Maigret

Krimi / Drama / Mysteriózní
Francie / Belgie / Švýcarsko / Československo, (1991–2005), 81 h 23 min (Minutáž: 80–106 min)

Předloha:

Georges Simenon (kniha), Georges Simenon (povídka)

Bruno Cremer, Albert Delpy, Cécile Bois, Isabelle Renauld, Vanessa Larré, Arnaud Giovaninetti, Lionnel Astier, Michel Vuillermoz, Dimitrij Rafalský (více)

Epizody(54)

Seriál Maigret v hlavní roli s Bruno Cremerem vznikl v rozsáhlé evropské koprodukci francouzské, belgické, švýcarské, české a finské televize. Má celkem padesátčtyři dílů s délkou kolem devadesáti minut. Poprvé se seriál vysílal ve Francii v letech 1992 – 2005. Slavný detektiv spisovatele Georgese Simenona má ve Francii velkou tradici. Bruno Cremer převzal dýmku od herce Jeana Richarda, který hrál Maigreta 23 let a natočil celkem 88 epizod. Pro tak veliký projekt, na tehdejší dobu s obrovským rozpočtem, bylo nutné najít koproducenty. Čeští diváci poznají v mnoha exteriérech Prahu, její ulice, domy i malá náměstí. Přesto je Česká televize jako koproducent uvedena jen u několika dílů, kde se v řadě vedlejších rolí objevují známí čeští herci, za kamerou Jiří Macháně a u dvou epizod i režisér Juraj Herz. (Česká televize)

Recenze uživatele poppy75 k tomuto seriálu (5)

Maigret u Vlámů (1992) (E02)

pribeh dobry-aj ked motivy cinu by si ziadali trochu viac vykreslit....postavicky zlahka bizarne,malo to aj atmosferu...body vsak uberam z cisto moralnych dovodov-nezatknut vraha len preto,ze sa komisar tak nejako zalaskoval.hm...takze z pribehu vyplyva,ze ked ste krasny tak vam aj vrazda prejde...a ono asi mal gerard pravdu,ked povedal,ze zakon stoji na strane bohatych... tu komisar odskodnil ubohe dieta krabickou cukrikov za to,ze nechal vraha na pokoji..... ()

Maigret a soudcův dům (1992) (E03)

pre mna zaujimave hlavne kvoli autenticnosti realii,doby,prostredia...napriek tomu,ze to nie zas az tak dlhe obdobie medzi vznikom tohto filmu-1992 a vznikom maigretovych pribehov s atkinsonom -2016-tak rozdiel je enormny...zatial co starsie pribehy su plnokrvne,so vsetkou spinou,drsnostou,obycajnostou-tak sucasne su akurat tak nalestena prazdnota,dobre vyzerajuca,ale sterilna.....bruno cremer je fantasticky ako maigret-s radostou by som mu hocikedy jednu vypalila.. :D ()

Maigret a lepší lidé (2000) (E33)

dalsi diel,ked ma uplne na konci maigret charakterovo sklamal-sam dal navod ako vysekat bezcitnu osobu z vazenia,hoci jeho pohnutky k tomu sa mi zdali nepochopitelne...inak zdlhave,miestami nudne...do oci mi bil az takmer socialisticky nevkusny nabytok skombinovany s prepychom... ()

Maigret v rodinném penzionu (2004) (E51)

tento diel maigreta stal za to hlavne kvoli naozaj rozkosnej majitelke penzionu slecne clemantovej :-) ()

Maigret a sedm křížků (2004) (E53)

pribeh sam o sebe je dobry,avsak celkovo mam pocit,ze tento diel bol odflaknuty...specialne 2 veci ma zaujali-prva:ked maigret pride na zaciatku k telu obete,tak zretelne vidiet,ako sa pani dviha a klesa branica :-D ,jednoducho taka ziva mrtvola ..a po druhe-neviem,kolko trva noc vo francuzku,ale ked si uvedomite,kedy nasli obet,casove rozostupy medzi nasledne rozbitymi hlasicmi atd-tak to bola naozaj ,,dlouha noc" :-) ()