Ze záhrobí

• Velká Británie From Beyond the Grave (více)

„Á, zákazník. Pojďte, pojďte dál. Určitě tu najdete, co hledáte. Výhodné ceny, velký výběr ze všeho. A taky nějaké překvapení ke každému nákupu…“ Starožitník Peter Cushing obchoduje s předměty, které, jsou-li získány nepoctivě, mohou svým majitelům přivodit značnou újmu.
Britský povídkový film obsahující epizody Zrcadlo, Vyznamenání, Tabatěrka a Dveře. (dopitak)

Hunter2222

Prvý príbeh o zrkadle má síce zaujímavý námel, ale celé je to nejaké ťažkopádne a človek pri tom len zaspáva. 2* Druhý príbeh o predajcovi zápaliek a šnúriek by sa tiež mohol zdať byť nudný, ale celé je to akési zvláštne, až vás baví pozerať sa na to aj keď sa nič nedeje. K tomu je tu aj slušný záver. 4* Tretí príbeh nie je ničím prelomovým, o vyháňaní démona a trochu prekvapivom konci. 3* Štvrtý príbeh o dverách ma zaujal asi najviac zo všetkých, dobre vymyslené, zaujímavé a super koniec. 4* Všetky príbehy spojuje jedno starožitníctvo s milým predavačom. Herecké výkony sú celkom obstojné, hudba tiež ujde. ()

Astaroth12

Ťažko hodnotiteľný film z mojej strany. Dôvodov je niekoľko, ale hlavný je ten, že je tu niekoľko úžasných hereckých osobností, ako napríklad Cushing, Pleasence či David Warner a kvoli nim, nechcem ísť z hodnotením prinízko. Druhý a tiež zásadný dôvod je ten, že jednotlivé poviedky ma nejako nezaujali. Prvý o Jackovi rozparovačovi a jeho obetiach bol celkom temný, ale na druhú stranu nebol vobec rozvinutý. Ďalší o woodoo praktikách mal slušné grády, ale koncovka nejako zlyhala. Potom tu je príbeh o pomstychtivom duchovi, ktorý ma nejaké to tajomno, ale zas tej atmosféry až toľko nemá. Potom je tu posledný príbeh o temných dverách do inej reality a tam konečne sa skĺbila originalita so zaujímavosťou. Každý s príbehov nie je dostatočne rozvinutých a ani dôrazných. Ale na druhu stranu i  keď sa  nejedna o niečo prevratné, herecké osobnosti sú tento krát zárukou kvality. Slabé, ale 4*. ()

Campbell

Dost dobrá povídková věc. První povídka je o chlapovy v zrcadlu co se snaží dostat ven. Během týhle první povídky mě napadlo "Hellraiser" nechal se tady Baker inspirovat? Nicméně tahle první povídka má parádní atmosféru a skvělého záporáka. Tahle část může i vyděsit(5*). Druhá povídka o falešném válečném veteránovy, je to asi nejslabší povídka a i přes hlavní roli Pleasenceho mi moc nenabídla. Navíc je dost zmatečná(3*). Třetí povídka o zloději s entitou na rameni byla duchařina/vymítačka jak se patří. Sice herci byly strašní ale efekty a celkově nápad byl zajímavej(4*). No a poslední povídka s tajemnýma dveřma má naprosto parádní nápad, sice jsem si to představoval trochu jinak ale už jen za nápad palec nahoru(4*). Mezi jednotlivýma povídkama vidíme trošku sešlého Cushinga ve starožitnictví, není to nic extra ale jako výplněk obstojný. Pro mě palec nahoru a parádní film od Amicusu. ()

dr.horrible

Tento film som stiahol omylom (namiesto From Beyond Stuarta Gordona). Došlo mi to vlastne hneď; obraz vyzerá jak u Cormana, hudba tiež, namiesto mutantov (alebo čo) sú tu duchovia a Combs nikde. Nakoniec som to nechal hrať a nemôžem povedať, že by sa nepáčilo. From Beyond the Grave je béčko v tom starom slova zmysle, pôsobí skoro ako adaptácia Lovercrafta - samé strašidelné domy, duchovia, kliatby - už som iba čakal, že začnú rozprávať o nepopísateľnom zle. Strachom pri tom síce neumriete, ale atmosféru to má a nuda to neni. 65%, a keď už nič, aspoň sa konečne dozviete, v ktoré dni majú exorcisti zľavy. :) ()

corpsy

Debut režiséra, ktorý sa začal postupne zaoberať skôr dobrodružnými fantasy ( napr. WARLORDS OF ATLANTIS alebo AT THE EARTH´S CORE ) ako hororom. Čo by som povedal, že nemusel, pretože v tomto poviedkovom snímku dokázal vytvoriť naozaj tajuplnú a strašidelnú atmosféru. Poviedky síce niesu rovnakej kvality - hlavne tá tretia o neviditeľnom tvorovi akoby pochádzala z celkom iného žánru - dokopy však tvoria vynikajúci celok vysokých kvalít. ()