Lehká britská komedie amerických scenáristů o podfuku se spoustou nezdarů. Nic než zábavu nečekat, ale je elegantně podaná, svižně zahraná a divák ji odpustí i předvídatelný konec, který aspoň jeden hollywoodský předpoklad překoná. Kdyby to Coenovci i režírovali, jistě by z toho byla ještě příkřejší a dravá komedie jako Po přečtení spalte.(19.3.2013)

Velmi milé filmové povyražení. Hlavními klady zde jsou nápaditý scénář a skvělé obsazení. Můj oblíbenec Colin Firth samozřejmě nemohl zklamat, ovšem velice příjemně mě překvapila i Cameron Diaz - strašně mě bavila její americká angličtina. Nikdy bych tomu nevěřil, ale to děvče vážně umí hrát. Pokud mohu soudit, tenhle film je vážně vtipný - jenom u sekvence odehrávající se v hotelu jsem umíral smíchy. Nejvíce mě ovšem pobavil scéna, v níž postava padělatele obrazů, zvaná major Wingate, vytváří akční malbu à la Jackson Pollock - takový nenápadný fórek pro ty, co se vyznají v těch Manetech a Monetech :-) Och, tento film mi zvednul náladu, vážně.(20.3.2013)

Gambit je jeden z těch filmů, u kterých čekáte, co se z nich vyklube, a při závěrečných titulcích zjistíte, že se vlastně nevyklubalo nic. Na druhou stranu je to film ideální do deštivého počasí, když nemáte co dělat. Film totiž nijak nepřekvapí, ale rozhodně ani neurazí. Pravdou je, že jsem si od filmu sliboval víc, kvůli hereckému obsazení. Colin Firth, Alan Rickman a Stanley Tucci byli vynikající, ale řekl bych, že to kazila Cameron Diaz, která mi tam vůbec neseděla.(11.4.2013)

Konečně jsem se dočkala mého vysněného spojení Colin Firth a Alan Rickman! Herecké obsazení je jedna z hlavních věcí, která filmu hodně přidala pozitivum. Další pozitivní věc na filmu je humor, který bohužel ale není v celém filmu. Musím vyzdvihnout scénu Colina Firtha v hotelovém pokoji bez kalhot. To mě pobavilo nejvíce. Film je průměrný. Polovina je zábavná a polovina nudná. Ovšem jednou za rok se na to koukat dá.(1.4.2014)

Styl Coenů jsem v tomto filmu viděla, to ano, ale prostě to nebylo ono. "Humor" tam podle mě vytvářela jen postava Colina Firtha, který pro mě byl hvězdou filmu, což je škoda, jelikož jsem doufala, že to bude Alan Rickman (ale aspoň jsem ho po dlouhé době viděla bez oblečení) :D Cameron Diaz - nic nového a celkově zasazení filmu a nápad skvělý, ale prostě finálně nevyvedený a škoda těch významných jmen - což vlastně myslím jen Alana :D(23.3.2013)

• - Natáčení probíhalo ve Velké Británii, v Novém Mexiku a USA. (Terva)

• - Producent Mike Lobell viděl původní film Gambit (1966) na jeho londýnské premiéře v roce 1966. V roce 1997 předal svůj scénář společnosti Universal a ta jej přijala. (Terva)

• - S hlavní ženskou rolí byla původně spojována Jennifer Aniston. (R´Hell)