Real je naše vášeň

Borja Manso

Ramiro Civita

Rafael Arnau
  • Ramirez85

Kdyby z filmu vystříhali ty patetický a předvídatelný hraný scénky, byla by stopáž sice třetinová, ale vznikl by z toho alespoň docela zajímavý dokument o tomto Bílém baletu. Takhle nemůžu dát víc než jednu hvězdičku a ta je za Zidaneho, Beckhama, Ronalda nebo Raula- a to ani nejsem fanoušek Realu (Forza ManUnited!) Takto je to opravdu film jen pro: 1)Fanoušky Realu Madrid, 2)Fanoušky Realu Madrid mladší patnácti let...(18.2.2012)

• Enšpígl

S tím českým názvem bych byl opatrný, Real totiž není moje moje vášeň ani v nejmenším. Moje vášeň jsou ženský latexový boty a třeba takový uživatel Malarkey, tak ten má taky zajímavý vášně, přebírá mě moje holky, slibuje náhradní a kde nic, tu nic. Čili přisuzovat všem jako vášeň Real Madrid, no, no, chtělo by to ubrat na silných výrocích. Oni i fans FC Barcelona to s tou vášní k Realu Madrid neviděj tak jasně. Jinak, celý film je o tom, že nejlepší fotbalový klub na světe je FC Bohemians Praha 1905, nejvíc fanoušků na světě má FC Bohemians Praha 1905, nejlepší hráči světa hrají za FC Bohemians Praha 1905 a že fanoušci Bohemky píšou úplně zcestný komentáře na csfd.cz(24.10.2008)

Real som si obľúbil najmä vďaka hráčom, ktorý zaň hrali a to boli moji obľúbení ako Dubovský, Ronaldo, Zidane, Beckham, Figo, Raúl, Roberto Carlos, Casillas, Owen, Mijatovič, Karembeu, Salgado, Helguera, Hierro, Robinho, Morientes, McManaman, Sergio Ramos, Dudek a iní. To už je poriadny rad veľkých mien a to som ani nezažil éru Di Stéfana, Puskása, či Sanchéza. Tento polodokument je niekedy veľmi poučný, najmä sa vďaka nemu dozviete zaujímavosti o hráčoch, koľko nabehajú, vypotia, prepumpujú krvi v tele a podobne. Na ľudských príbehoch opíšu svoje zážitky a skúsenosti hráči ako Ronaldo, Zidane a podobne, čo je dosť motivujúce a poučné. Na rôznych ľudských životných príbehoch, predpokladám na stopercent vymyslených a hraných sa ľudia dozvedia, prečo je láska k tomuto klubu tak silná, niekedy až za hrob a prečo ho milujú ľudia po celom svete a čoho symbolom je. Teoreticky by sa to dalo preniesť aj na samotný futbal a vysvetlenie jeho vášni k nemu. Áno je to cit. Veľmi mi vadili tie zle spracované a zle nafilmované príbehy, bez nich by to bol dokument a keby sa k takému niečo poriadne pridalo, bol by to super dokument o ére "Galacticos", naopak iba s tými príbehmi by to bolo akési vysvetlenie vášne k nemu, takto to je niečo priemerné. Dnes som už len fanúšikom niektorých jednotlivcov tam ako Mourinho, Casillas, či Kaká. Ku klubu cítim akúsi úctu, ale mám pocit, že na čas stratil svoje čaro, lebo jeho symbolom sa stali peniaze, keď sa to znova napraví, možno bude opäť tým klubom s veľkou históriou, duchom futbalu a zdrojom ozajstnej zábavy a príbehov ako to bolo v minulosti. Navyše nedávne odstránenie kríža kvôli podnetom od moslimov v znaku tímu je smutné. Zatiaľ to vyzerá tak, že éra "Galacticos" bola posledná slávna na dlhú dobu pre tento klub. Ak ste fanúšikom futbalu, radím vám nevynechať tento dokument.(19.2.2012)

Jsem jen normální chlap, který má rád fotbal, ale to neznamená, že bych vedl nekonečné kecy o sestavě, rozestavení nebo schopnostech jednotlivých hráčů. Nicméně, když už se ptáte, tak Real v ročníku 2004/2005 neměl v klíčových zápasech nastupovat v rozestavení 4-3-3, ale 4-4-2, protože za hvězdnou zálohu Figo - Zidane - Beckham musel oběhat obrannou fázi pitbul Gravesen. Samozřejmě, že v případě nepříznivého výsledku bylo nutné zahnat Gravesena zpátky do boudy a vyslat k Raulovi a Ronaldovi dalšího útočníka, nejlépe Gutiho nebo Owena, ale je třeba si uvědomit, že při útočných výpadech obránců Roberta Carlose, Salgada i Helguery by si to nakonec musel chudák Casillas odbránit a odchytat sám. Ale to jsem trošku odbočil od filmu. Ten je příšerný. Dokud se kamera drží na zeleném pažitu, tak je vše v pořádku, ale jakmile se vydá propagovat myšlenku, že Real Madrid milují všude na světě, tak je to hodně nudné. Já zkrátka nejsem fanatik, který dvakrát týdně křičí v kotli Realu. Mám rád skvělý fotbal, takže se těším i na zápasy Barcelony, Arsenalu, Mancesteru United nebo Bayernu, ale mou srdeční záležitostí jsou pouze mistři taktiky z TJ Slavoj Houslice.(20.9.2013)

• Wayne

Miluju Real Madrid, tehdejší fotbal a hlavně Real Galacticos v čele s Raúlem, Zidanem a Ronaldem. Ale tohle není žádný dokument, ani moc sportovní film, ani nic co by Real Madrid divákovi nějak přibližovalo. Snažili se prostě splácat všechno co je napadlo dohromady, přičemž jsou určité věci podané naprosto šíleně. Kec trenéra "řekni Zidanovi ať se šetří, ať tolik neběhá, unaví se" nebo tak nějak to bylo, no nikdy jsem teda unaveného Zidana neviděl. A takových trapných řečí jak zaplnit film je tam plno. Jedna hvězdička za pár vykládání s hráči, druhá za těch posledních pár slov. Tohle nás fanoušky Realu rozhodně nedefinuje. Ať mluvím sám za sebe, mě teda určitě ne.(6.7.2014)