Zázračná planeta (TV seriál)

• Česko

Planeta Země

Planet Earth

Planéta Zem

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2006, 8 h 53 min (Minutáž: 47–49 min)

Miluju kvalitu a absolutní profesionalitu jakou BBC vkládá do svých projektů. Kéž by takové hvězdné okamžiky někdy měla i naše veřejnoprávní televize. Na blu-ray vypadá tento seriál jednoduše dokonale…v pravém smyslu slova. Od přípravy, přes nasnímání až po hudební kulisu a krasosmutný hlas p. Attenborougha. Takovýhle seriál zkrátka v naší provincii nikdy nevznikne.(30.1.2013)

Jedná sa o jeden z najpozoruhodnejších projektov na poli prírodopisného dokumentárneho filmu, aký som mal možnosť vidieť. Forthegill je jednoducho umelec, ktorý celú mozaiku príbehov a osudov živočisnej ríše pretransformoval do pozerateľného príbehu. S neskutočne pôsobivým komentárom od Attenborougha, ktorého podmanivý anglický prízvuk, rozpráva o veciach videných a nevídaných, robia s tohoto seriálu absolútnu lahôdku. K tomu pridám veľa záberov s vtáčej perpektívy a zrýchlený čas pri raste rastlín alebo stromov a keď k tomu prirátame dokonalé snímanie kamerou , tak vám zostáva pastva pre oči, ktorú si každý musí užiť po svojom. LENŽE, aj napriek komplexnosti toho tento seriál hovorí pramálo, čo je veľká škoda. Vidieť takto zblízka aj iné prírodné úkazy a živočíchy by bolo priam dokonalé. Takto sa musím uspokojiť so slovom - základ. Neukazuje nám nič viac a nič menej čo by sme sami nepoznali s iných dokumentov alebo kníh. V tomto prípade - forma zvíťazila nad obsahom, a práve v tomto prípade je to strašná škoda.(4.9.2009)

---- "Všechno co skutečně potřebujeme, můžeme celkem levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Opravdu krásné věci se neprodávají vůbec. Kdykoliv můžeme hledět na východ a západ slunce, na oblaka plující po obloze, na květiny u cesty. Také do síně noci, osvětlené pravými hvězdami, se žádné vstupné neplatí." ------------ David Attenborough je pro mne ikona a frajer. Zázračná planeta je Rolls Roycem mezi přírodopisnými dokumenty. Tohle je na plnou palbu hvězd celému teamu z BBC!!! * * * * *(10.4.2013)

Úchvatná podívaná, která se jen tak nevidí. Nádherné záběry, skvělý komentář, český dabing, hudba, která i tak dech beroucím záběrům přidává poslední stupínek k dokonalosti. Pokud si myslíte že jste viděli nejlepší přírodopisný dokument a nebyl to tento, měli byste přehodnotit svůj názor. Opravdu stojí za to vidět. Po několika dalších shlédnutých dílech dostává sousloví dech beroucí záběry další rozměr, to jste opravdu ještě neviděli.(23.2.2008)

Jestli kvůli tomuhle seriálu nemá smysl HD televize, tak už fakt nevím. Není se čemu divit, že Planet Earth je v hodnocení nejlepší seriál na ČSFD. I pro mě je to doposud naprostá špička. Shlédnul jsem na blu-rayi všech jedenáct epizod a té koupě ani trochu nelituji, naopak už se těším na podobné série, momentálně nejvíc na Afriku. Sice mě ještě čekají asi dvě bonusové epizody z extended edition, ale hlavní už mám za sebou a musím říct, že mi to bylo hodně líto, protože už u té úvodní melodie jsem byl vždy vpodvečer natěšený. Jak jsem říkal, HD verze je úžasná, člověk má pocit, že může na ty jednotlivé lístečky a zvířata přímo sáhnout, ale kvalitní obraz není to, co dělá tenhle seriál dokonalým. Je to hlavně poutavé vyprávění o neobyčejných přírodních tajích naší planety podané stylem, který jsem u podobných dokumentů ještě neviděl. Vždy to bylo něco zvláštního, jedinečného, vždy jsem se dozvěděl něco navíc, než jenom "mládě tygra si chce hrát, ale musí se nejdříve nakrmit...". Protože jsem se díval tak nějak střídavě v kombinaci se sérií Putování s..., hodně v podstatě samozřejmých věcí o naší planetě a její historii jsem si přitom urovnal v hlavě a začaly dávat mnohem větší smysl. Nelze než doporučit a před tvůrci a jejich veledílem smeknout, protože tyhle záběry se musely lovit proklatě těžce!(3.10.2013)

• - Každá epizoda má stopáž přibližně 58 minut, z čehož cca 10 minut připadá na informace o obtížích a zajímavostech při natáčení nejzajímavějších momentů daného dílu. U nás je však vysílána pouze první část bez přídavků. (DaViD´82)

• - Pro letecké záběry byla použita speciální vzdušná kamera se 400mm objektivem, který dokázal zaostřit na zvířata ze vzdálenosti několika kilometrů bez toho, aniž by je rušil. (3DD!3)

• - Americké verzi propůjčila svůj hlas Sigourney Weaver. (DaViD´82)