Duck and Cover

Animovaný / Krátkometrážní

USA, 1952, 9 min

Anthony Rizzo

Nadmíru komický prequel k Dr. Divnolásce.(20.5.2008)

Remember, you see flash, you have to duck and cover ! Malý Tony si síce cestou na schôdzku skautov o ten obrubník asi vybil všetky zuby ale takúto srandu by úmyselne asi natočiť nešlo. Chujáda prvej triedy.(2.4.2008)

• dobytek

Instruktážní video, kde se vysvětluje, co se má udělat při výbuchu atomový bomby - skrčit se a přikrýt :-) Tady se daj těžko rozdávat nějaký hvězdičky, ale můžete se na to podívat třeba tady: http://www.youtube.com/watch?v=C0K_LZDXp0I Je to fakt prdel. Zejména týpek, co si přikryl hlavu novinama, je fakt drsnej. Schválně si to zkuste porovnat s Protect and survive, což je "návod", co dělat v případě atomový války, kterej se vysílal v 70. letech ve Velký Británii: http://www.youtube.com/watch?v=bmNrsqE9wVE nebo třeba http://www.youtube.com/watch?v=y1EqrIMQILs(12.4.2007)

Šíleně jsem se bavil:D Taková kravina, to se jen tak nevidí..fakt jsem rád, že jsem nebyl děcko v padesátejch letech, abych vyrůstal v atomové paranoii.. Co se týče Southparku, tak v druhé epizodě první série, Vulcano (Sopka) je scéna, kde je nadšeným obyvatelům South Parku předveden černobílý krátký film Duck and Cover - jak se chovat v případě výbuchu sopky, který obsahuje stejné postupy jako tento. Když pak sopka skutečně vybuchne, lidé se krčí a kryjí novinami, a ...zbydou z nich ohořelé kostřičky:D(28.4.2008)

Někdo běhal po stadionu v pláštěnce a s igelitovými pytlíky na rukách, jinde šli na jadernou hrozbu taky od lesa. Asi máloco pomůže dokreslit dobovou paranoiu, jako podobné filmečky.(2.12.2007)

V dnešní době tahle opatrná želvička, kterou se snaží opice zasáhnout atomovou bombou, a do toho všeho slyšíme jakousi 'písničku', působí dost vtipně a skoro i mile. V roce 1951 však byla atomová válka celkem reálnou hrozbou a tohle video, které tvrdí, že se stačí pořádně zakrýt a schovat, určitě dost lidí aspoň na nějakou dobu uklidnilo.(2.1.2011)

Tak z takových instrukcí mám mnohem větší děs než z atomého útoku...(12.2.2009)

Fakt nechápu globální obavy z jaderné války, když obrana je tak snadná.(25.12.2009)

Tam tam tydy tam tam... there was a turtle by the name of Bert and that turtle was very all learnt....he duck and cover....aneb ta píseň se člověka opravdu nějakou chvíli nechce pustit. Těžko říct, jestli byl snímek pro malé děti přínosem nebo ne. Co se týče reality, tak už vidím, jak by stačilo se přikrčit a přikrýt (jak už tu bylo několikrát psáno, stačí se na louce přikrýt ubrusem nebo novinami, či se skrčit u obrubníku a jste v cajku :P), ale aspoň je zase uklidnil před případnou hrozbou, že budou mít naději na přežití. Každopádně mi želvák Bert vykouzlil úsměv na tváři. Viděno na AFO 2012.(22.4.2012)

Za tři, protože nevím, jak to hodnotit. Chtěl bych jako povedenou černou komedii, ale na to mě při tomhle výplachu mozků až moc mrazilo. Rád bych jako mrazivý instruktážní film, ale na to jsem se moc smál.(14.7.2009)

Pamatujte na želvu Berta! http://www.armscontrolwonk.com/images/302.jpg(11.6.2007)

Já vám teda nevím... vážně je to taková blbost - přikrčit se, když všude kolem lítají střepy? Myslím, že je to přece jen rozumnější chování než jen stát a čumět.(16.7.2018)

No, zas se nesmíme moc divit. Věřím tomu, že tehdá měli zkreslenou představu o atomové válce (bombě) úplně všichni, stačí se podívat na pozdější "atomové dýchánky", kdy se lidé jezdili veselit na střelnici a hlavním bodem programu byl opravdový atomový "ohňostroj". Proč ne, že? Akorát s tím ozářením si nikdo moc hlavu nelámal. (Ale zase, do jaké míry se o jeho škodlivých účincích vědělo?)... Z dnešního pohledu jde o dost tristní záležitost.(26.8.2010)

Tyto filmy miluju...(29.11.2008)

Dokonalé.(26.10.2016)

• S120

Duck and Cover - aneb legendární volovina, která se v padesátých letech promítala povinně na školách ve Spojených státech amerických. Určitě je to jeden z nejdebilnějších naučných filmů všech dob. Ovšem pitomost autorů tohoto snímku udělala z jejich díla nadruhou stranu legendu o které se mluví dodnes. Za zmínku stojí i to, že tento filmeček byl parodován v dílu Sopka z amerického seriálu South Park. Zde identickými postupy neučil lidi chránit se před nukleárním výbuchem, ale před tekoucí lávou.(27.3.2008)