Lúpež po anglicky

Komedie / Krimi

USA, 2012, 89 min

Recenze byly špatné, očekávání nízké....ale znáte to, když jí (v mém případě ho) milujete, není co řešit. Nakonec to nedopadlo tak hrozně. Bavila jsem se u toho stejně jako svého času u Johna Gissinga. Takže pokud nejste fanoušky Alana či Colina, raději si pustte něco jiného. Pokud jimi jste, určitě si tam najdete momenty u kterých se budete křenit od ucha k uchu.(btw. úvodní titulky jsou naprosto výborné)(17.3.2013)

Ani prověřený recept neznamená, že bude výsledek k jídlu. Gambit je bohužel přesně ten případ, kdy je při důležité večeři pasta nedovařená, maso přepečené, salát hořký, moučník zdrclý a kafe došlo. Gambit je slabý odvar podrazáckých komedií, který neurazí ani nenadchne. Kovbojka je otravná, Harry moula, jeho šéf „cynický manipulátor a zvrhlý nudista“, Monet falešný, a lev je lev. :) Film vhodný pro zkrácení dlouhé chvíle, jako pohádka na dobrou noc nebo pro ty, co chtějí vidět Cameron Diaz v prádle a Colina Firtha a Alana Rickmana bez kalhot.(12.10.2015)

Nějak mi nedává smysl to, jak je možné, že jména jako bratři Coeni, Alan Rickman a Colin Firth, se mohly potkat v takovéto v podstatě ptákovině. Námět nebyl špatný, herci výborní, ale podle mě selhal totálně režisér. Film měl pár vynikajících momentů, jinak se ale pohyboval v těžkém podprůměru. Škoda, opravdu škoda. Myslím, že snímek trpí především na nedostatek originality.(28.3.2013)

• Morholt

Tak tohle bylo šlápnutí vedle. A to pořádné. Příběh nijak převratný. Zhrzený zaměstnanec chce pomocí padělaného obrazu obrat své zaměstnavatele. Ale i přes triviální zápletku se díky hereckému obsazení a několika coenovským prvkům mohl stát Gambit nadprůměrnou komedií, ale bohužel. Až na Rickmana herci neobstáli. Firth a Courtenay byli naprosto nevýrazní, nesedl přehrávající Tucci a Cameron Díaz je kapitola sama pro sebe. S přibývajícími roky přestává být alespoň trochu pohlednou a "hraje" hůř a hůř. Sám děj sepo celkem svižném začátku začne neskutečně táhnout a asi po hodině se sledování stává čirým utrpením. Neúsměvné, bez nápadu a skoro bez herců. 20 % za Rickmana.(6.6.2013)

• Krosmen

Jeden by si řekl, a možná dva pokud by nenašli nic lepšího k rozhovoru, že takové obsazení a Coeni k tomu jsou zárukou dobré nebo alespoň zajímavé nebo ALESPOŇ originální podívané..tak nic takového v Gambitovi nenajdete. Ono se taky není čemu divit. Postavit film na texaském přízvuku Cameron a vykradeném scénáři od Gyue Ritchieho nemůže vést k úspěchu. Trailer vypoví víc než celý film a původní očekávání fakt povedené komedie skončilo uvažováním o ukončení příjmu projekce asi v polovině, kdy stejně víte, jak to skončí. Za kino ušetřete a radši přispějte na žrádlo pro pandu(9.3.2013)

• Cameron Diaz

• - Natáčení probíhalo ve Velké Británii, v Novém Mexiku a USA. (Terva)

• - Producent Mike Lobell viděl původní film Gambit (1966) na jeho londýnské premiéře v roce 1966. V roce 1997 předal svůj scénář společnosti Universal a ta jej přijala. (Terva)

• - S hlavní ženskou rolí byla původně spojována Jennifer Aniston. (R´Hell)