Zázračná planeta (TV seriál)

• Česko

Planeta Země

Planet Earth

Planéta Zem

Dokumentární / Dobrodružný

Velká Británie, 2006, 8 h 53 min (Minutáž: 47–49 min)

Zázračná planeta a zázračný David Attenborough, to je kombinace, kterou můžu kdykoliv. Nejde o dokument v pravém slova smyslu, David Attenborough nám ani neříká nic, co bychom neznali, ale ten nádherný přenos obrazů, atmosféry a poselství určený všem lidem (nikoliv úzkému okruhu vědců či zájemců) je neskutečný, velmi expresivní, emotivní a tudíž unikátní. Děkuji Davidovi, děkuji BBC, děkuji bratrům Lumièrům.(16.9.2009)

Zázračná planeta po půlce shlédnutejch dílů je pro mě trošku zklamání. Jasně, hezky se na to kouká, některý záběry jsou fakt dechberoucí, hudba taky zaslouží pochvalu. Jenže na můj vkus je zatím každej díl na stejný brdo. Poměrně rychle se skáče od jednoho k druhýmu a furt je to o tom, jak to či ono vzniklo, co si to zvíře uloví a co uloví jeho. Čili dokument velmi pěknej, rád se podívám na zbytek dílů, ale průměrný hodnocení 95 %? To jste se, lidi, museli zbláznit. :-)(21.11.2015)

Mistrovské dílo mezi dokumenty. Dokonalá kombinace dlouhých záběrů nekonečných dálav, adrenalinových lovů predátorů, temných hlubin jeskyní či oceánů i zdánlivě nezajímavé rostlinné říše. Úchvatná podívaná, která díky přirozenému a originálnímu skloubení dechberoucích obrazů přírodních krajin a zvířat, skvostné hudby a jako vždy skvělého a věcného komentáře Davida Attenborougha nemá na poli přírodopisných cyklů žádnou konkurenci.(9.7.2008)

Som velmi stastny, ze sa mi podarilo dostat k tomuto klenotu klenotov medzi dokument.filmami, a dnom co dnom si po kusku vychutnavat najkrajsie zabery sveta, ake sa kedy mohli natocit !!! Nieco tak uzastneho, okuzlujuceho, neuveritelneho, pozastavajuceho, sa len tak pokope neda vidiet nikde inde, ako tu. Moc lubim dokumentarny film...ci uz z toho pohladu, z toho zanru, alebo z tej oblasti...ale najfascinujucejsi je pre mna NATURE movieeee...A tento povazujem za TOP scenu...ktory by si podla mna nemal nechat ujst totalne ziadny smrtelnik...fakt ho odporucam kazdemu...od posukov, luzrov, az po totalnych filmovych maniakov a uznavacov akejkolvek kinematografie !!! 20 z 10,nazdar(21.6.2008)

Spousta originálních záběrů, úhlů pohledu (úžasný přelet nad nejvyšším vdp. světa), celá řada divokých zvířat - jejich život - se zde představuje vůbec poprvé (rodinný život irbise..). V každém díle zcela netušená přírodní představení... Uvědomíte si, že naše planeta je naprostý zázrak stvoření. Díky Bohu.(16.11.2010)

• - Práva na vysílání zakoupily televizní stanice z více než 130 zemí (údaje ke konci roku 2007). (DaViD´82)

• - Čtyřicet týmů kameramanů točilo na více než 200 různých místech po celém světě. Natáčení trvalo více než 5 let. (formelin)

• - Filmaři navštívili celkem 62 zemí. (DaViD´82)