poster

Zázračná planeta (TV seriál)

 • Česko

  Planeta Země

 • Velká Británie

  Planet Earth

 • Slovensko

  Planéta Zem

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2006, 8 h 53 min (Minutáž: 47–49 min)

Komentáře uživatele Heisenberg_ k tomuto TV seriálu

 • Zázračná planeta (TV seriál) (2006)
  *****

  Nejlepší dokumentární seriál všech dob (dokonce je Planet Earth považováno za jeden z nejlepších seriálu vůbec... ani se tomu nedivím) Takovou lahodu mohla vytvořit jen BBC... Ačkoliv přírodopis nemám moc v lásce, jsem si u tohoto seriálu užíval každou sekundu záběru a i z těch nejmenších detailů jsem se rozplýval nadšením a blahem, a dozvěděl jsem se spoustu nových a neskutečně zajímavých informací. Práce s kamerou se nedá popsat slovy. Záběry doplňuje neuvěřitelně relaxační a někdy až epická hudba, a vše je skvěle doplněno komentářem krále dokumentů Davida Attenborougha. Naše planetka je prostě překrásná. A aby jsme je její krásu zanechali, můžeme udělat jen dvě možnosti: ničit ji, nebo o ní pečovat, rozhodnutí je jen na nás... (PS: Pokud tenhle seriál budete sledovat v HD verzi, umřete blahem)(5.1.2017)

 • Od pólu k pólu (E01) (epizoda) (2006)
  *****

  Jak název epizody předem napovídá, bude se cestovat od pólu k pólu. Zde je vepsán alespoň malý výčet toho, které ze scén mne osobně nejvíce zaujaly: putování rodinky ledních medvědů, velmi napínavá pasáž s polárními vlky lovící soby karibu, nádherný a přitom krušný život v lesích tajgy, krásy ročních období, útok žraloka bílého, pouť slonů a ostatních zvířat za vodou, okolí řeky Okavango, útěk impal před psy hyenovitými, a konečný návrat slunečního svitu na jižní pól a následné vylíhnutí mláďat tučňáků. Dokonale zpracované. 120%(31.1.2017)

 • Hory (E02) (epizoda) (2006)
  *****

  Tentokráte zavítáme do poměrně vyšších míst. Zde jest opět list scenérií, jež mi jednoduše vzaly dech: působivý život dželad v horách, báječné panoráma And a Alpských ledovců, jedinečné záběry irbisů, neuvěřitelně úchvatné pohoří Karákóram, a samozřejmě nesmí opomenout majestátní Himálaje. 120%(31.1.2017)

 • Sladkovodní svět (E03) (epizoda) (2006)
  *****

  Prozatím nejvíce úchvatná epizoda seriálu. BBC odvedlo neskutečně precizní práci na poli dokumentární produkce. Při záběrech velkolepých stolových hor ve Venezuele, nočního lovu velemloka japonského, řeky Colorado a Grand Canyonu, vás doslova mrazí v zádech. Stejně tak pasáže pojednávající o životě roztodivných bytostí v řekách a jejich okolí, hrůzostrašném lovu krokodýlů nilských, přírodě jezera Bajkal a okolí Amazonky, překrásných vodopádech Iguacu, a nakonec došlo i mokřady Pantanal. Dokonalé. 21/10(31.1.2017)

 • Jeskyně (E04) (epizoda) (2006)
  *****

  Co se týče významového obsahu týče se jedná o něco slabší, ovšem opět jednoznačně úchvatnálou epizoda narvanou skvostnými záběry. Přes temné vlaštovčí jeskyně v Mexiku, skalní útvary a Jelení jeskyně na Kalimantanu, jeskyni Cenotes, ukázky životů troglobiontů, až po závěrečné úžasné krystalové jeskyně. Opět panoval absolutní orgasmus...(1.2.2017)

 • Pouště (E05) (epizoda) (2006)
  *****

  Tentokráte jsme zavítali do nehostinných pouští Gobi a Atacamy. Dokonce budeme sledovat vznik pískových dun, zažijeme velkou písečnou bouři, a nakonec navštívíme Údolí smrti. Více chvály netřeba!(1.2.2017)

 • Království ledu (E06) (epizoda) (2006)
  *****

  Takové velkolepé podívané by i Frozen záviděl...(6.2.2017)

 • Travnaté pláně (E07) (epizoda) (2006)
  *****

  Po vyprahlých pouštích a nehostinných ledových pláních zde máme přenádherné, ale i zároveň drsné, zelené travnaté pláně, jež nabízejí kvantum úchvatných scenérií - kupříkladu útěk gazel před požárem, lov polárních vlků, život zvěře na travnatých pláních, den v husí kolonii a počínání bizonů, a další parádní záběry z tohoto unikátního cyklu.(7.2.2017)

 • Džungle (E08) (epizoda) (2006)
  *****

  ...nemám slov.(7.2.2017)

 • Mělká moře (E09) (epizoda) (2006)
  *****

  No comment. Preciznost a šikovnost kameramanů BBC nemá obdoby a sebemenší konkurenci. Při sledování scenérií tohoto pořadu vám nemůže nespadnout tlama k podlaze - především pak u této skvostné epizody. Uchvátily mne pasáže z korálových útesů, které jsou plné tvorů, jímž by jste neuvěřili, že existují. Slova jsou zbytečná... smekám.(7.2.2017)

 • Lesy mírného pásma (E10) (epizoda) (2006)
  *****

  Bezchybné...(7.2.2017)

 • Hlubiny oceánu (E11) (epizoda) (2006)
  *****

  Tato epizoda má jedinou pouhopouhou prostoduchou vadu: je z cyklu poslední...(7.2.2017)