Slunovrat

Bruton Jones

Kostýmy:

Caroline Eselin
  • Circo macabre

Tohle byl horor? Fakt? To si ze mně spíš někdo dělal prdel. Spíš než horor to připomínalo romantické drama s dost tupým scénářem a celkově je to fakt neuvěřitelná dementnost. Závěr byl sice docela povedený (dokonce jsem chvíli uvažoval o dvou hvězdičkách) jenže pak přišel úplný konec a člověk by až nevěřil, že dialog o třech větách to může tak dokonale zabít. Je to bída a doufám, že podobných filmů už moc neuvidím.(19.4.2013)

Tohle zase nebylo tak špatný. Někdy když člověk od filmu nečeká zázraky, tak překvapý. Sice to nebylo nic originálního s převratnými vizuálními efekty, ale párkrát jsem se lekl (což od hororu očekávám). Trošku mne mrzí, že hned od začátku jsem tušil, kdo je ten špatnej a opětovně špatný výkon S. Ashmora. Možná jsem zaujatý, ale tenhle 'týpek' je mi strašně nesympatický a nenapadá mne film, kde by slušně zahrál. I tak ale dávám 3*.(26.5.2010)

• tron

Keď v roku 1999 duo Myrick/Sánchez nakrútilo ZÁHADU BLAIR WITCH, bol z toho celý svet paf. Niektorí sa ale už vtedy pýtali, akým smerom pôjdu ďalej – predsa len, „takto“ sa predsa filmy donekonečna robiť nedajú. Ak (radšej) necháme bokom zúfalú dvojku (ktorú „len“ produkovali), jedno im treba uznať – snažia sa. Ich nasledujúce filmy síce tiež boli horory, ale ničím výnimočné (pod)priemery (UNESENÍ, HROZBA V PÚŠTI). Myrickov SLNOVRAT pravdupovediac nie je tiež žiadny zázrak. Nič, čo by sme ešte nevideli. Ale musím sa priznať, že som sa za to naňho z akéhosi tajomného dôvodu nehneval a vlastne ma poctivá žánrová atmosféra, v ktorej prekvapivo nejde o počet mŕtvych, potešila. Takisto herci neboli žiadny zázrak (najmä baby sa na seba podobali), ale neboli ani zlí, „ľakačky“ som síce čakal, ale vždy som sa naľakal, lesnú južanskú výpravu si vždy rád pozriem (ale KĽÚČ ani CANDYMAN 2 to nie je), bolo to príjemne krátke a nie vyložene hlúpe, hororových ingrediencií bolo málo, ale boli o to realistickejšie.(27.5.2011)

Ale jo, celkem to šlo. Film je celkem v pohodě, ale jakmile nastane, nástup hlavního hrdiny začíná to bejt trochu stereotypní. Parta se baví, v noci se bojí, a takhle to jde furt. Navíc film nepostrádá neduhy jako třeba naprosto předvídatelnej konec. Nanešěstí prostředí bažin má něco do sebe. Dále mě docela sraly herci, kteří byly fakt tragičští a chování postav jakby smet. No ale abych jen nenadával tak musím pochválit výbornou hudbu a sem tam nástup atmosféry. Ale to je asi tak všechno film zapadne hodně rychle, nýbrž nedokáže vůbec ničím překvapit ani moc zaujmout.(5.9.2010)

Tak tento film předčil moje očekávání. Podle všech recenzí a komentářů bych usuzoval, že se jedná o trapný béčkový horror, ale trailer mě zaujal, tak jsem si ho pustil a rozhodně nelituji. Daniel Myrick vyslal několik nadějných herecký hvězdiček do napínavého příběhu, který má nečekané rozuzlení. Opravdu jsem se dobře bavil, i když napínavá atmosféra mohla být ještě trochu napínavější.(16.5.2009)