poster

Zmatená duše

 • USA

  Numb

 • Slovensko

  Zmätená duša

Drama / Komedie

USA / Kanada, 2007, 93 min

 • cheyene
  ****

  Zmatená duše není žádné nastrojené a pestrými barvičkami namalované drama, které ve všech ohledech skončí happyendem. Lidská psychika je jako rozlehlá a rozmanitá krajina, v níž může každý zabloudit a odkud se těžko hledá cesta ven. Matthew Perry vdechl život postavě, která si prochází velmi těžkými duševními stavy, a ztělesnil ji s noblesou. Občasné úsměvné scény jsou prostřídány dramatickými okamžiky, u nichž nelze předvídat, jak se promítnou na Hudsonové psychice. V některých pasážích snímku jsem se doslova sžil s hlavním hrdinou a v jiných jsem se cítil jako někdo, kdo vše sleduje z jistého nadhledu - zcela neosobně. Vztah Lynn Collins a Matthew Perryho působí neskonale krásně a je asi důvodem, proč zaokrouhluji hodnocení na 4*.(13.4.2011)

 • MATADOR
  ****

  Takové milé a trošku jiné, než jsem byl doposud zvyklý. Na "Numb" jsem viděl, že to je typ filmu, který má potenciál, mohlo to být daleko lepší, ale jelikož mě to samo o sobě příjemně překvapilo, jelikož jsem od toho naprosto nic nečekal, nemohu pomoct s hodnocením! Lynn Collins je neskutečná kočka a v kombinaci s příjemným Perrym není co řešit!(17.5.2013)

 • milka
  ****

  Překvapivě hodně dobrá nezávislárna, ve který Matthew Perry potvrdil, že fakt hrát umí. Tady předvedl opravdu výborný výkon a mezi ním a okouzlující Lynn Collins to opravdu funguje a přál jsem jim to celou stopáž. Scénář je chytře napsanej, nenápadná režie odvedla dobrou práci a občasnej jemnej humor potěší.(14.6.2009)

 • JimmyII
  *****

  Nečekané malé potěšení z vod nezávislých snímků. V tomhle filmu jsou všichni blázni, tak jako v životě, celé je to takové hořko-sladké, jako doopravdy, místy vtipné, místy smutné a pořád absurdní. Jako v životě, kurva! A já emociálně taju a hořím u filmů tohohle druhu a přeji si, aby se nikdy nepřestaly točit. A aby měly lepší hodnocení, než všechny ty nadhodnocené pakárny. Matthew Perry a Lynn Collins jsou skvělí, strašně jim to spolu jde.(4.8.2009)

 • kaylin
  ***

  Tak, že je Matthew Perry celkem dobrý herec, to už tak nějak vím. Že se zahazuje většinou v celkem zbytečných komediích, to je věc druhá. "Zmatená duše" je přece jen celkem krok správným směrem. Vyšlo mu to dobře, je to takový ten moderní komediálně dramatický film, kde máte pocit, že to dokonce o něčem je. A ono je. Jen sem tam se do toho promítne nějaké to klišé, které vás trochu zamrzí. Pravda, závěr je také docela očekávaný, ale dá se snést.(10.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace