Trol

Giovanni Natalucci

Kostýmy:

Jill M. Ohanneson
  • MickeyStuma

Snímek měl asi v 80. letech vyznívat jako horor, ale zestárnul tak, že dnes už spíše vypadá jako obyčejná strašidelná pohádka ze současnosti. Příběh postrádá logiku, obsahuje mnoho zbytečných scén, značně se přehrává a na konci filmu zůstává spousta nezodpovězených otázek. Technická vizuální stránka je samozřejmě poplatná době, ale když je děravý scénář, bezradnost tvůrců se jenom prohloubí. Určitá zábavnost patrná je i fantasy motiv, ale dnes to už jako celek prostě nevyniká. Jediná věc kde divák zbystří, je jméno otce a syna. Kdo by neznal Harryho Pottera, že? Nic naplat. Po zhlédnutí film vyšumí a upadne v zapomnění. Bohužel nemá čím by nadchl.(27.7.2018)

• Gilmour93

Někdo má ve sklepě bordel, někdo zase trola. Tento vypadá jak Miloš Zeman, kterého zaráz schvátila viróza i hydraulický lis a z činžovního domů plného retardovaných nájemníků si systematicky dělá elfí háječek. Naštěstí je tu Átrej Harry Potter a Rowlingová si už píše poznámky do notesu.. Na svou dobu a rozpočet obstojné masky, jinak divák se nebude bát, spíše rozpačitě smát a největší fantasy je, že vše skončí bez průtahů..(10.6.2013)

• zdepapepa

Na tomhle filmu pomalu nic nedává smysl. Snaží se to být 80kovým slasherem (snad) a místo toho jde cestou jakési pohádky v čele s malou holčičkou, šíleným zpívajícím sborem trollů, skřetů a bůhví čeho ještě, který se probudil o sabatu a hodlá zprovodit ze světa svou milovanou. Komické masky předčí už snad jen topornost herců (schválně počkejta na začátku, kolik lidí kouká na cestu (několikrát lidi sejmou nějaké jiné lidi, jeden člověk si dokonce splete byt (o jedno patro). Sonny Bono, Atrey z Nekonečného příběhu, který tu hraje Harryho Pottera jr. a filmový debut Julie Luis-Dreyfus. Bohužel tohle nesahá ani ke guilty pleasure. Pokračování pouze jménem dokonce použilo (už tak šílenou) scénu s oštěpem a udělalo z ní klenot. Bohužel toto je čistá hrůza. A nemyslím to v tom dobrém, hororovém slova smyslu.(13.5.2010)

Do Trolla jsem původně nechtěl jít protože jsem viděl dříve Trolla 2, kterej byl fakt hroznej. Ale nakonec Troll 1 je super béčko na noční promítání Buechlermu chybý režisérkský um ale to si bohatě nahrabe dobrýma efektama který dělá on sám. Film je béčko odehrávající se v jednom baráku, a mě ten film prostě bavil.(5.7.2010)

• SOLOM.

No tak sice tento film nemá z „otravným“ Harry Potterem nic společného, tedy kromě jména hlavního hrdiny, ale jinak taky moc kvality nepobral. Je mi jedno zda tenhle film oslovil Rowlingovou k napsání těch srágor pro děti a našla v něm inspiraci pro svou postavu – její pojmenování. Tenhle kousek mě dokázal oslovit snad jen docela pěknými maskami trollů, které si Buechler dělal sám. Stačilo se jen spřáhnout s rodinou Bandů a světlo světa mohlo spatřit další příšerky. Žádnou pořádnou porci hrůzy a napětí zde nenajdeme, protože celý film byl natočení spíše v „humorném“ pojetí. I tak se však může film opřít o některé herecké výkony, které mu určitě hodně pomohli. Asi nejvíc mě oslovil Phil Fondacaro, jehož finální proměna neměla chybu. 40%(4.10.2011)

• - John Carl Buechler ponúkol ako prvému námet filmu producentovi Rogerovi Cormanovi počas ich spolupráce na filme Android (1982). Corman ho však odmietol. (beso74)

• - Film bol natočený za 5 týždňov. (beso74)

• - Postava Malcolma Malloryho bola písaná pre Phila Fondacara, avšak režisér a tvorca špeciálnych efektov v jednej osobe John Carl Buechler bol nútený obsadiť herca menom Billy Barty. Buechler trochu zmenil plán a namiesto zamýšľanej plno animatronickej bábky stvárňujúcej trolla Toroka vyrobil kostým presne na mieru Fondacara. Vedel, že štúdio nebude platiť dvoch rôznych hercov a tak sa mu podarilo presadiť si svojho favorita. (beso74)