poster

Lámači kostí

 • Česko

  Hurá, lamači kostí jsou tady

  (neoficiální název)
 • Hong Kong

  Chu long ma liu

 • Hong Kong

  出籠馬騮

 • Hong Kong

  Chut lung ma lau

 • anglický

  Monkey Kung Fu

 • anglický

  Stroke of Death

Akční / Drama

Hong Kong, 1979, 89 min

Producenti:

Run Run Shaw
(další profese)
 • TERRORDROME
  ***

  Chlapík dostane vo väzení pol medailónu od jednookého santusáka s ktorým sa pobije a ten je nadšený jeho schopnosťami. Potom zdrhne aj so spoluväzňom ku ktorému je pripútaný a vydá sa hľadať druhú polovicu medailónu. O ten je samozrejme veľký záujem a tak sa naši hrdinovia budú musia furt mlátiť až z nich lietajú chlpy. A nielen s príslušníkmi klanu Čierneho Tigra ktorý prahnú po medailóne, ale v podstate s každým na koho narazia vrátane prostitútky ktorá za svoje pochybné erotické služby drzo požaduje peniaze ( a chudáka našeho hrdinu skope štýlom ktorý by som nazval "had na kolotoči" ). Skrátka, hodina a pol neustáleho kungfovania s maximálne trojminútovými pauzami. Súboje ustanú len v povinnej tréningovej sekvencii kde hrdinovia cvičia štýl Gibona podľa knihy ktorú našli v jaskyni pod koreňom. Samá akcia s choreografiou na dosť slušnej úrovni, ale ku koncu už mi to trochu liezlo na mozog.(18.7.2012)

 • hladass
  *****

  V rámci kung-fu filmů jsou Lamači kostí naprostá špička... Kašlat na pitomý scénář, ten stejně nikoho u tohoto druhu filmu nezajímá, ale souboje, to už je jiná... Zvláště, když vyplňují minimálně osmdesát procent filmu... Bez drátů, s úžasnou choreografií a skvělých fyzických výkonů všech zúčastněných... Prostě pecka...(6.10.2016)

 • majo25
  **

  Bohužiaľ, iba ďalšia hongonská komediálna groteska. A ten typ filmov, v ktorom si želáte, aby hlavného hrdinu strieskali čo najskôr a najbolestivejšie. Kung fu je opäť iba cirkusovo-predvádzacie, neefektívne a nelogické, síce z neho oči nebolia, ale mozog áno. Príbeh vyzerá, ako keby ho scenáristicky zbúchali za jeden deň a to, že ma vonkoncom nechytil, je ešte eufemizmus. Lepšiaci sa záver s bohatosťou kung fu súbojov (už aj s ožratým gibonom) už nemôže zvrátiť celkový podpriemerný dojem. A ten český názov Lámači kosti som nepochopil.(26.7.2018)

 • Idaho
  *****

  Wei Chung je odsouzen do vězení na 4 roky za vraždu, kde se setká s jednookým mistrem kung fu. Ač s ním Wei vyvolává v jednom kuse potyčky, tak mu dá těsně před svou popravou onen mistr polovinu dřevěného přívěsku a poví, aby hledal druhou část. Po dějové stránce nejde jistě o nejobjevnější snímek, ale z pohledu naprosto úžasné choreografie, jenž je bez jakýchkoliv drátu, patří mezi to nejlepší, co kdy Shaw Brothers natočili! 100 % poznámka: Stroke of Death aka Monkey Kung Fu je zřejmě jedním z nejpodhodnocenějších akčních kung fu filmů vůbec. Velkou roli v tom hraje i fakt, že na IMDB je obrovská chyba v databázi, kdy je díky chybnému aka Monkey Fist Floating Snake a obrázku, které odkazují na jiný, velice průměrný film, zatímco herecké obsazení a režie odkazuje správně na film Chu long ma liu aka Monkey Kung Fu aka Stroke of Death. U nás byl film uveden pod titulem Hurá, lamači kostí jsou tady, tedy pod názvem vycházejícím z názvu německého; já sám jej viděl pod názvem Kniha kung fu. České titulky zde(16.2.2007)

 • Flipnic
  *****

  "Maximal pure kung-fu"!!! ... U tohoto filmu jednoznačně funguje značná nostalgie z dob VHS okopírovaných z Německa s českým monodabingem. Ale nejen tato nostalgie, ale celková kvalita snímku z něj dělá jeden z jasně nejlepších filmů svého subžánru. V podstatě 90% stopáže je jen kung-fu akce. Je to sice jen samé otloukání, všelijaké "parádičky", vychytávky než kontaktní souboje, ale pokud divák přistoupí na tuto hru, je to opravdu nářez. Všichni kaskadéři jsou v neuvěřitelné formě, některé souboje fakt berou dech, špičková kamera, prostředí, choreografie ... V rámci subžánru tomu nejde opravdu nic vytknout. Těžká konkurence Jackieho filmů ... Závěrečný souboj s týpkem s tyčí je neskutečné "peklo" !!(8.6.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace