Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

Big Bear

---- "Všechno co skutečně potřebujeme, můžeme celkem levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Opravdu krásné věci se neprodávají vůbec. Kdykoliv můžeme hledět na východ a západ slunce, na oblaka plující po obloze, na květiny u cesty. Také do síně noci, osvětlené pravými hvězdami, se žádné vstupné neplatí." ------------ David Attenborough je pro mne ikona a frajer. Zázračná planeta je Rolls Roycem mezi přírodopisnými dokumenty. Tohle je na plnou palbu hvězd celému teamu z BBC!!! * * * * * ()

Carol Pifková

Zatiaľ mám za sebou iba prvé 4 epizódy ale je mi úplne jasné ako to po 11. epizóde ohodnotím. Tento seriál je nádherný • veľkolepý • ohromujúci • prekrásny • prenádherný • čarokrásny • divokrásny • pôvabný • roztomilý • ľúbezný • malebný • očarujúci • okúzľujúci • kúzelný • oslnivý • skvelý • úžasný • úchvatný • kvalitný • dokonalý • skvelý • perfektný • prvotriedny • elitný • výborný • vynikajúci • znamenitý • špičkový • pekný • krásny • fajný • súci • akurátny • vydarený • podarený • zdarný • dokonalý • skvelý • vynikajúci • prvotriedny • prospešný • osožný • bezva • bohovský atď atď.... už sa mi to ďalej nechcelo upravovať ale je k tomuto seriálu ešte veľmi veľa synoným. Aj som si občas poplačkala ako to ja zvyknem ak dáke rozkošné zvieratko zomrie, dokonca som uronila slzičku aj pri bocianovi a to vtákov ľutovať nezvyknem. Planet Earth diaries tiež potešili, zaujímavé a obdivujem tých ľudí, čo sa všade tade pchajú pomedzi úzke skaly pod vodou, vyčkávajú niekoľko týždňov na snežného leoparda, potápajú sa s piraňami a tak ďalej... kto to videl, vie.... Je to ťažká práca ale i krásna. A rozprávač mal úžasne magický hlas. Veľmi dobre sa počúval................ Doprčíc v tej 6 epizóde sa snáď všetko končilo smutne. Ale Planeth earth diaries s tým medveďom v okne mi vylepšilo náladu. Aspoň trošku. Hej, ale priznávam, že so seriálom som mala fakt problémy aby som nezaspala. Vždy po 25 minútach ma lámalo na spánok. A vo väčšine prípadov som aj zaspala. ()

Frajer42

Co se mě týče, tak bych se naprosto nebál tento dokument označit, jako vůbec nejlepší dokument o přírodě kolem nás, jaký byl a troufnu si říct, že i dlouho bude, v historii kinematografie natočen. Je snad hříchem si tento dokument pouštět na televizoru menší úhlopříčky než je 130cm. Já měl zážitek ještě umocňen docela kvalitní 3D konverzí. Při několik geniálních pohledech kamery na větší propast či vodopády jsem snad pocítil i adrenalin v krvi, a to je skutečně jev se nevyskytující. Vizuálně je to naprosto překrásné. Co se týká informačního charakteru, tak si myslím, že dokument je opravdu velmi silně zpopularizován, takže je srozumitelný naprosto pro každého, třeba i absolutně nezasvěceného člověk. Za více než 9hodin se člověk doví skutečně mnoho věcí, o kterých neměl dříve třeba ani ponětí. Je trošku škoda, že moje srdce patří více vesmíru než naší planetě, a proto mě mnoho informací vůbec nezajímalo. Kouká se na to však krásně. Především veškeré podvodní záběry jsou natočeny tak geniálně, že si snad ani nechci představovat úsilí a čas autorů, který tomu museli věnovat. 4*. ()

predators

Jedna planeta, jeden život a tolik krásy. Bylo by škoda, nenahlédnout do zákoutí Země, alespoň prostřednictvím televizní obrazovky. V HD naprosto uchvacující!!!100% ()

Slartibarkfast

Jelikož jsem veliký fanda dokumentárních seriálů, tak při tomhle jsem byl naprosto unešený. Krásné záběry fauny a flóry a k tomu velice zajímavé vyprávění. Nevím co víc dodat. To prostě musíte vidět. 100% ()

heyda

Jednička v rámci dokumentů. O tom není pochyb, ale že se tento pořad drží na 1.místě csfd v rámci seriálů je obrovský úspěch. Takže všechna čest a 5 hvězdiček je beze sporu zasloužených. ()

fleker

největší kabrňák vodní říše je bezpochyby loděnka...protože tvor kterej se brání před chobotnicí, svým úhlavním nepřítelem, tím že "plave pryč", ten si zaslouží obdiv...nehledě na to že chobotnice je asi 20x větší, desetkrát rychlejší a loděnka má oči na druhý straně těla, a protože jí evoluce dosud nestihla vybavit zpětným zrcátkem, tak vlastně nevidí kudy plave, a věčně jen naráží do jinejch loděnek a chobotnic kolem sebe.....no hotovej postrach moří ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)