Maigret

Maigret a prasátka z porcelánu (E47)

(epizoda)
  • Francie Maigret: Les petits cochons sans queue (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie, 2004

Germaina Blancová se před měsícem provdala za sportovního novináře, který se specializoval na box. Štěstí novomanželů však netrvalo dlouho, pan Blanc se ztratil, zrovna když psal svoji poslední reportáž. Mladá žena je zoufalá, ale nedůvěřuje policii. Její kamarádka ji zkontaktuje s komisařem Maigretem, který se rozhodne po mladém muži pátrat na vlastní pěst. Novomanželka však není příliš sdílná a nijak komisaři jeho práci neusnadňuje. A tak se Maigret musí uchýlit k drobné lsti a paní Blancovou sledovat. Ta ho nevědomky zavede za svým otcem, který provozuje obchod se starožitnostmi. A Maigret také pozná skupinku lidí, která se ochomýtá okolo boxerských zápasů, z nichž chtěl Blanc psát reportáž. Ti lidé by se mohli vydávat za leccos, ale určitě ne za světce. Maigret na Germainu udeří a přiměje ji hovořit. Dozvídá se tak, že její otec má sice prodejnu starožitností, ale živí se jako překupník kradených uměleckých předmětů. (Snorlax)

Snorlax

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moderní žena hledá svého muže, příliš nevěří policii, ale do mužných rukou komisaře Maigreta se nakonec přece jen svěří. Ale zase tak úplně mu nedůvěřuje, takže se snaží po svém muži pátrat na vlastní pěst. Soukromá iniciativa madam Blancové Maigreta pěkně štve. Mezi ústřední dvojicí to hezky jiskří a opět zazní něco bonmotů. ()

Martas87h

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejmileších epizod seriálu. Neříkám nejlepší ale nejmilejší. Dívka hledající svého manžela sportovního novináře, který není úplné neviňátko, požádá o pomoc komisaře Maigreta. Vlastně ani ona sama o pomoc nepožádá, protože fízlům nevěří. Nevěří zcela ani Maigretovi, a proto mu také neříká celou pravdu. Do toho všeho Maigret pátrá v cizím rajonu a tamní inspektor působí jako diletant a chová se přinejmenším komicky a teatrálně. Jako bonus otec oné dívky je překupník s padělanými obrazy. A pochopitelně vše nakonec končí happy endem... Vlastně opravdu nevím, čím si mě tahle epizoda natolik získala. Asi ji nejvíce skutečně vystihuje slovo "milá". Možná i proto, že hlavní postava Germainy působí velice mile. Troufl bych si požít i slovo sexy, ale to se mi nějak k seriálu Maigret prostě nehodí. ()