Zázračná planeta (TV seriál)

• Česko

Planeta Země

Planet Earth

Planéta Zem

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2006, 8 h 53 min (Minutáž: 47–49 min)

Zatiaľ mám za sebou iba prvé 4 epizódy ale je mi úplne jasné ako to po 11. epizóde ohodnotím. Tento seriál je nádherný • veľkolepý • ohromujúci • prekrásny • prenádherný • čarokrásny • divokrásny • pôvabný • roztomilý • ľúbezný • malebný • očarujúci • okúzľujúci • kúzelný • oslnivý • skvelý • úžasný • úchvatný • kvalitný • dokonalý • skvelý • perfektný • prvotriedny • elitný • výborný • vynikajúci • znamenitý • špičkový • pekný • krásny • fajný • súci • akurátny • vydarený • podarený • zdarný • dokonalý • skvelý • vynikajúci • prvotriedny • prospešný • osožný • bezva • bohovský atď atď.... už sa mi to ďalej nechcelo upravovať ale je k tomuto seriálu ešte veľmi veľa synoným. Aj som si občas poplačkala ako to ja zvyknem ak dáke rozkošné zvieratko zomrie, dokonca som uronila slzičku aj pri bocianovi a to vtákov ľutovať nezvyknem. Planet Earth diaries tiež potešili, zaujímavé a obdivujem tých ľudí, čo sa všade tade pchajú pomedzi úzke skaly pod vodou, vyčkávajú niekoľko týždňov na snežného leoparda, potápajú sa s piraňami a tak ďalej... kto to videl, vie.... Je to ťažká práca ale i krásna. A rozprávač mal úžasne magický hlas. Veľmi dobre sa počúval................ Doprčíc v tej 6 epizóde sa snáď všetko končilo smutne. Ale Planeth earth diaries s tým medveďom v okne mi vylepšilo náladu. Aspoň trošku. Hej, ale priznávam, že so seriálom som mala fakt problémy aby som nezaspala. Vždy po 25 minútach ma lámalo na spánok. A vo väčšine prípadov som aj zaspala.(17.9.2013)

Celou dobu nejlépe hodnocený seriál na csfd přehlížím, až teď jsem se odhodlal a musím říct, že zbytečně pozdě. Největší smůlu mám hlavně proto, že se dívám na 11 starý seriál. Veškeré technologie, neskutečně kalibrováné zoomy a záběry, které zabírají krásy přírody jsou na rok 2017 už zastaralé a spoustu jiných dokumentů nabídne stejný nebo i vyšší zážitek. Dokument hodnotím k roku 2017, věřím, že v roce 2006 by mi z tohoto spadla čelist. O to lepší důvod shlédnout čerstvou druhou sérii hned a neodkládat opět 10 let.(31.3.2017)

Zatím mám za sebou první díl a už teď mohu s jistotou říci, že se jedná o nejlépe zpracovaný dokument s naprosto neuvěřitelnými záběry a neustále musím myslet na to, jak je vůbec možné, že někdo dokázal něco takového natočit. Doufám, že někde najdu dokument o tom, jak se natáčejí tyto dokumenty, jinak mi to nejspíš nikdy nedá pokoj :-) 5 dílů je za mnou a nikdy by mě nenapadlo, že dokument bude mít lepší atmosféru a větší napětí než většina seriálů, které jsem dosud viděl. Už plně chápu, proč si to zaslouží tak vysokou příčku(28.11.2010)

Jeden z vůbec nejlepších přírodopisných dokumentů plný krásných záběrů, které vám doslova vyrazí dech. Kamera tady funguje na 1*....záběry z ptačí perspektivy na stáda buvolů, hejna ptáků a jinou migrující zvěř jsou jak z jiného světa. Zpomalené záběry na lov bílého žraloka aj. nám zase přibližují dokonalost těchto predátorů. Víc se nebudu rozepisovat, ani tisíc slov by nepopsalo ten zážitek, to se musí vidět a vcítit se. Člověk si dnes už jen díky takovým dokumentům uvědomí křehkost planety, na které žije. Nyní si vychutnávám všechny díly na blu-ray, jehož fullHD rozlišení dává tomu všemu další punc dokonalosti.(7.4.2012)

Planet Earth (Planeta Země) je dokumentární 11dílná série z produkce BBC, která ukazuje jedinečné záběry z nejexotičtějších míst naší planety, záběry které mnohdy nebyly dosud ještě zveřejněny (např. lov slona smečkou lvů). Mezi sériemi "Living Planet", Trials of Life, "Life in the Freezer", "Life of Birds", "The Private Life of Plants", "Blue Planet", "Life of Mammals", "Life in the Undergrowth" a "Life in Cold Blood" představuje Planeta Země asbsolutní špičku mezi přírodopisnými dokumenty, které lze v dnešní době shlédnout. Ani takové televizní kanály jako National Geographic, Discovery Channel, Animal Planet, Spektrum a další se v kvalitě produkovaných dokumentů nevyrovnají televizi BBC. Verdikt: 5* a 100 %.(28.3.2011)

• - Druhá epizoda s názvem „Hory“ přináší mimo jiné i několik scén ukazujících velmi vzácné leopardy sněžné. Jde o vůbec první záběry tohoto živočišného druhu takto zblízka. Samotné natáčení těchto scén zabralo filmařům více než rok. (DaViD´82)

• - Pro letecké záběry byla použita speciální vzdušná kamera se 400mm objektivem, který dokázal zaostřit na zvířata ze vzdálenosti několika kilometrů bez toho, aniž by je rušil. (3DD!3)

• - Filmaři navštívili celkem 62 zemí. (DaViD´82)