poster

Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál)

 • Velká Británie

  Jane Eyre

 • Slovensko

  Jana Eyrová

Drama / Romantický

Velká Británie, 2006, 3 h 40 min (Minutáž: 50–60 min)

 • hellstruck
  ****

  Další příběh silné ženské hrdinky, které tak milujeme. Filmové adaptace Jane Eyre už jsou přeci jen trochu okoukané a tato minisérie v podstatě nepřináší nic nového. Rozervaný pan Rochester byl zahrán přímo ukázkově a velice charismaticky, troufám si říct, že se jedná o daleko lepší podání, než to Fassbenderovo v nejnovějším filmu. O představitelku rozumné, přesto vášnivé Jane jsem měla starosti - musím říct, že mi úplně nepřipadala jako ta původní Jane, ale ujala se toho dost svojsky a snad i sympatičtěji. Celkově je to kouzelný příběh z krajiny, která vypadá jako z anglických pohlednic. Pro romantické dušičky jako dělané.. Mimochodem další dílo potvrzující pravidlo, že s BBC nikdy chybu neuděláte.(23.7.2013)

 • aniiicka
  *****

  Moje nejoblíbenější verze Jany Eyrové!! BBC to prostě umí. Je třeba ocenit skvělé herce - jako většina slečen a dam jsem si zamilovala Rochestra v podání úžasného Tobyho Stephense! Výborná byla i představitelka Jane - Ruth Wilson. Moc se mi líbila hudba, která snímku dodává tu správnou atmosféru a prostředí anglického panství a okolní krajiny. Jednu dobu - má velká posedlost (ke které se opakovaně ráda vracím).(25.9.2011)

 • Sheldra
  ****

  Romantická část na mě byla trošku moc přeslazená, ovšem větší než malé množství austenovského humoru v kombinaci s velmi zručnou režií, solidním scénářem a skvělými herci se postaralo o mimořádně povedenou adaptaci. Tohle staré dobré anglické řemeslo má prostě něco do sebe! P.S. Vida, tak oni už překladatelé nemrví jen názvy nové, oni už se musí angažovat i v klasice. Charlotte Brönte je přece úplně blbá, jinak by knížku nenazvala jenom Jane Eyre – ono to totiž není o Jane Eyre, ale o její osudové lásce! Mám pro tyhle blbečky podnětný nápad: až dokážete napsat román jakým je Jane Eyre, tak si ho nazvěte, jak chcete. Do tý doby ale laskavě respektujte rozhodnutí autora!(27.8.2010)

 • tahit
  *****

  Anglická produkce BBC se obvykle vyznačuje pozoruhodnými obrazy krajiny malebné Anglie, které by klidně mohly konkurovat filmovému turistickému průvodci nějaké cestovní kanceláře, působí tak sugestivně, že v tu chvíli bych se tam chtěl nacházet také. Ty tam jsou doby, kdy lidé si vyznávali nejkrásnější lidský cit za šumění bublajícího potůčku jako Jana Eyrová a Edward Rochester. Dneska stačí příznivcům internetu k seznámení hbitý prstoklad na klávesnici a je vymalováno.(9.4.2012)

 • VenDulin85
  *****

  Velice příjemné překvapení, a to doslova. Viděla jsem snad všechny adaptace románu, ale žádná se mi tolik nelíbila. Je pravda, že Jana neměla být tolik hezká a povahově trochu jiná, ale vem to ďas. Toby Stephens se pro roli oklamaného a charizmatického Edvarda Rochestera přímo narodil, to samé se dá říct i o hlavní protihráčce slečně Ingramové. Je mi jasné, že kdyby to měly možnost zhlédnout všechny sestry Bronteovy, asi by je kleplo a dlouho by odříkávaly otčenáš, ale možná těmi až erotickými scénami to bylo zajímavé a vůbec ne laciné. Mně se nejvíc líbila scéna, kdy Jana zachránila pana Rochestera z plamenů jeho lůžka a on jí pak přehodil přes ramena deku (nebo co to bylo). Přehazoval jí tu deku asi několik minut :-). Pro mě prostě nejlepší Jana Eyrová.(31.5.2010)

 • - Spoiler: V originální knižní předloze od Charlotte Brontë ztratí pan Rochester (Toby Stephens) při požáru v Thornfieldu kromě zraku také ruku. Zrak se mu však po nějaké době částečně vrátí. (hypo97)

 • - Román Jana Eyrové od anglické autorky Charlotty Brontëové se dočkal již více než desítky různých filmových a televizních zpracování. Tato čtyřdílná série z roku 2006 nezůstala stranou očí kritiků, o čemž svědčí čtyři televizní ceny a patnáct dalších nominací, včetně nominace na Zlatý globus pro hlavní představitelku Jane Ruth Wilsonovou. (Morien)

 • - Toby Stephens si zahrál Edwarda Rochestera. O deset let dříve byl jeho starší bratr Chris Larkin obsazen do role Fredericka Lynna v Jana Eyrová (1996). (velkavoda)