Zázračná planeta (TV seriál)

• Česko

Planeta Země

Planet Earth

Planéta Zem

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2006, 8 h 53 min (Minutáž: 47–49 min)

Martyn Colbeck

Myslím, že žádný dokument nemůže nabídnout více než tento. David Attenborough a jeho pojetí přírody je poutavé a nečekaně zajímavé. Dokumenty o čemkoliv bývají většinou nudné pojetí o minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti. Tohle k nim, ale rozhodně nepatří. Do podrobna prozkoumaná příroda, která je na vysoké úrovni servírována divákovi.(29.5.2009)

Dokonalosť sama. Asi sa už budem opakovať po ostatných, ale vidím to rovnako: v súčasnosti vzniká veľmi veľa rôznych prírodopisných dokumentov, ale takmer všetky sú nudné. Planet Earth (A neskôr aj Life a Human Planet) však patria do úplne inej kategórie - úžasné zábery, skvostná hudba, pútavý komentár a aj nejaké to napätie. Dozviete sa veľa vecí vo veľmi stráviteľnej forme. PS: treba pozerať minimálne v 720p 100 %(14.7.2013)

Mnoho dokumentů jsem neviděla, ale tento přesto pokládám za jeden z nejkrásnějších. Tvůrci se snaží ukázat rozmanitost a krásu přírody a hlavně její schopnost přizpůsobit se...záběry jsou velmi kvalitní, stejně jako komentář, no prostě na tom asi nevidím žádnou chybu :) Kdybych si přírody nevážila i předtím, určitě bych s tím po shlédnutí začala. 10/10(24.6.2008)

Pred časom som si kládla otázku, ako môže byť seriál bez deja, hlavných hrdinov či jednoduchej kostry príbehu byť najlepším podľa csfd? Po videní všetkých 11 častí tohto úžasného seriálu v HD kvalite mi je to úplné jasné, hoci svoje pôvodné názory som musela prehodnotiť. V žiadnom prípade sa nejedná o seriál bez deja, niekedy, sledujúc napínavé boje medzi predátorom a korisťou o život a smrť či putovanie veľrýb naprieč celou zemeguľou, som mala pocit, že ho obsahuje viac ako polovička seriálovej produkcie. Pestrofarebné pláne Afriky či koralové útesy sa striedali s prázdnotou morského dna alebo temnotou jaskýň, všetko podchytené prekrásnou, ladiacou hudbou. Ak vám toto nezoberie dych, tak potom už neviem čo. Obľúbená epizóda: Mountains(18.7.2010)

Celou dobu nejlépe hodnocený seriál na csfd přehlížím, až teď jsem se odhodlal a musím říct, že zbytečně pozdě. Největší smůlu mám hlavně proto, že se dívám na 11 starý seriál. Veškeré technologie, neskutečně kalibrováné zoomy a záběry, které zabírají krásy přírody jsou na rok 2017 už zastaralé a spoustu jiných dokumentů nabídne stejný nebo i vyšší zážitek. Dokument hodnotím k roku 2017, věřím, že v roce 2006 by mi z tohoto spadla čelist. O to lepší důvod shlédnout čerstvou druhou sérii hned a neodkládat opět 10 let.(31.3.2017)

• - Práva na vysílání zakoupily televizní stanice z více než 130 zemí (údaje ke konci roku 2007). (DaViD´82)

• - Každá epizoda má stopáž přibližně 58 minut, z čehož cca 10 minut připadá na informace o obtížích a zajímavostech při natáčení nejzajímavějších momentů daného dílu. U nás je však vysílána pouze první část bez přídavků. (DaViD´82)

• - Pro letecké záběry byla použita speciální vzdušná kamera se 400mm objektivem, který dokázal zaostřit na zvířata ze vzdálenosti několika kilometrů bez toho, aniž by je rušil. (3DD!3)