Invaze buranů (TV seriál)

The Riches

Drama / Komedie

USA, 2007, 20x45 min

Eddie Izzard, Minnie Driver, Shannon Woodward, Margo Martindale, Ned Vaughn, Noel Fisher, Todd Stashwick, Gregg Henry, Nichole Hiltz, Kaitlin Olson, Johanna Braddy, Ntare Guma Mbaho Mwine, Brie Gabrielle, Montae Russell, Peggy Stewart, David Jensen, Lee Garlington, Michael Trevino, Sarah Jones, Stacey Travis, Louis Herthum, Katie Leclerc, Nate Mooney, Red West, John McConnell, Dimitri Diatchenko, Julie Ann Emery, Andrea Frankle, Mike Cochrane, Maree Cheatham, Michael McGrady, Canyon Prince, Greg Ellis, Erich Anderson, Edward Conna, Larry Cedar, Cindy Merrill, Yvans Jourdain, Ritchie Montgomery, Jamie McShane, Michael Shannon, Aidan Mitchell, Brad Carter, Kareem J. Grimes, David Grant Wright, Bruce McKinnon, Jim Gleason, Bruce French, Dave Florek, Brandon Killham, Andrew Patrick Ralston, Davenia McFadden, Billy Beck, Stephanie L. Moore, Carlease Burke, Deidrie Henry, Stephanie Pearson, Maria Russell, Robert Clotworthy, Nigel Gibbs, James Shanklin, Mike Pniewski, Mitchell Laurance, Jeremy Denzlinger, Christopher Darga, Brian Connors, Kim Estes, Pat Skipper, John Sanderford, Audrey Moore, Ann Pierce, Loren Lester, Jon Wolfe Nelson, Duke Stroud, Stacy Barnhisel, Nancy Daly, Hans Howes

Komentáře uživatelů k TV seriálu (18)

Než jsem tento seriál začal sledovat, upřímně, čekal jsem něco jiného, že to bude samá absurdní situace, něco na způsob amerických sitcomů z 90. let. Ale není tomu tak, seriál rozhodně nezachází do trapných situací a vyskytuje se zde těžko popsatelný, ale milý humor. Nejspíše se nebudete válet smíchy po zemi, ale úsměv na tváři vám tento seriál jistě vykouzlí. Taková jest první série. Druhá série je ale velmi špatná, příběh se jaksi kamsi vytratil, objevují se zde nejasné útržky bez jakýchkoli souvislostí. Dokoukal jsem jí vlastně jen proto, že se mi líbila série první a že jsem doufal, že tam bude nějaké zajímavé zakončení.(7.8.2010)

Inteligentný, satyricky čiernohumorný seriál o chudobnej americkej rodinke, ktorá sa „omylom“ nasťahuje do milionárskej štvrti. Žiadne pekné seriálové tváričky, ani anjeli bez kostlivca v skrini. Táto rodinka má kostlivcov požehnane. Občas pekelne vážne, občas uletene bláznivé, občas dokonca akčné. A vždy svieže. Hudba Tobyho Chu vo vážnych pasážach v štýle Gustavo Santaolallu (21 Gramov, Babel), v tých komických príslušná menu jej autora - Harryho Gregson-Williamsa. Super rola pre Minnie Driver, ktorá mi vačšinou nikde nesedí a moc ju nemusím.(16.10.2007)

Kruté a výstižné. Více po druhé sérii (kterou se ovšem Prima Cool snaží ututlat, tak uvidíme). 80%(2.7.2010)

Zajímavý seriál, který se točí kolem rodiny kočovníků, která si díky souhře náhod a neuvěřitelné drzosti otce coby hlavy klanu vymění totožnost a vydává se za famílii z vyšší vrstvy zazobaných právníků. Dobrý nápad, atraktivní prostředí a motivy, ale potenciál byl v tomhle případě větší, chybí tomu scénáristická vyšperkovanost, kterou jsem ocenil na Perníkovém tátovi. Jinak jde o kousek, který divákovi nabídne černý humor a kritiku společenské vrstvy, do které naši outsideři lstivě pronikli. Celkový dojem: 65 %.(1.6.2011)

tenhle seriál hodně vylepšuje silná dávka černého humoru, ale i celkově je seriál povedený, výborně napsané a zahrané postavy a hlavně neotřelej příběh.(7.11.2012)

Pod názvem "Invaze buranů" a škatulkou Komedie/Drama si lze představit cokoli, nejvíce to asi inklinuje k fekální komedii plné bláznivých gagů. Já jsem si to sice nemyslel, ale i tak mě seriál velmi mile překvapil. Sice jsem měl ze začátku trochu zmatek v tom, jak se jednotlivé postavy jmenují, ale je to vzhledem k ději dost pochopitelné:-) O co jde. Kočovní podvodníci, jakási "mafie v karavnech" (mafie v tom, že se jedná o nkolik rodiných klanů, jimž šéfuje něco jako capo di tuti capi). Po jistých událostech se náhodou dostanou do vilové čtvrti bohatých, kde si přivlastní identitu novomanželů, právníka a zubní hygieničky. Společně s jejich třemi dětmi hrají bohaté "mastňáky" a zároveň se všemi možnými způsoby snaží zajistit, aby je nedostihla minulost. A že ta jim po krku jde. Jako rodina společně vše překonávají a chtějí ukrást jednu z největších věcí ameriky, Americký sen. Opravdu jsem nečekla, že v seriálu narazím na tolik rozdilných charakterů, každý je svým způsobem originální a pamatuji si i postavy, jež se objevily o pár dílů dříve jen na chvíli. Dramatická i komediální část jsou na miskch pomyslných vah v míře zhruba stejné, někdy převáží to, někdy ono a obojí je rovnocenně dobré. Komedie není blbá, ale inteligentní, u části Drogová jízda jsem se řezal jako blázen, protože co mírně předávkovaný Doug/Wayne předváděl bylo k popukání. Nebo i Ken. U toho ale pozor, v jednom díle předvedl, že je správný a má koule. No dobře, spíš kuličky, ale i tak překvapil. Dramatická část je taky výborná, někdy až akční, například když Minnie Driver coby femme fatale s pistolí v ruce šla "vyřešit" problémy, to bylo jak z akčního bijáku. Paráda. Samozřejmě jsou tady rodinné problémy, drogy, potíže s identitou, pracovní problémy, školní, problémy s penězi... jako u normálních lidí. A jak mi byl Doug/Wayne zpočátku nesympatický, tak si mě postupem času získal a moc mu to netrvalo. Opravdu povedený seriál a jsem moc rád, že jsem ním mohl strávit svůj čas.(4.7.2011)

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA LOVE = 11.6.2011 (26.2.2013)(26.2.2013)

Chtělo to čas, ale nakonec jsem si k tomu našel cestu.(18.1.2011)

Popravdě jsem tohle nečekala... :)(17.6.2010)

Velice mě nepotěšilo předčasné ukončení 2. série, které je velice otevřené, ale ani mě to tolik nepřekvapilo, jelikož se tento senzační seriál druhou sezónou někam zvrtl. Jinak jsem ze seriálu neobyčejně nadšen, jak přechází od temných částí k velice humorným. V druhé sérii už je to jen temné nebo pošetilé, ale vtipnost se dost vypařila, zas tolik mi to nevadilo, ale musel jsem si na to trochu zvyknout.(14.6.2011)

• danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - nominace (1) - Nejlepší herečka v seriálu (drama) - Minnie Driver(24.3.2009)

Na americký seriál je tam pěkný humor....(14.6.2010)

Překvapivě drsné, výsměšné, směšné (jen občas vtipné) a smutné zároveň a hlavně dobře zahrané. Americká satira bez bázně a hany...(24.6.2010)

á tak to je seriál který mi naprosto sedl. Vtipnej.. Chytrej.. Navíc koukat denně na Minnie... vůbec neprotestuju :)(17.7.2010)

Zatím docela chytře psané překvapení, které dokáže chytnout, jak je tomu poslední době v zaoceánské seriálové tvorbě zvykem. Cynikovo srdce zaplesá, seriálového milovníka srdce poskočí, přílišně racionálního člověka srdce "zvedne obočí". Takže standardní model, který se nejspíše nejvíce projeví až po konci série.(26.6.2011)

Zkouknutá první řada, stačilo mě. Vcelku zajímavý námět ale pak dojdou nápady a už nudí.(19.6.2010)

Pod názvem Invaze buranů si lze představit lecos...proto mě seriál The Riches příjemně překvapil. Drama a černý humor jdou ruku v ruce jak s drzostí hlavního hrdiny tak s démony jeho ženy, jteré si přinesla z věznice. A ono je pravda, že i děti mají to svoje...benjaminek Sam, která neví jestli chce být holka nebo kluk, DiDi která se snaží být statečná a Cael...nikdo si vlastně neuvědomil, že musel opustit svoji přítelkyni, ale nic neřekl. Rodinka kočovníků, která si začne hrát na zbohatlíky. Už téma samo o sobě dává spoustu živné půdy pro drama a černý humor.(29.11.2014)

• Idealista

No nevím proč , ale seriály obdobného typu jdou mimo mně . Pár krát jsem se usmál , ale nazývat to komedií ? ! Postavy zde prožívají až moc bizardních či úchylných situací . Jestli se tak žije v USA . tak ještě že jsem v Česku . Možná že jsem divný , ale satiru či nadsázku to podle mně nemá ! Jitě dívat se na to dá , no ikdyž můj brách tvrdí že dívat se dá i do bílé zdi . Obdobné seriály , které šli mimo mně : Odpočívéj v pokoji , Zoufalé manželky , Plast .chirurgie s.r.o apod.(1.7.2010)