Lúpež po anglicky

Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

Recenze byly špatné, očekávání nízké....ale znáte to, když jí (v mém případě ho) milujete, není co řešit. Nakonec to nedopadlo tak hrozně. Bavila jsem se u toho stejně jako svého času u Johna Gissinga. Takže pokud nejste fanoušky Alana či Colina, raději si pustte něco jiného. Pokud jimi jste, určitě si tam najdete momenty u kterých se budete křenit od ucha k uchu.(btw. úvodní titulky jsou naprosto výborné)(17.3.2013)

• Guzo

Místy dost úsměvné (scéna v hotelu boduje), ale místy naopak nudné a až moc přehnané (ten texaský přízvuk byl opravdu zbytečný). Film každopádně sází na herecké obsazení a tím se trefuje do černého, protože s jinými herci by asi nebylo vůbec o co stát. Takhle se jedná o solidní podívanou, která se ale z průměru bohužel nevyhrabala. 5/10(2.2.2014)

Styl Coenů jsem v tomto filmu viděla, to ano, ale prostě to nebylo ono. "Humor" tam podle mě vytvářela jen postava Colina Firtha, který pro mě byl hvězdou filmu, což je škoda, jelikož jsem doufala, že to bude Alan Rickman (ale aspoň jsem ho po dlouhé době viděla bez oblečení) :D Cameron Diaz - nic nového a celkově zasazení filmu a nápad skvělý, ale prostě finálně nevyvedený a škoda těch významných jmen - což vlastně myslím jen Alana :D(23.3.2013)

"Proč jste byl proboha na té římse ?? A proč teď vaše kalhoty visí na stromě ??" ;) Coenovský rukopis v Gambitu odhalí každý, kdo si oblíbil alespoň byť jeden jediný film těchto minnesotských bratří, ačkoliv tentokrát se příliš netlačí na pilu absurdity a (ne)typický looser / génius v podobě Harryho Deanea do kolotoče vyhrocených situací vlastně naskakuje sám, přičemž i tyto situace by se daly nazvat jen slabým odvarem těch oscilujících na hranici extrému, jak jsme si u Coenů zvykli !! Gambit je prostě na první pohled nenáročnou zábavou, který však skýtá velkou spoustu inteligentních záměrů s pozvolným dozvukem, s příjemně neuspávající stopáží, na níž musím ocenit spoustu velmi vtipných gagů i dialogů, které však tentokrát fungují spíš jako zábavné střípky, které příliš nedrží pohromadě, na nějakou celistvost se tu tentokrát opravdu nehraje, i herecké obsazení !! Cameron Diaz už dlouho nebyla tak roztomile bezprostřední a na svůj věk úžasně sexy, Colin Firth dokazuje, že jeho komediální talent bývá velmi často neprávem přehlížen, protože zde po humorné stránce táhne celý film prakticky sám, herečtí mistři Rickman, či Tom Courtenay zůstávají zoufale nevyužiti, zato Stanley Tucci jako již mnohokrát svojí miniroličkou snímek úžasně obohacuje.. Závěr se opravdu povedl, byť vyznívá velmi nejednoznačně, což však nikdy není naškodu..;) Původní Gambit jsem neviděl, takže jej do úvahy brát nebudu, ale přiznám se, že jsem se 90 minut moc příjemně bavil !! [ Dabing 4/10 ] Neřekl bych, že se v tomto případě něco vyloženě pokazilo, spojení Cameron Diaz, Sabina Laurinová mě příjemně překvapilo, ale je fakt, že s dabingem bohužel velký počet vtipných replik musí zákonitě naprosto zaniknout, což tentokrát platí dvojnásob !! ( "A kde to vlastně bydlíte ??" - "Ehm, v jednom z těch velkých hotelů tam ve městě. Nepamatuju si ale jméno. Ty ano, Harry ??" - "CONNAUGHT !!" - "Hm, já taky ne !!" ;) )(26.7.2013)

Jak to bylo s tím obětovaným pěšcem při zahájení této šachové partie a kdo ten pěšec byl? Každopádně se ta hra mohla mnohem lépe rozvinout. Příležitostí tu bylo požehnaně. Jen by je stačilo jinak využít. Colin Firth hrál roztomilého ňoumu, kterému by člověk odpustil snad i vraždu, ovšem, zdání může klamat. Alan Rickam je ďábel! Nemohla jsem uvěřit tomu, že už tak zešedivěl.(7.4.2013)

• - Do role Harryho byl zvažován Hugh Grant. (Terva)

• - Film byl uveden do kin 12. října 2012. Nakonec však bylo rozhodnuto, že bude vydán rovnou na DVD. (Terva)

• - Producent Mike Lobell viděl původní film Gambit (1966) na jeho londýnské premiéře v roce 1966. V roce 1997 předal svůj scénář společnosti Universal a ta jej přijala. (Terva)