Maigret

Maigretova trpělivost (E11)

(epizoda)
  • Belgie La Patience de Maigret (více)

Komisař Maigret už řadu let sleduje bývalého zloděje Plamariho, o kterém je přesvědčen, že organizuje zločin ve městě. Maigretovým šéfům se ale nelíbí, že sledování Palmariho nepřináší žádné výsledky, navíc značně zatěžuje rozpočet. Právě došlo k vyloupení klenotnictví, během kterého byl zastřelen policista. Maigret pátrá po pachateli, zároveň se snaží dokázat, že i toto loupežné přepadení je Palmariho dílem. Palmari pochází z Korsiky, začínal jako pasák, a protože ho kdysi při vyrovnávání účtů postřelili, nemůže chodit a nikdy neopouští svůj byt. Jediným pojítkem s vnějším světem je jeho milenka Aline. Bývalá prostitutka bez vzdělání ale přesto velmi inteligentní se postupně sama stává šéfkou. Komisař navštíví Palmariho, jehož zdravotní stav se rapidně zhoršil, je závislý na dávkách morfia. Den nato je Palmari zavražděn. Maigret začne výslechy Palmariho sousedů, vypadá to, že jsou to samí obyčejní lidé, důchodci, bývalá zpěvačka, lékař se svou matkou, obchodník s obaly a luxusními pouzdry, jeho těhotná manželka a samozřejmě Palmariho přítelkyně Aline. (Česká televize)

Amonasr

Cremerův Maigret si získává čím dál víc moje sympatie. Opět solidní epizoda s patřičnou atmosférou, v níž senzacechtivost nezastiňuje lidskost, která je u Simenona hodně podstatná. Seriál to také patřičně reflektuje. ()