Zmatená duše

Numb

Zmätená duša

Drama / Komedie

USA / Kanada, 2007, 93 min

Velmi příjemně mě překvapil Mathew Perry rolí osamoceného chlapa, který má psychické problémy a nedaří se mu je zvládnout, byť se snaží, jeden lékař řekne to, druhý ono,pak nastoupí charizmatická lékařka, ale on se mezitím zamiluje do jedné sekretářky, které jeho podivínství vůbec nevadí. Ale ty myšlenky - co když ji zklamu? Úmrtí otce.... A tak tenhle filmík byl dost ze života, někdy jsem se viděla:-) Zkrátka, trochu mi vadilo dost roztahaných prvních dvacet minut, škoda,protože Perry se role zhostil na jedničku, tudíž za tři:-)(14.2.2013)

Nad ránom som hrabol do poličky a vybralom som z nej Zmätenú dušu, niekoko tu málinko kopírujem, aj keď už neviem presne koho:) Výborný film o nie celkom ťažko depresivnom človeku, lebo ináč by nevedel zarobiť také ťažké prachy a tak mu život plynie medzi cvokármi a krásnou cvokárkou, ktorú scvokne, tak, že ho preboha živého si predstavte po sedemročnej sexuálnej abstinencie precvokuje na sexuálnu závislosť, keď to chce robiť takmer všade.Ale nič dosť pravdivých právd, ale čo ja stvorenie, ktoré sa cíti byť normálne a v celom dome prázdno a ešte aj pes šteká lebo cíti a súciti so mno, kde tak narýchlo niekoho zoženiem, až som aj ja z pohodového filmu dostal nejakú ľahkú depku, či ako sa tomiu hovorí, ale ešte som nedohovoril, lebo sa idem oddepkovať , ale to už nepoviem ako.(26.12.2009)

• Mrkvič

Kde se tu bere to hodnocení? Asi nejnudnější romantická komedie, kterou jsem kdy viděl. Matthew Perry byl příšernej. Asi to mělo být deprimující, ale ono to nebylo nijaký. Když se objevila slečna pro romantickou zápletku, měl jsem radost, že je příjemná a pěkná. Jenže proč by spolu měli být, nebo proč jim to neklapalo, to šlo už úplně mimo mě. Nakonec pro mě měl film jediné pozitivum. Ten koloběh po psychouších a léčení depersonalizace. Obzvláště nádherná a děsně sexy řádící Mary Steenburgerová. I přes jejích 55 jsem hlavnímu hrdinovi chvíle s ní dost záviděl.(3.1.2011)

Hrozně rád bych řekl, že tohle je nedprůměrný film s vynikajícím Matthewem Perrym a s krásně popsaným charakterem člověka, který na tom není psychicky dobře. Ale přímo takhle to říct prostě a jednoduše nemůžu. Nemohu se až tak nadšeně přidat k uživatelům, kteří o tomto filmu mluví jako o nejlepší roli Matthewa Perryho. Takto to já rozhodně nevidím, za nejlepší roli a nejlepší film Perryho považuji film Triumf: Príbeh Rona Clarka, kterému jsem dal pět hvězdiček. Tohle je jen solidně udělaný mírně nadprůměrný film, který má i přes poměrně krátkou stopáž několik velice hluchých míst, u kterých jsem se docela nudil. Na druhou stranu zde Perry dokazuje, že herecký talent v sobě má a že dokáže zvládnout i dramatičtější herecké úlohy. Jinak ale nadšení z tohoto filmu nesdílím. Je pravda, že dějově je to velice zajímavý film s hlavní postavou, která trpí psychickou poruchou. Občas je to i vtipné. Ale občas to nudí. Neříkám, že by k nadprůměrnému hodnocení chybělo mnoho. Naopak, chvíli jsem i o čtyřech hvězdičkách uvažoval. Ale pro tři hvězdičky rozhodlo právě těch několik nudných scén. Perry si ale zaslouží za tuto roli pochvalu, to bezpochyby. Ale nemohu opravdu dát více než tři hvězdičky.(16.11.2008)

Lahôdkový zážitok. Takýto typ filmu je presne to, čo potrebujem, aby sa stav mojej mysle dostal do bezváhového stavu, môj systém sa reštartoval a spustil sa pohodový režim úplnej spokojnosti. A som rád, že práve týmto filmom som si nechal zájsť chuť po otravnom zážitku z posledného trýznivého ne-filmového pokusu, ktorý som absolvoval. Film je totiž jedným veľkým scenáristickým briliantom a ešte väčším hereckým diamantom. Skvostnými dialógmi je opradený celý dej, každá veta a v nej každé slovo tvoria perfektnú symfonickú súhru, ktorú som hltal každou sekundou. Scenár je veľmi inteligentný, psychologické témy sú však spracované tak, aby z nich boli nadšení intelektuáli i laici. Pomer komédia/dráma je veľmi pozorne vyvažovaný, romantická atmosféra dodáva filmu lahodný šmrnc, v žiadnom prípade však neuškodí. Nezávislo-komerčné ladenie mi vyhovovalo a viditeľne vyhovovalo aj hercom, ktorí vo svojich rolách doslova žiarili. Matthew Perry si ma získal prakticky behom pár sekúnd. Škoda, že ho v podobných filmoch vídavame takto sporadicky. 90%.(6.10.2009)