.5.2008)

Každý se občas cití jakoby mimo realitu, jen někdo to hůř nese, takový film ze života. Je vidět, že Matthew Perry dokáže nejen hrát potrhlého vtipného Chandlera (seriál Přátelé), ale také duševně nemocného, co se skutečně tváří jako by byl v jiném světě. Jestli se někdo někdy bude chystat natočit další film o autismu, budu doufat, že autistu bude hrát Matthew. Dokáže film peprně okořenit. Od filmu jsem očekávala více, bohužel to chvílemi nebralo žádné obrátky a místy mě to nudilo.(17.10.2010)

Matthew Perry nie je zas tak úžasný herec, to iba táto rola preňho bola úžasná. A myslím, že byť v nej naozaj úžasný herec, mohlo to filmu dodať ďalší rozmer. Ale i tak je Numb príjemný, chytrý filmík, ktorého najväčšou devízou sú sympatie Lynn Collins a (konečne ÚŽASNÁ) chémia medzi ňou a Perryho postavou. Lepšie 3*.(1.11.2008)