Nasytíme celý svět

Dokumentární

Rakousko, 2005, 95 min

Erwin Wagenhofer

Helmut Grasser

Dokument není nikterak šokující, pracuje s dlouhodobě známými informacemi a fakty. Kapitoly z pěstování a zpracování potravin navíc působí spíše jako náhodně vybrané než jako součást nějakého konceptu a jako ucelený náhled na globální problém je to rozhodně málo. Prst ukázaný na šéfa jediného potravinářského koncernu je také spíše okatě účelový. Přesto myslím, že na vlastní oči vidět, jakou cestou se k vám na stůl dostávají ryby, drůbež nebo rajčata, určitě nemůže být na škodu.(23.6.2007)

Ideální dokument, pokud chcete zjistit něco bližšího o velkovýrobě potravin. Jaké jsou rozdíly mezi rybami vylovenými soukromými rybáři s malými loďkami oproti "hromadnému" lovu velkými loďmi? Proč se vyplatí státům celé Evropy a velké části Asie dovážet skleníková rajčata z Almerie, přestože sami mají dobré podmínky pro jejich pěstování? Jak vypadá zemědělství v Rumunsku, po Francii druhé zemi Evropy v produkci zemědělských produktů? Jak se v Evropě chovají a následně zpracovávají kuřata? A věděli jste, že jeden metr čtvereční Amazonského pralesa v Brazílii se dá bez problémů koupit za 1 cent? Amazonie je protkaná sójovými plantážemi, sója se dováží jako krmivo do Evropy a například Rakouská pšenice se místo toho pálí pro získání energie (a pak nám vyčítají Temelín)... Odpovědi na tyto otázky jsou mnohdy docela šokující a stojí za to je znát, stejně jako některé "úžasné" názory šéfa největšího světového potravinového koncernu Nestlé...(29.4.2007)

Dokument, který mnohým lidem, jež se doposud vůbec nezajímali o to, jakým způsobem se v dnešním světě pěstují potraviny, otevře oči. Jelikož mně je dost z toho, co v dokumentu zaznělo, známo, už nějakou dobu nejím kuřecí maso a snažím se celkově konzumaci masa omezit. Kdyby se každý člověk zamyslel nad tím, jak může dopomoci ke zlepšení celkové situace, určitě by se mnohé změnilo. Začíná to u každého z nás, spotřebitelé totiž mohou ovlivnit, co se bude prodávat a za kolik! Bohužel mám ten pocit, že většina lidí je příliš líná, sobecká a lhostejná k tomu, co se děje... A právě tohle nás jednou dovede ke zkáze západní civilizace!(27.8.2017)

poučný dokument, který Vám dokáže otevřít oči v tom, jak funguje společnost se současným potravinářským průmyslem. Pro mě slabší 4* - možná zbytečně natahovaný. V porovnání s dokumentem Náš denní chléb není tak syrový - tam se navíc podařilo vytvořit stejnou náladu i beze slov, proto bych preferoval právě jej. [ PŘÍBĚH: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 0 (3*MAX) ](23.5.2012)

Jeden z tých starších šokujúcich dokumentov na rôzne témy, ktorý som videl. Prináša desivý pohľad na to, čo robíme s našou planétou, s jedlom, zvieratami, ľuďmi v menej vyspelých krajinách a čím to ospravedlňujeme. Prináša skôr dôsledky a príčiny ako reálne riešenia. Oceňujem aj pohľad druhej strany, ktorú napríklad reprezentuje šéf koncernu Nestlé. Ak začínate s dokumentmi popisujúcimi problémy v spoločnosti, tak týmto by ste asi mali začať.(19.2.2012)