Ovocňáčci

• Španělsko Los fruittis (více)
Animovaný / Rodinný
Španělsko / Francie, 1991, 91x25 min

Španielska animovaná telenovela o dobrodružstvách udatných ovocných hrdinov, ktorí putujú svetom, riešia rôzne problémy, bojujú proti zlu a pritom sa zabávajú. (TomBar)

MM_Ramone

Popis ku titulu "Ovocníčkovia" (Los Fruittis), ktorý napísal uživateľ TomBar hlása, že je to španielska animovaná telenovela o dobrodružstvách udatných ovocných hrdinov, ktorí putujú svetom, riešia rôzne problémy, bojujú proti zlu a pritom sa zabávajú. Je to výstižne definované, a keď sa nad tým trocha zamyslíte, aj poriadne blbé. Pestrofarebné, exotické, hovoriace ovocie, ktoré bojuje proti zlu. Uf, tak to je teda sila. Nonsens, bizard, crazy. No i napriek tomu sa na to dalo pozrieť a trocha sa pobaviť. I keď sa sám sebe čudujem, ale predsa len dám dve hviezdičky týmto podivným ovocníčkom. ** ()

Jaňo

Nezabudnuteľné! Keď Banán vyťahoval zo svojho batohu všetko na čo si pomyslel a čo bolo potrebné, hneď mi poskočilo detské srdiečko... Najlepšie na tom je, že chuť na ovocníčkov mi ostala doteraz :-) ()

Kri-kri

Dnes už víceméně zapomenutý španělský animák vysílaný v polovině 90. let na ČT. Není to úplně špatné, vcelku originální a občas i vtipné, ale bohužel často spíš s pomalým a nudným dějem. Podstatnou část každého dílu obsahovaly i zpívané pasáže. Škoda že se celý seriál točí především kolem čtyř hlavních postav (ananasu Cvalíka, banánu Báglíka, kaktusu Bodliny a lidské holčičky Kumby), zatímco mnoho jiných ovocňáčků tvoří spíš křoví a jejich potenciál zůstává nevyužitý. Přitom kolik zajímavých druhů ovoce a zeleniny se v té jejich vesničce dá spatřit. Ale možná že na ně taky v pozdějších dílech došlo, pravda je, že jsem viděl jen prvních pár dílů. 40% ()

horacko

Viem, ze ako maly som to uplne zral. Nenazival by som to animovana telenovela. Proste iba dobry animovany serial, ktory zaujme asi najma tych mensich. ()

Saintcrux

Tento seriál som v škôlke miloval. Každý si obľúbil iú postavu..niekto ananás niekto kaktus...a banán, ktorý vytiahol z batohu všetko možné aj nemožné je nezabudnuteľný. ()

Swampy

Bol som sklamany ked zrusili Walt Disney uvadza a namiesto toho nam predlozili na nedelne popoludnie taketo...substitucie. ()