Reklama

Reklama

Maigret


Maigret a lepší lidé (E33)

(epizoda)
  • Belgie Maigret chez les riches (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Belgie / Francie / Švýcarsko, 2000, 1 h 33 min

Maigret je pozván k řediteli soudní policie. Dostává za úkol zajít do domu známého advokáta Parendona, jemuž kdosi poslal výhrůžný dopis. Maigret v doprovodu svého synovce inspektora Paula Lachenala přichází do přepychového domu, který je majetkem rodiny paní Parendonové pocházející z kruhů vysoké buržoazie. Sám advokát Parendon je prostý a přímý muž. Výhrůžný dopis oznamuje, že v jeho domě zanedlouho dojde k vraždě. Komisař má najít pisatele dopisů, které v domě způsobují značný neklid. Zatímco krásná paní Parendonová věnuje většinu času společenským povinnostem, dcera studuje a zajímá se o dějiny. Mladší syn Gus je rebel rodiny, který se zajímá se klasickou i moderní hudbu. S rodinou, která patří ke společenské smetánce, se těžko vyrovnává. V domě žije i Parendonova půvabná sekretářka, slečna Vagueová, která je advokátovou milenkou. Zdá se však, že nejde o závazný vztah. Pro Parendona pracují dva mladší advokáti a v domě je i početné služebnictvo. Právě když je Maigret uprostřed výslechů jednotlivých členů domácnosti, dostane on sám anonymní dopis… (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jeden z nejlepších dílů celého seriálu. Příjemně poklidné tempo, zajímavá zápletka, prostředí i postavy, skvělé rozuzlení, výtečná atmosféra i hudební doprovod. Radost sledovat. 85%. ()

poppy75 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

dalsi diel,ked ma uplne na konci maigret charakterovo sklamal-sam dal navod ako vysekat bezcitnu osobu z vazenia,hoci jeho pohnutky k tomu sa mi zdali nepochopitelne...inak zdlhave,miestami nudne...do oci mi bil az takmer socialisticky nevkusny nabytok skombinovany s prepychom... ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama