Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

Ajinka126

Každý díl je originál, každý záběr je jedinečný. Jsem velmi ráda, že lidé umí udělat i z tak "jednoduchých" věcí obrovské umění. ()

Una111

Jak nádherné je Tvoje dílo, Pane! - Dnešní díl byl o lesích a já všechno vypínám a jdu to Boží dílo obdivovat "živě" , jak píše Kimon - do našeho lesa! ()

pan.Kaplan

geniální je příliš slabé slovo pro tenhle klenot, pro tenhle skvost, pro tenhle dokument, který překonává VE VŠECH svých parametrech vše, co bylo na podobné (i jiné) téma natočeno. ()

Asgy

Moc mě mrzí, že jsem tenhle dokument propásnul, když ho dávali v televizi. Ale díky tomu jsem viděl už polovinu ve Full HD a chystám se na další díly :). Nádhera. Škoda jenom, že časem tyhle nádherné scenérie budou opravdu jen na fotkách a filmových pásech... ()

Dero

Nejlepší "koukání na zvířátka", které vůbec je. Jeden z mála obrazových materiálů, které mohu označit za dechberoucí. Hluboká úcta celému týmu a Davidu Attenboroughovi. ()

GodComplex

Nejlepsi dokument o planete zemi ever? No, nevim, na to je tu prilis negativ. Nektere zabery jsou sice uchvatne, ale stridaji je kvanta tech nezazivnych. Je zde az prilis citelna repetitivnost - objekty zkoumani se v prubehu jednotlivych dilu znacne opakuji, tvurci meli sva oblibena temata a k tem se vraceli namisto poskytnuti vetsi variability, naprosta ignorace tech nejzajimavejsich tvoru. Hlavne ze tam permanentne sekali kachny, ptaky a podobne nudne losery, ale ze by tam dali cobru, nebo gorilu, to ne. Dale je zde velmi slaba informacni hodnota, ktera ustoupila na ukor vizualniho wow efektu. Maloktere casti jdou opravdu do detailu, od toho jsou zde sice specifikovane dokumenty, ale neubranite se pocitu, ze zde dostavate malo. Nektere dily byly podstatne slabsi, rozhodne mi to neprislo napumpovane k dokonalosti, tak jak bych si u ultimatniho dokumentu predstavoval a misty se to jednoduse nevyhlo nude. Nehlede na tyto nedostatky - jedna se o vyborny dokument, ktery stoji za videni? Urcite!!! Jsou zde k dispozici zabery, u kterych celist pada samovolne smerem dolu. At uz se jedna o fascinujici faunu, pohledy z ptaci perspektivy, jungle plne mlhy, mega vodopady, pekelne life formy bydlici na dne oceanu, nebo analyzu zivota nekterych zajimavych zvirat - kvalita zaberu je omracujici. Silne doporucuji HD verzi, divat se na tohle v nejakem stazenem low-quality ripu nema smysl. Kapitolou sama pro sebe jsou dramaticke sekvence stylu prey vs. predator. Priroda je beautiful, ale system obzivy je nekompromisne hardcore, takze jste zde svedky nekterych pomerne solidne srdceryvnych scen. Zakerna liska zerouci roztomile nedavno vylihnute kuratko, vyplaseny koulousek utikajici pred gepardem nakonec usoudi, ze na to nema, tak si v klidu sedne a necha se dobrovolne sezrat, brutalni vrazdy rozkosnych veverek, nebo podla konspirace lvu pri totalne bezcitne asasinaci zamerne vybraneho maleho slona ve tme, kdy maji sloni horsi vision. Je zde dokonale videt, ktera zvirata jsou nejvetsi svine. Dostali me napr. zkurveny lachtani, kteri jsou v jeden moment posrani az za usima, kdyz zdrhaji pred zralokem (velky bily zralok 10 metru nad hladinou ve skoku zakusujici lachtana = top zaber), ale o chvili pozdeji jdou ty obtloustle bestie suverene zakousnout fantasticke, ale naprosto bezbrane tucnaky aby si spravili ego!!! Je to jakobych dostal na budku od nejakeho poulicniho bouchace a sel si potom spravit chut tim, ze bych zabil 5ti lete dite, fakt jsem to tem lachtanum nezral, a rozhodne nebyli sami, takovych zmrdu je tu xx. Vyborne na celem dokumentu je rozdeleni do dilu podle sfer jejich pusobnosti, za nejlepsi bych oznacil Mountains, Ice World, Jungles a Ocean Deep. Napr. Ice World obsahuje neskutecne dojemnou story ledniho medveda, ktery plave napric oceanem hledajic potravu, absolutne nikde nic, kvuli globalnimu oteplovani uz nema ani pudu pod nohama, na tajici ledy se nemuze zachytit, tak x mesicu plave, az se totalne vyslably s tretinou sve puvodni vahy dopotaci nekam na zapomenuty ostruvek, kde se snazi ulovit mroze, ale proste na to uz nema, protoze mrozi maji velke zuby, tak umira. Na sve si ale prijdou urcite i girls, protoze je zde kladen hodne velky duraz na to jak se musi muzske pohlavi pretrhnout aby zapusobily na zvireci zenu. Ultimatni shows, ktere zde nektere druhy kvuli girls predvadi jsou skutecne famozni, ale arogantni females to mnohdy stejne neni dost a jde se poohlednout po necem jinem do lesa. Dalsi highlight pro me byla sonicka symfonie delfinu, takhle dokonale vymakane zvuky ma vazne malokdo, kdyby to slo, zkamaradil bych se s nejakym delfinem a povzal bych si ho jako vokalniho hosta na svoje dalsi album. Tim se dotavame k nejpozitivnejsimu prekvapeni cele Planet Earth, cimz je pro me jednoznacne hudba. Skvele ruznorody soundtrack, ktery byl prizpusoben tematu kazdeho z dilu a na dokument mel fantastickou kvalitu, mnohem lepsi, nez vetsina normalnich filmu. Co se tyce vypravece, je otazkou zdali by nebyla lepsi US verze s uklidnujici Sigourney Weaver, ale David Attenborough mi vcelku vyhovoval, protoze pusobil jako starecke guru na pokraji zivota, ktery nam tesne pred smrti svym roztresenym duchodeckym hlasem sdeli vsechna moudra o zemi. Planet Earth je neco, co se vyplati vlastnit, protoze za chvili to kvuli nenapravitelne lidske demenci bude jedina moznost jak podobne prirodni krasy videt. 8/10 () (méně) (více)

buldock

Excelentní podívaná nabízející unikátní záběry krás naší matičky země od krále přírodopisných dokumentů pana Davida Attenborougha , která shodou okolností právě vyšla na DVD a já jsem se stal hrdým majitelem této fantastické série! 100% ()

džanik

Spousta originálních záběrů, úhlů pohledu (úžasný přelet nad nejvyšším vdp. světa), celá řada divokých zvířat - jejich život - se zde představuje vůbec poprvé (rodinný život irbise..). V každém díle zcela netušená přírodní představení... Uvědomíte si, že naše planeta je naprostý zázrak stvoření. Díky Bohu. ()

Thomassi

Dokonalost a krása. Po zvukové i obrazové stránce. Tady není potřeba komentář. Toto je potřeba vidět a užít si to. ()

Duotone28

Som velmi stastny, ze sa mi podarilo dostat k tomuto klenotu klenotov medzi dokument.filmami, a dnom co dnom si po kusku vychutnavat najkrajsie zabery sveta, ake sa kedy mohli natocit !!! Nieco tak uzastneho, okuzlujuceho, neuveritelneho, pozastavajuceho, sa len tak pokope neda vidiet nikde inde, ako tu. Moc lubim dokumentarny film...ci uz z toho pohladu, z toho zanru, alebo z tej oblasti...ale najfascinujucejsi je pre mna NATURE movieeee...A tento povazujem za TOP scenu...ktory by si podla mna nemal nechat ujst totalne ziadny smrtelnik...fakt ho odporucam kazdemu...od posukov, luzrov, az po totalnych filmovych maniakov a uznavacov akejkolvek kinematografie !!! 20 z 10,nazdar ()

Parlay

Nádherné přírodní scenérie a unikátní záběry na zástupce světové fauny za doprovodu příjemné a leckdy i hravé symfonické hudby. Bezpochyby se jedná o absolutní špičku mezi přírodopisnými dokumenty. ()

kapsomut odpad!

První místo v nejlepších seriálech? Protestativně odpad! Až se vytvoří Nejlepší dokumenty, dám klidně 5*! ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)