Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

• D.Moore

Nevadí mi, že vznikl remake filmu, který mám rád. Vadí mi, že vznikl špatný remake. Pozná se to kromě jiného podle toho, že ačkoliv má jít o komedii, humoru v ní moc nenajdete. Hlavní hrdina v podání Colina Firtha je neschopný otravný mamlas, který si všechny urážky snobského Alana Rickmana vlastně zaslouží, Cameron Diaz nedostala prostor cokoliv předvést, ačkoliv by nejspíše chtěla... A jinak nic. Že se bratři Coenovi uchýlí k tak jednoduchému a hloupému humoru typu dvojsmyslné rozmluvy v hotelové recepci, to bych opravdu nečekal. Gambit sice několik světlějších chvilek má, ale stejně jako v případě Monetova obrazu i tady platí, že originál je jen jeden.(19.9.2015)

Gambit je průměrná komedie o krádeži obrazu z nadprůměrným obsazením.Nic víc nic míň,že by tam byly scény u kterých bych se za břicho popadal tak to asi ne,ale na nedělní odpoledne lepší jak vraždy v midsomeru a podobné ohrané věci.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy.(21.5.2015)

Kde asi Coenové udělali chybu? Herci výborní, obzvlášť adamita Rickman, ale příběh, který bráškové hodily na papír, jakoby se točil v kruhu (což je nejlépe vidět ve zbytečné hotelové scéně s vázou). Devadesát minut (naštěstí), než se povede přesně to, co my jako diváci tušíme od úplného začátku ..(5.5.2014)

Předesílám, že původní verzi neznám. Úvodní půlhodinka nebyla tak působivá, jak bych čekal, závěr určitě ne čitelný, ale očekávatelný v podobném duchu. Takže nejzábavnější nakonec bylo extempore v hotelu. Ale je tam plno slovních hříček a leccos mi možná uniklo. Uvidíme s českými titulky, třeba mi to tak fádní nepřijde. Ačkoli... co by člověk čekal od Coenů. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 4 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.3.2013)

Mnohem lepší než jsem očekávala. Většinou Cameron Diaz hraje v takových tuctovkách, které mají jasný konec už od začátku, ale tady nebyla za žádnou pipinu, ale za skvělou ženskou. Navíc zbytek hereckého obsazení také nebyl k zahození, spíše naopak, ojedinělý ale vkusný výběr. A příběh neměl chybu, do poslední chvíle jsem neprokoukla, jak to vlastně dopadne. Ostatně, to nejlepší nakonec, jako vždy. Možná to chtělo trochu více autentismu, když už se to odehrávalo převážně v Londýně, čekala bych alespoň déšť, ovšem to je chyba pouze pro mé vnímání. Hodně kvalitní podívaná.(31.7.2013)

• Colin Firth

• - Film byl uveden do kin 12. října 2012. Nakonec však bylo rozhodnuto, že bude vydán rovnou na DVD. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve Velké Británii, v Novém Mexiku a USA. (Terva)

• - Producent Mike Lobell viděl původní film Gambit (1966) na jeho londýnské premiéře v roce 1966. V roce 1997 předal svůj scénář společnosti Universal a ta jej přijala. (Terva)