Maigret na dovolené (E18) (epizoda)

• Belgie

Pierre Joassin

Předloha:

Georges Simenon (kniha)

Pierre Joassin

Komentáře uživatelů k epizodě (4)

Nemá valný smysl známkovat a psát komentáře na jednotlivé filmy televizního cyklu dnes už přibližně 60 dílné série, kde hlavní roli ztvárnil Bruno Cremer. Viděl jsem šest filmů a přestože se na natáčení podíleli různí tvůrci, snímky si ve výsledku byly velmi podobné. Není to žádná velká filmařina, jen šedivý televizní průměr, který nenadchne ani neurazí. Bruno Cremer je zkušený charakterní herec a svého komisaře zahrál přesvědčivě. Když nic jiného, pak atmosféra počátku padesátých let je zobrazena důvěryhodně. Celkový dojem 50 %.(27.11.2007)

Maigret je se ženou u jejích příbuzných v Belgii. Když je paní Maigretová v nemocnici, pouští se její manžel do vyšetřování. V cuku letu odhalí pachatele a po zbytek filmu se to tomu darebákovi snaží dokázat. Takže tentokrát je Maigret zarputilý a naštvaný.(22.10.2011)

Můj oblíbený případ. Opět skvěle a krásně zfilmováno, atmosféra a herecké výkony opět na jedničku, ale příběhově je to i tak jeden ze slabších dílů, ovšem stále nadprůměr. Klasická retro detektivka, která jistě potěší nejednoho diváka. 75%.(23.3.2014)

Jak jinak, ale ani na dovolené nemá Maigret chvilku klidu :) Každopádně jeden zajímavý poznatek tu je. Ne že by se paní Maigretová obzvlášť často v příbězích objevovala, ale zase to není žádná paní Columbová, o které všichni vědí, ale nikdo ji nikdy neviděl. Paní Maigretová vždy pevně stojí po boku svého muže, je mu oporou a vždy ho ve všem podporuje. Až na tento příběh. Je to snad opravdu jediná příležitost, kdy spatříme paní Maigretovou v přímé opozici s názory a chováním svého muže. Ne že by to byl zase takový rozpor, který by vedl dokonce k manželské krizi. Přijde mi to ale jako zajímavý detail, který mi hned při prvním zhlédnutí filmu přišel hodně zvláštní a pro manželé Maigretovy hodně nezvyklý.(6.2.2018)