Reklama

Reklama

Zázračná planeta

(seriál)
  • Česko Planeta Země (více)

Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (459)

H34D 

všechny recenze uživatele

Dokument pro veřejnost, podobně pojat jako Putování s dinosaury, nás především dokonale fascinuje a omráčí svými nádhernými záběry. Nad takovými vizuálními orgiemi opravdu zůstává rozum stát, jak je vůbec možné toto natočit? Komentátor vám řekne, že právě sledujete určité zvíře, jež normálně není možné spatřit i kdybyste v jeho životním prostředí strávili celý život a přitom na obrazovce právě sledujete záběr celé jeho rodinky! Ještě více, než zvířata jsem však ocenil různé přírodní úkazy jako vodopády, jeskyně, polární záře... Jistá uměleckost záběrů je prostě nepopíratelná a když se vše ještě umocní efektním zrychlením, či zpomalením, nemohu jinak než dát pět hvězdiček, třebaže dokumentový fanda nikdy nebudu. 9/10 ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Kdysi existoval jeden poklad. Našli jste v něm lesy barev, jakými se stěží mohl pyšnit i ten nejnablýskanější smaragd, moře, před kterými safíry, tyrkysy a akvamaríny bledly a ztrácely lesk, pouště, které dávaly zapomenout na zlato, ledovce zastiňující diamanty a křišťály a bezpočet klenotů, které dotvářely velkolepost těch ostatních, protože nebylo možné odejmout nebo zničit jeden z těchto skvostů, aby to neuškodilo těm ostatním. A nikoho by nenapadlo něco takového udělat, dokud nepřišel chamtivý, nechápající a sobecký tvor, který z nějakého důvodu došel k závěru, že poklad patří jemu a on si s ním může nakládat podle vlastní úvahy. Poklad se mlčky - jinak to neuměl - snažil tomuto stvoření, které se samolibě nazvalo člověkem rozumným, naznačit, že v říši, o kterou se s pokladem dělíme, nejsme nikdo pánem a nikdo se neobejdeme bez těch druhých, ale jen málo jich zaslechlo jeho mlčenlivé volání a jen málo se snaží předat toto poselství ostatním dřív, než bude definitivně pozdě. Děkuji Davidu Attenboroughovi za to, že jedním z těchto hlasů, mluvících za ty, kteří mluvit nemohou - a když jsem dnešního večera začala slovy pana Grzimka, mohla bych jimi také skončit. Slovy o ideálech, o tom, za co stojí bojovat a co je hodné jakékoli ceny. "Většina lidí to asi bude pokládat za málo důležité. Pravděpodobně by řekli: nezasloužili si nic lepšího, proč riskují život kvůli zebrám a lvům. Lidé mají jiné ideály, pro které podle jejich názoru stojí za to zemřít: svobodu, slávu, politiku, větší hranice jejich země, vládu jejich třídy, světový názor. Statisíce padly za Napoleona i v boji proti němu. Zeptejte se ale dnešních lidí na jeho cíle, na cíle anabaptistů, husitů nebo obou stran v první světové válce. Lidé se velmi rychle nadchnou pro lidské myšlenky, ale stejně rychle také na ně zapomínají. Příroda trvá stále, dokud ji nesmyslně nezničíme." ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ! (tichý údiv) Opravdu přenádherný seriál se spoustou těch nejkrásnějších záběrů, které veškeré hollywoodské velkofilmy zadupou do země. Vážně jsem neměl tušení, co za bizarní havěť na naší planetě žije. Na rozdíl od mnoha podobných filmů mě tentokrát neštval ani doprovodný komentář, který je vtipný a sir Attenborough je rozený vypravěč. Síla snímku vynikne, i když si uvědomíte, co všechno museli tvůrci podstoupit, aby se jim povedl nějaký kratičký záběr (viz Diaries v bonusech). Sezení po několik týdnů na židli v afghánských horách a vyhlížení sněžného leoparda included. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Tržby za predaj DVD v USA $187,498,126 //počet predaných kusov 3,481,741║ __▐ Od pólu k pólu /100%/ __▐ Hory /100%/ __▐ Sladkovodný svet /95%/ __▐ Jaskyne /90%/ __▐ Púšť /90%/ __▐ Kráľovstvo ľadu /90%/ __▐ Travnaté pláne /85%/ __▐ Džungľa /%/ __▐ Plytké more /%/ __▐ Lesy mierneho pásma /%/ __▐ Hlboký oceán /%/ "Dokument čo vyrazí svojou nádherou dych!" ()

Lima 

všechny recenze uživatele

V bezmezné úctě se skláním před Davidem Attenboroughem, slavným biologem a zřejmě nejvýznačnějším popularizátorem přírodopisných dokumentů, za jeho celoživotní dílo a doufám, že nás ještě oblaží spoustou takových skvostů. Zde je sice v pozici „pouhého“ scenáristy a vypravěče, tedy ne v přímé interakci se zvířaty, jak je u něho obvyklé, ale to výsledný dojem nesnižuje. Impozantní a nádherné v každé sekundě a to jsem ještě neviděl tu tolik do nebes vynášenou HD verzi. ()

Galerie (129)

Zajímavosti (9)

  • Práva na vysílání zakoupily televizní stanice z více než 130 zemí (údaje ke konci roku 2007). (DaViD´82)
  • Zástupce druhu homo sapiens sapiens, nebo také jednoduše člověk, se poprvé objeví až v epizodě Jeskyně (2006). (vyfuk)
  • Čtyřicet týmů kameramanů točilo na více než 200 různých místech po celém světě. Natáčení trvalo více než 5 let. (formelin)

Související novinky

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)

Reklama

Reklama