Lasica & Satinský a hostia: Soirée (TV film)

• Československo

Scénografie:

Štefan Hudák

Kostýmy:

Milan Čorba

Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

Mimořádné divadelní představení, které svým způsobem podle dostupných náznaků odstartovalo hvězdnou kariéru mimořádného klaunského dua, jež již tehdy mělo hodně za sebou. Vedle obou protagonistů si zaslouží přiměřenou pozornost tehdy mladá a krásná liptovská rodačka (narodila se ve vesnici Kráĺova Lehota, ne v Bratislavě)), zpívající herečka i hrající zpěvačka současně Zora Kolínská, prožívající tehdy zenit své pěvecké dráhy, jak na to ve své současné pamětnické reflexi na DVD upozorňuje její někdejší manžel Milan Lasica. Československé propojení české a slovenské kultury malých divadel tu dospělo k jednomu ze svých vrcholů. Tento průhled do minulosti prokazuje, že nejen Praha, ale i další česká a slovenská města žila v té době plným, tvořivým životem. Zní to jako fráze, ale přibližuje to neprávem zapomínanou špičkovou uměleckou kvalitu. Kvalitu ne konformismu, ale buřičství, provázeného únikem do pábitelského krásna.(26.10.2010)

Už mě to nějak nebere. Uplynulý čas je přece jen příliš dlouhý, technická kvalita mizerná. Trochu to připomíná předscény Osvobozeného divadla, trochu Horníčka, trochu je to vyčpělé.(4.9.2016)

Som veľmi rád, že sa podarilo objaviť záznam významného medzníka v tvorbe tejto výnimočnej dvojice. Kašľať na technickú kvalitu a s rýchloposunom sa dali eliminovať aj hudobné vložky Zorky Kolínskej. Dôležité bolo, že toto predstavenie priblížilo začiatky (ktoré znamenali aj dočasný koniec) profesionálnych predstavení, reflektovanie situácie v obsadenom Československu a posúdiť, akým smerom sa uberal vývoj humoru dvojice v ďalších rokoch. Nemám najmenší problém dať tomuto predstaveniu štyri hviezdičky, pretože ho považujem za vzopätie tvorivých síl v ťažkej spoločenskej situácii, ktoré malo svoje obdobné prejavy aj za hranicou na rieke Morave.(4.9.2016)

• WANDRWALL

Pro mě především trapné, za druhé taky zase trapné, za třetí zajímavé zabývat se psyché těch, co se smějí jako kleka.(15.7.2011)

Senzační záležitost s nádherným kultivovaným humorem - všem milovníkům divadla vřele odporučam! :-)(10.10.2008)

Byl jsem zvědav, zda bude po těch letech humor ještě fungovat a funguje i když někdy ztěžka "Tavárišči kantralevorucionari".(9.3.2012)

Tento záznam sa naozaj oplatí vidieť. Spočiatku je celkom nenápadný, ale postupne sa rozbehne aj k politike a nakoniec ku klasickej bláznivej scénke v štýle L+S. Na kvalite záznamu absolútne nezáleží, ťažisko je niekde inde. –––– Všetci sa klaňali? A na kerú stranu se klaňali? - Na východ. - Ešteže tak! - Na núdzový.(26.1.2020)

L+S vo forme, keď máte problém stíhať priehrštiam humorných dialógov.Až sa nechce veriť, že neimprovizujú..(12.9.2016)

Čo by som dal za to keby som to mohol vidieť naživo :) Úžasné, humorné a poskladané dokopy tak, že som tu atmosféru cítil až doma o takmer 50 rokov neskôr!(10.5.2017)

Pockajte vy mi date za ucho a ja sa mam tvarit ako keby nic?(27.3.2020)

Jedna z maturitných tém!(21.12.2017)

Vynikajúce divadelné predstavenie v podaní L+S pretkané niekoľkými piesnami. Pokiaľ sa nemýlim tak za túto hru boli svojho času v Československu aj zakázaný. Satinský tu má trocha viac priestoru a niekedy tie vtipy ani fakt nestíhate sledovat.(4.6.2007)

Televizní slovenská klasika zábavných programů se zajímavou atmosférou a především se skvělým improvizačním duem Lasica - Satinský. Skvěle podaná zábava od pánů umělců, inteligentní humor, výborné komické výkony = 100 %(2.2.2012)

Mľlník dvojice L+S, hra so slovom, používanie inteligentného humoru, prelínajú sa časti z vtedajších problémov (či politických či kultúrnych) - dvoma slovmi : NADČASOVÉ DIELO. Soirée je začiatok humoru L+S a trvá dodnes. Umelci ako maestro Lasica a maestro Satinský sa narodia raz za 100 rokov. Ja vravím, že chvalabohu...prečo? Bolo by ťažké si pamätať a uznávať geniálnych umelcov, keby sa rodili ako na bežiacom páse.(16.6.2016)