Reklama

Reklama

Maigret


Maigret a rozkoše noci (E04)

(epizoda)
  • Francie Maigret et les plaisirs de la nuit (více)

V časných ranních hodinách dorazí na komisařství přiopilá kabaretní „umělkyně“ Lili. Tvrdí, že zaslechla dva muže, kteří spolu domlouvali vraždu jakési hraběnky. Strážmistr, který ji přijal, jí evidentně moc nevěří, takže se Lili sebere a naštvaně odejde. Několik hodin poté je nalezena mrtvá v kabaretu, kde pracovala. Případu se ujímá komisař Maigret. Lili měla tajného přítele, Maigretova kolegu, který doufal, že Lili změní svůj život. Ale Lilin život se už od začátku vyvíjel poněkud bouřlivě. Až do svých šestnácti let žila v klášteře, pak byla matkou představenou vykázána, protože utíkala a vyhledávala společnost ženatých mužů. (Česká televize)

(více)

Recenze (8)

sud 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Klasicky atmosférické, se zajímavým příběhem, ovšem v porovnání s Maigretem a drahouškem z Montmartru značně sterilní. Zatímco verze s Rowanem Atkinsonem vyniká nejen výpravou, ale především silnými emocemi, toto zpracování jen klouže po povrchu. José Pinheiro je bohužel (pod)průměrný rutinér a není to poprvé, kdy svým (ne)uměním některý film takto "vylepšil". 60%. ()

myron 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Kdybych měl srovnat Maigreta v roli Atkinsona ve filmu Maigret a drahoušek z Montmartru bylo by to rozhodně něco jiného, samotný děj mi přišel více přitažlivější, lepší a mělo to nějaké grády. Bohužel toto se nedá tvrdit o tomto dílu seriálu v hlavní roli s hercem B. Cremrem. Takže suma sumárum polovina. ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Stěžovat si u Maigreta na nedostatek akce může jen divák, který nemá potuchy co se vlastně rozhodl sledovat. U této konkrétní epizody mi ovšem vadí jiná věc - to jak se televizní zpracování dokonale rozchází s předlohou ("Maigret v Picrat Baru"), co se týče osoby pachatele a vlastně celého rozuzlení. Seriálová pointa dělá hlupáky z diváků a ještě víc ze samotného komisaře. V tomto případě se daleko víc povedlo například zpracování s R. Atkinsonem. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama