poster

Zázračná planeta (TV seriál)

 • Česko

  Planeta Země

 • Velká Británie

  Planet Earth

 • Slovensko

  Planéta Zem

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2006, 8 h 53 min (Minutáž: 11x50 min)

Kamera:

Martyn Colbeck
 • ScarPoul
  ****

  Jedná sa o jeden z najpozoruhodnejších projektov na poli prírodopisného dokumentárneho filmu, aký som mal možnosť vidieť. Forthegill je jednoducho umelec, ktorý celú mozaiku príbehov a osudov živočisnej ríše pretransformoval do pozerateľného príbehu. S neskutočne pôsobivým komentárom od Attenborougha, ktorého podmanivý anglický prízvuk, rozpráva o veciach videných a nevídaných, robia s tohoto seriálu absolútnu lahôdku. K tomu pridám veľa záberov s vtáčej perpektívy a zrýchlený čas pri raste rastlín alebo stromov a keď k tomu prirátame dokonalé snímanie kamerou , tak vám zostáva pastva pre oči, ktorú si každý musí užiť po svojom. LENŽE, aj napriek komplexnosti toho tento seriál hovorí pramálo, čo je veľká škoda. Vidieť takto zblízka aj iné prírodné úkazy a živočíchy by bolo priam dokonalé. Takto sa musím uspokojiť so slovom - základ. Neukazuje nám nič viac a nič menej čo by sme sami nepoznali s iných dokumentov alebo kníh. V tomto prípade - forma zvíťazila nad obsahom, a práve v tomto prípade je to strašná škoda.(4.9.2009)

 • kinej
  *****

  Miluju kvalitu a absolutní profesionalitu jakou BBC vkládá do svých projektů. Kéž by takové hvězdné okamžiky někdy měla i naše veřejnoprávní televize. Na blu-ray vypadá tento seriál jednoduše dokonale…v pravém smyslu slova. Od přípravy, přes nasnímání až po hudební kulisu a krasosmutný hlas p. Attenborougha. Takovýhle seriál zkrátka v naší provincii nikdy nevznikne.(30.1.2013)

 • Morganela
  *****

  Pred časom som si kládla otázku, ako môže byť seriál bez deja, hlavných hrdinov či jednoduchej kostry príbehu byť najlepším podľa csfd? Po videní všetkých 11 častí tohto úžasného seriálu v HD kvalite mi je to úplné jasné, hoci svoje pôvodné názory som musela prehodnotiť. V žiadnom prípade sa nejedná o seriál bez deja, niekedy, sledujúc napínavé boje medzi predátorom a korisťou o život a smrť či putovanie veľrýb naprieč celou zemeguľou, som mala pocit, že ho obsahuje viac ako polovička seriálovej produkcie. Pestrofarebné pláne Afriky či koralové útesy sa striedali s prázdnotou morského dna alebo temnotou jaskýň, všetko podchytené prekrásnou, ladiacou hudbou. Ak vám toto nezoberie dych, tak potom už neviem čo. Obľúbená epizóda: Mountains(18.7.2010)

 • Nethar
  *****

  Jestli kvůli tomuhle seriálu nemá smysl HD televize, tak už fakt nevím. Není se čemu divit, že Planet Earth je v hodnocení nejlepší seriál na ČSFD. I pro mě je to doposud naprostá špička. Shlédnul jsem na blu-rayi všech jedenáct epizod a té koupě ani trochu nelituji, naopak už se těším na podobné série, momentálně nejvíc na Afriku. Sice mě ještě čekají asi dvě bonusové epizody z extended edition, ale hlavní už mám za sebou a musím říct, že mi to bylo hodně líto, protože už u té úvodní melodie jsem byl vždy vpodvečer natěšený. Jak jsem říkal, HD verze je úžasná, člověk má pocit, že může na ty jednotlivé lístečky a zvířata přímo sáhnout, ale kvalitní obraz není to, co dělá tenhle seriál dokonalým. Je to hlavně poutavé vyprávění o neobyčejných přírodních tajích naší planety podané stylem, který jsem u podobných dokumentů ještě neviděl. Vždy to bylo něco zvláštního, jedinečného, vždy jsem se dozvěděl něco navíc, než jenom "mládě tygra si chce hrát, ale musí se nejdříve nakrmit...". Protože jsem se díval tak nějak střídavě v kombinaci se sérií Putování s..., hodně v podstatě samozřejmých věcí o naší planetě a její historii jsem si přitom urovnal v hlavě a začaly dávat mnohem větší smysl. Nelze než doporučit a před tvůrci a jejich veledílem smeknout, protože tyhle záběry se musely lovit proklatě těžce!(3.10.2013)

 • plechulka
  *****

  Přírodopisné snímky z produkce BBC jsou vždycky lahůdkou a pokud se účastní i pan Attenborough, mají vždy ostatní zájemci o TV smůlu a já se "koukám na zvířátka"! Vzhledem k tomu, že na těchto dokumentech "ujíždím" už od mládí, máloco mne překvapí (je - nebo není? - zajímavé, že tvůrci dokumentů od sebe "opisují" podobně jako režiséři thillerů a tak jsou druhy zvířat, které naleznete téměř v každém dokumentu o dané oblasti a naopak, některá téměř nikdy), ale tahle serie má úžasné panoramatické záběry z výšky i "intimní pohledy" do rodinného života zvířat. Prostě ŇAMKA!(10.4.2008)

 • - Pro letecké záběry byla použita speciální vzdušná kamera se 400mm objektivem, který dokázal zaostřit na zvířata ze vzdálenosti několika kilometrů bez toho, aniž by je rušil. (3DD!3)

 • - Druhá epizoda s názvem „Hory“ přináší mimo jiné i několik scén ukazujících velmi vzácné leopardy sněžné. Jde o vůbec první záběry tohoto živočišného druhu takto zblízka. Samotné natáčení těchto scén zabralo filmařům více než rok. (DaViD´82)

 • - Každá epizoda má stopáž přibližně 58 minut, z čehož cca 10 minut připadá na informace o obtížích a zajímavostech při natáčení nejzajímavějších momentů daného dílu. U nás je však vysílána pouze první část bez přídavků. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace