poster

Real je naše vášeň

 • Španělsko

  Real, la película

 • anglický

  Real: The Movie

Dokumentární / Sportovní

Španělsko, 2005, 90 min

Režie:

Borja Manso

Kamera:

Ramiro Civita

Hudba:

Rafael Arnau
 • higuain
  **

  Propagační dokument. Real je moje vášeň, že by ale byl i vášní tvůrců tohoto dokumentu, to bych velmi pochyboval. Na jednu stranu solidně sestříhané Clasico z roku 2005 a celkem podnětná historka s Tomasem Viasem, hledajícím smysl Realu pro fanoušky ve španělské metropoli. Scéna, kdy vstoupí na vyprázdněné Bernabeo za doprovodu klavíru musí být extází pro každého, jenž s Realem Madrid dýchá a pro koho je tento svatostánek něco jako je Mekka pro muslimy. Na stranu druhou je tu pak ale několik dalších vedlejších příběhů, jenž jsou o ničem a v případě Japonských fanynek už za hranicí trapnosti. Předpokládám, že účelem dokumentu je "nábor" fanoušků, mě osobně by ale tohle dílko k fandění Realu nepřimělo. Láska vůči Realu Madrid by se určitě dala vyjádřit daleko lepší formou.(20.3.2011)

 • Jamal
  ***

  Film asi ne pro každého, a asi už vůbec ne pro fanouška FC Barcelony. Příběh je docela příjemný, můžeme se seznámit jaký dopad má realmánie po celém světě, že Real není jen tak nějaký klub, že má příběh, lidi ho berou více citově a mají ho za částečně svůj vzor. Hráči kteří pro něj hrají ho neberou za práci, ale za vášeň, za radost k fotbalu. Můžeme se blíže dostat na lavičku, do šatny a na tréninky, můžeme se dostat blíže k hráčům. A pro fandy REALu, pusťte si to, zklamáni nebudete a možná se dozvíte co jste ještě nevěděli a bude vám pak blíže k srdci (( ::(21.6.2008)

 • Ramirez85
  *

  Kdyby z filmu vystříhali ty patetický a předvídatelný hraný scénky, byla by stopáž sice třetinová, ale vznikl by z toho alespoň docela zajímavý dokument o tomto Bílém baletu. Takhle nemůžu dát víc než jednu hvězdičku a ta je za Zidaneho, Beckhama, Ronalda nebo Raula- a to ani nejsem fanoušek Realu (Forza ManUnited!) Takto je to opravdu film jen pro: 1)Fanoušky Realu Madrid, 2)Fanoušky Realu Madrid mladší patnácti let...(18.2.2012)

 • whitas
  ***

  Mám rád fotbal a mám rád filmy. Ale sledovat filmy o fotbale je pro mě zpravidla drtivou porážkou na obou frontách. Na rozdíl od dokumentů se v hrané tvorbě autoři snaží zaujmout i diváky do fotbalu nezainteresovaných. Vyhovět všem je ale v tomto případě velice těžké. Častým kamenem úrazu bývají dialogy fotbalových fanoušků. V zájmu filmařů je, aby byl takový rozhovor srozumitelný i lidem, kteří fotbalu nerozumí. Fotbalový příznivec je tak ale zatěžován návalem zbytečných informací, dialogy pro něj zní naprosto nevěrohodně, až naivně. Real je naše vášeň je skloubením dokumentu a hraného filmu. Postupně sledujeme krátké minipříběhy naprosto odlišných lidí, které spojuje jedna věc. Jejich vášní je Real Madrid. Rozdílnost postav v každé z epizod nás má přesvědčit, že Real je něco jako subkultura, patrná na všech úrovních sociálního postavení, bez ohledu na věk či národnost. Pauzy mezi těmito epizodami vyplňují archivní záběry slavných okamžiků klubu, doplněné komentářem samotných aktérů těchto událostí. Mimo to kamera nahlíží jak ke hráčské, tak i k manažerské přípravě na zápas. Mě osobně zaujali informace o zvláštnostech, kterými se jednotliví hráči vyznačují. Např. že Zidane za zápas shodí 3,5kg, nebo že David Backham naběhá za zápas přes 14km, což je pořádná porce, neboť průměrně hráč naběhá necelých 10 000m. Snímek pak vrcholí sestřihem ze zápasu proti největšímu klubovému rivalovi FC Barcelona, kde se také spojují příběhy všech postav, které ve filmu vystupovaly. Zkrátka každý jsme jiný, ale všichni „fandíme Realu.“ Tento film vznikl samozřejmě na objednávku a ze všeho nejvíc je to propagační materiál. Nemyslím si však, že by byl tento film pro odpůrce „bílého baletu“ těžko stravitelným soustem.(25.7.2008)

 • Pilda17
  ***

  Špatný film o fotbale Real: The Movie není, ale chybí tomu srdíčko a velké emoce jako například u filmu Góóól! Možná, kdyby byl natočený jako film, tak by byl lepší než z poloviny dokument. Dokument o fotbale umí natočit kde kdo, ale film už není žádná sranda, proto mě film nepřesvědčil, ale do dobrého průměru se vejde určitě... 5/10 = 55%(21.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace