Tuyino manželství (festivalový název)

• Čína

Quanan Wang

Wei Lu

Lutz Reitemeier

Nan Yu

42nd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2007 - HORIZONS - Horizonty - 60%(12.1.2009)

• Houdini

Zlatý Medvěd(7.6.2009)

Tuyino manzelstvi, vitez Zlateho medveda v Berline, je dalsim z cinskych filmu filmaru tzv. seste generace a filmu, ktere uz svym civilnim zpracovanim si rikaji o nejake to oceneni od humanisticky zalozene festivalove poroty. Asketicka romance, ktere se uspesne dari vyhybat vsem moznym i nemoznym klise, cti tradice a podvratne vypravi pribeh o zene, ktera nese veliky udel, s kterym se musi vyrovnat a dat v zaveru prednost uprimne lasce a poctive praci v bohem zapomenutych planinach pred mestskym nasilnym a vykoristovatelskym, ryze sobeckym zivotem {taky citite ten politicky jinotaj?]. Pribeh ramovany scenou place hlavni hrdinky na svatbe, je do jiste miry pastisi snimku Zhanga Yimou {hlavne Cesty domu a Nikdo nesmi chybet, tema ooddane lasky v nehostinne krajine se zde stretava s urbanistickym prvekm} a nutno podotknout, Nan Yu neni Zhang Ziyi a krasce scenerie, kdy kamera nikdy nesklouzne k turistickemu vyprodeji, za chvili omrzi a clovek si zacne vsimat nelogicnosti ve vypraveni, kdy kun predhoni aute s velikym naskokem. Zaver je pak antitezi Yimouovych kousku, ale presto je to za 70 s tim, ze dam radeji prednost originalum pred napodobiteli.(3.12.2007)

Ke konci mě to už moc nebavilo... navíc jsem nepochopil, jak může kůň dohnat mercedes s několikahodinových náskokem.(4.7.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $88,148Tržby Celosvetovo $2,476,766(21.4.2010)

• Nan Yu