Reklama

Reklama

Maigret


Maigret u lékaře (E50)

(epizoda)
  • Belgie Maigret chez le docteur (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Belgie / Francie, 2004, 1 h 31 min

Přímo před očima dvou dětí doktora Barona zemře jejich mladá vychovatelka Bretonka Olga. Pitva ukáže, že jí žaludek perforovaly žitné klasy, pravděpodobně přimíchané do jídla. Olga byla těhotná. Maigret se setkává se s doktorem a jeho manželkou Alicí. V domě žije kuchařka Evženie, i její osmatřicetiletý syn Martin pomáhá v doktorově domácnosti. Každé pondělí obědvá v kuchyni doktorova domu místní tulák, kterému děti říkají „Pan pondělí“. Obvykle sedává na lavičce před kostelem a zaujatě pozoruje okolní život. Mohl by být pro Maigreta dobrým zdrojem informací. (Česká televize)

(více)

Recenze (6)

Martas87h 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Otrava žitnými klasy... to je na Maigreta hodně specifický a netradiční vražedný nástroj. Jeden z příběhů, kde existuje mnoho podezřelých a celé vyústění je velice zajímavé a překvapující. Přitom zločin jako takový je jeden z těch banálnějších. Smrt mladé vychovatelky která "pochopitelně" byla těhotná, a hned několik podezřelých mužů. Samozřejmě se s ní musel vyspat i její zaměstnavatel - doktor. Ale měla být zavražděna skutečně ona? Pověstná Maigretova intuice a předvídavost dostanou tentokrát pořádně zabrat :) ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pan Pondělí je kratičká povídka, a o to je tahle její povedená adaptace lepší. Naprosto výtečná hodina a půl, nádherná atmosféra, tradičně výtečný Bruno Cremer, zajímavý případ a originální vražedná zbraň. Co chtít víc? 85%. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama