poster

Callasová a Onassis (TV film)

 • Itálie

  Callas e Onassis

 • Francie

  Callas et Onassis

 • Slovensko

  Callasová a Onassis

Drama

Itálie / Francie, 2005, 2x98 min

 • quixote
  **

  „True story“ o dvou megacelebritách, natočená dost nezáživným, až uspávacím způsobem. V podstatě červená knihovna s několika hodně melodramatickými scénami, zcela zbytečně roztažená do dvou dílů. Kromě kostýmů se nevěnovala příliš velká pozornost výpravě, digi pozadí jsou jako z roku raz dva. Vše tedy stojí na ústřední herecké dvojici: zatímco představitel Onassise (i díky dabingu A.Švehlíka), působí velmi přesvědčivě, herečka v roli božské Callas sází především na svůj vzhled a jistou – velmi přibližnou - podobnost s divou; jinak už ale nemá co nabídnout, k charismatu Callas má na míle daleko, a v některých – zvláště operních - scénách působí nemotorně a nechtěně směšně (árie z „Carmen“).(3.9.2010)

 • Lapacka
  ***

  Zajímavý film, ale moc romantiky, málo faktů. Příběh jedné lásky, která neskončila dobře. V tom smyslu, že opěrní pěvkyně Maria Callas ztrácí hlas a po rozchodu s Onassisem, se vytrácí ze scény, zatímco Onassis si bere vdovu po Kennedym a pracuje na rozšíření svého podnikatelského impéria. Člověk si ten příběh připomene třeba díky Wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Jacqueline_Kennedyov%C3%A1_Onassisov%C3%A1 ....... http://cs.wikipedia.org/wiki/Aristoteles_Onassis ............ http://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Callas(1.9.2010)

 • LiVentura
  ***

  Nebylo to špatné vyprávění s věrohodnými herci..(29.10.2013)

 • Agatha
  ***

  Celkem zajímavý a dobře natočený TV film, ucházející herecké výkony (viz komentář quixote), perfektní kamera, hudba, kostýmy a výprava, ALE příběh jednoduše o ničem. Souhlasím s ostatními, že z tohoto tématu šlo vytěžit daleko víc než jen slavná lovestory.(5.9.2010)

 • NinadeL
  ***

  Což o to, Callasová a Onassis si svůj životopisný film zaslouží, otázka je, jestli bylo nutné dva takto zajímavé životy doslova utopit v romanci na úkor jejich výraznějším aktivům.(30.8.2010)