Motel Auvajs (festivalový název)

Motel Hell

Komedie / Horor

USA, 1980, 102 min

Kevin Connor

Thomas Del Ruth

Lance Rubin

Hororová blbinka natolik šílená, že člověk se u toho zákonitě MUSÍ bavit (a dvojnásobně to platí na Otrlém divákovi). Ulítlá sourozenecká dvojice si za domem na zahrádce pěstuje vedle zeleniny i bezbranné lidské tykve, ostatky jejich majitelů pak výborně poslouží jako tajná přísada do oblíbených uzenin. Dosažení naprosté absurdity pak navíc pomáhá sexy blondýnka (ano, kozy ukáže a rozhodně stojí za to si na ně počkat), která, coby naivní oběť, rychle zapomene na svého mrtvého nabíječe, a zamiluje se do psychopatického kmeta. Stockholmský syndrom hadr! No a ty dialogy jsou kapitolou samy pro sebe. Takže fakt sranda, pokud tedy nečekáte vážný hixploitation ve stylu Texaskýho masakru a jemu podobných kamarádů. Silná trojka.(10.3.2013)

Rozpočet $3miliónyTržby USA $6,342,668Tržby Celosvetovo $-(7.12.2009)

Docela dobrý komediální horor o dvou sourozencích, Vincentovi a Idě, kteří loví kolemjedoucí, pěstují lidský záhonek a udí to nejlepší maso v okolí sta mil. Vše jde jak po másle, dokud se v jejich motelu Hell(o) neocitne jedna žádaná mladice... Celkově je to až moc roztáhlý, ale celkem jsem se bavil a vždy to mělo čím překvapit. Jen nečekejte větší množství akce a sviňáren... Ale na závěr přijde prase s motorovkou! There's too many people in the world and not enough food. Now this takes care of both problems at the same time.(11.5.2010)

Na film jsem moc těšil,ale moje zklamání přišlo tak asi po půl hodiny,sice se jedná podle názvu o Motel Pekla,ale na žádné peklo to nevypadalo,snad trčící hlavy ze zahrady a konečný souboj s pilamy stál zato,jinak sledujem jak majitel pokládá pasti na cestě,aby někdo havaroval a on tak měl lidi,které strčí do zahrádky.(29.11.2007)

• Radko

U nás kolovala taká mestská legenda, že také tie bielepotrhané franforce v čínskej ostrokyslej polievke tam Číňania dávajú z placenty novorodencov. Prečo by teda bravčové lahôdky nemali byť vyrábané spôsobom ukázaným v moteli Hell(o). To by teda nevadilo. Len spôsob akým to je podávané evokuje to horšie z obdobia 80. rokov - nezábavná zábava, nudné dialógy, vtipnosť za každú cenu - aj za cenu neskutočnej nudy. Azda len zobrazenie dvoch úchylov a záverečná bitva v prasacej maske zdvíhajú celok z odpadu kamsi do mierneho podpriemeru.(27.9.2016)