Maigret

Maigret klade past (E23)

(epizoda)
  • Francie Maigret tend un piège (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Česko / Francie / Švýcarsko, 1996

Komisař Maigret se vydává po stopách tajemného nočního násilníka, který přepadává v noci ženy. Vždy roztrhá jejich šaty a poté je zabije. Ke všem vraždám došlo poblíž místního řeznictví. Maigret záhy zjišťuje, že řezník zřejmě nebude tím správným viníkem. Ale k pachateli se Maigretovi stále nedaří přiblížit. A tak nezbývá, než nastražit důmyslnou past, která nad postrachem pařížských žen sklapne. (Snorlax)

Willy Kufalt

Maigretův slavný případ v novším zpracování. Je to klasická práce Juraja Herze se slušnou ponurou atmosférou, pěkná Mertova hudba s klavirním sólem tomu dodává na působivosti (zejména při odhalování rodinné anamnezy psychopatického vraha), ale celkově ve srovnání s původním filmem z roku 1958 nepřinesl tento remake nic nového. Film se otrocky drží staré předlohy bez výraznějšího odbočení či jakékoliv zajímavé aktualizace, tedy mimo barev, které v případě temného prostředí zůstávají zanedbatelné prakticky stejně jako česká stopa v podobě neznámých řadových herců. K tomu, abych přidal i čtvrtou hvězdičku, trochu postrádám hlubší smysl nové verze toho, co už tu minimálně jednou bylo. Bruno Cremer patřil ke kvalitním hercům, ale při vší úctě jeho pomalu rozjímavý výkon (oproti tomu Gabinovu plného vtipných hlodů) působí jako uspávanka. ()

bohus75

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pokud je tu někdo dement a lůza, je to podle chování tady náš slovenský kolega. Asi zapomněl, že jeho vkus není jedinný na světě a už vůbec nemusí být jedinný správný. Nevím, co je tady supermoderního. Je to klasická francouzská kriminálka, Cremer je jako Maigret naprosto uvěřitelný. Zrovna tenhle díl je mezi ostatními vcelku povedený a lepší, než "moderní" verze s Mr. Beanem..i když ani ta určitě není k zahození. Zvláštní, že zrovna Herzovy díly s Mertovou muzikou patří k těm nejlepším. Jo mě se prostě tahle klasika líbí, já se bez stříleček a létajících aut obejdu....život je o něčem jiném. p.s. kolego, a Maigret není trilogie, Simenon napsal desítky dílů, podle kterých jsou všichni maigreti točeni...těžko to může být nějaká vykrádačka ()

Martin741

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ne, ne a ne! Nezdielam nadsenie s miestnymi vrcholnymi dementalmi a miestnou vymletou luzou ohladom super moderneho ponatia komisara Maigreta. Toto bola skor ubohost nez film, Bruno Cremer nema na vysiny povodnej francuzskej trilogie ani omylom. Pribehovo je to len sprosta vykradacka kultovej starej francuzskej trilogie. Takze ubohost a ledva 15 % ani neviem za co. ()

Snorlax

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Modernější a zábavnější Maigret, než ten s Gabinem v hlavní roli. Herzova režie opět staví na zajímavé kameře, výborně vystavěné atmosféře a Mertově hudbě. Byť bylo zpracování z roku 1958 vyšperkováno mnoha hereckými esy a nedisponovalo pouze televizním rozpočtem, nemělo zdaleka takový spád jako tento film. ()