Maigret klade past (E23) (epizoda)

 • Francie

  Maigret tend un piège

 • Slovensko

  Maigret kladie pascu

 • USA

  Maigret Sets a Trap

Krimi / Drama / Mysteriózní

Česko / Francie / Švýcarsko, 1996

Režie:

Juraj Herz

Předloha:

Georges Simenon (kniha)

Scénář:

Bernard Marié

Hudba:

Zdenek Merta

Producenti:

Robert Nador, Ève Vercel
(další profese)
 • Willy Kufalt
  ***

  Maigretův slavný případ v novším zpracování. Je to klasická práce Juraja Herze se slušnou ponurou atmosférou, pěkná Mertova hudba s klavirním sólem tomu dodává na působivosti (zejména při odhalování rodinné anamnezy psychopatického vraha), ale celkově ve srovnání s původním filmem z roku 1958 nepřinesl tento remake nic nového. Film se otrocky drží staré předlohy bez výraznějšího odbočení či jakékoliv zajímavé aktualizace, tedy mimo barev, které v případě temného prostředí zůstávají zanedbatelné prakticky stejně jako česká stopa v podobě neznámých řadových herců. K tomu, abych přidal i čtvrtou hvězdičku, trochu postrádám hlubší smysl nové verze toho, co už tu minimálně jednou bylo. Bruno Cremer patřil ke kvalitním hercům, ale při vší úctě jeho pomalu rozjímavý výkon (oproti tomu Gabinovu plného vtipných hlodů) působí jako uspávanka.(7.12.2019)

 • Snorlax
  ****

  Modernější a zábavnější Maigret, než ten s Gabinem v hlavní roli. Herzova režie opět staví na zajímavé kameře, výborně vystavěné atmosféře a Mertově hudbě. Byť bylo zpracování z roku 1958 vyšperkováno mnoha hereckými esy a nedisponovalo pouze televizním rozpočtem, nemělo zdaleka takový spád jako tento film.(23.10.2011)

 • Martin741
  **

  Ne, ne a ne! Nezdielam nadsenie s miestnymi vrcholnymi dementalmi a miestnou vymletou luzou ohladom super moderneho ponatia komisara Maigreta. Toto bola skor ubohost nez film, Bruno Cremer nema na vysiny povodnej francuzskej trilogie ani omylom. Pribehovo je to len sprosta vykradacka kultovej starej francuzskej trilogie. Takze ubohost a ledva 15 % ani neviem za co.(30.8.2014)

 • klúčik
  ***

  Bruno Cremer ako Maigret pod vedením Juraja Herza......65%.(9.12.2010)

 • bohus75
  *****

  Pokud je tu někdo dement a lůza, je to podle chování tady náš slovenský kolega. Asi zapomněl, že jeho vkus není jedinný na světě a už vůbec nemusí být jedinný správný. Nevím, co je tady supermoderního. Je to klasická francouzská kriminálka, Cremer je jako Maigret naprosto uvěřitelný. Zrovna tenhle díl je mezi ostatními vcelku povedený a lepší, než "moderní" verze s Mr. Beanem..i když ani ta určitě není k zahození. Zvláštní, že zrovna Herzovy díly s Mertovou muzikou patří k těm nejlepším. Jo mě se prostě tahle klasika líbí, já se bez stříleček a létajících aut obejdu....život je o něčem jiném. p.s. kolego, a Maigret není trilogie, Simenon napsal desítky dílů, podle kterých jsou všichni maigreti točeni...těžko to může být nějaká vykrádačka(11.1.2017)