Lámači kostí

• Česko

Hurá, lamači kostí jsou tady

(neoficiální název)

Chu long ma liu

出籠馬騮

Chut lung ma lau

Monkey Kung Fu

Stroke of Death

Akční / Drama

Hong Kong, 1979, 89 min

Pane jo, tohle je po včerejším kung fu zklamání, pořádná vzpruha. V podstatě s minimem triku, skvělou fyzičkou herců, perfektní akrobacií a ještě lepší choreografií. Jedno z nejlepších co jsem asi viděl. Navíc se to nebere vážně, je v tom po celou dobu hodně komediální duch ať už přímo v soubojích, tak v samotném příběhu a osudech hlavního hrdiny a jeho kumpána. Tohle je jedno z těch, kde se sází ve stopáži na neustávající souboje které stojí všechny za to, velká kreativnost a přitom to působí hodně přirozeně. Nečekané překvápko, nikdy jsem to před tím neviděl, ani jsem o tom neslyšel o to více to potěšilo. Jediné co mi úplně nesedlo byl charakter hlavní postavy. Ale třebo kung fu v posteli bylo neuvěřitelné v tom co dokázala s tělem udělat ta slečna. Finální souboj měl v sobě vše co takovéhle klasiky mají mít a ke všemu i hudba byla taková epická. Jo tohle mi líbilo neuvěřitelně moc. 10/10(23.7.2013)

Tento film jsem miloval!! Dva kořeni hubenej a tlustší utečou z vězení a začnou se učit Kung fu styl podle knížky co jim dal ve vězené jeden jednookej.Vynikající zábava a finální souboj jich 2 proti mistrovy s holí je vynikající. Lamačí kostí Rulezz!!!Doufám, že si na tento film vzpomene víc lidí, jelikož tohle byl VHSkovej evergreen.(14.10.2007)

"Maximal pure kung-fu"!!! ... U tohoto filmu jednoznačně funguje značná nostalgie z dob VHS okopírovaných z Německa s českým monodabingem. Ale nejen tato nostalgie, ale celková kvalita snímku z něj dělá jeden z jasně nejlepších filmů svého subžánru. V podstatě 90% stopáže je jen kung-fu akce. Je to sice jen samé otloukání, všelijaké "parádičky", vychytávky než kontaktní souboje, ale pokud divák přistoupí na tuto hru, je to opravdu nářez. Všichni kaskadéři jsou v neuvěřitelné formě, některé souboje fakt berou dech, špičková kamera, prostředí, choreografie ... V rámci subžánru tomu nejde opravdu nic vytknout. Těžká konkurence Jackieho filmů ... Závěrečný souboj s týpkem s tyčí je neskutečné "peklo" !!(8.6.2011)

V rámci kung-fu filmů jsou Lamači kostí naprostá špička... Kašlat na pitomý scénář, ten stejně nikoho u tohoto druhu filmu nezajímá, ale souboje, to už je jiná... Zvláště, když vyplňují minimálně osmdesát procent filmu... Bez drátů, s úžasnou choreografií a skvělých fyzických výkonů všech zúčastněných... Prostě pecka...(6.10.2016)

Chlapík dostane vo väzení pol medailónu od jednookého santusáka s ktorým sa pobije a ten je nadšený jeho schopnosťami. Potom zdrhne aj so spoluväzňom ku ktorému je pripútaný a vydá sa hľadať druhú polovicu medailónu. O ten je samozrejme veľký záujem a tak sa naši hrdinovia budú musia furt mlátiť až z nich lietajú chlpy. A nielen s príslušníkmi klanu Čierneho Tigra ktorý prahnú po medailóne, ale v podstate s každým na koho narazia vrátane prostitútky ktorá za svoje pochybné erotické služby drzo požaduje peniaze ( a chudáka našeho hrdinu skope štýlom ktorý by som nazval "had na kolotoči" ). Skrátka, hodina a pol neustáleho kungfovania s maximálne trojminútovými pauzami. Súboje ustanú len v povinnej tréningovej sekvencii kde hrdinovia cvičia štýl Gibona podľa knihy ktorú našli v jaskyni pod koreňom. Samá akcia s choreografiou na dosť slušnej úrovni, ale ku koncu už mi to trochu liezlo na mozog.(18.7.2012)