Armáda démonů: Matka slz

Mother of Tears: The Third Mother

Drama / Fantasy / Horor / Thriller

Itálie / USA, 2007, 98 min

• K.I.N.G.

Když jsem viděl ty úvodní a závěrečné titulky, měl jsem pocit, že se na tom podílela celá Argentova rodina (zahlédl jsem snad tři nebo čtyři tyto přijmení), nebo to byla jen shoda jmen? nevím. Bohužel mi to trochu přišlo jak laciný krvák, proto dávám jen dvě ikdyž to obsahuje řadu velmi dobrých scén, např. se mi líbilo, jak té asijské čarodějnici rozsračkovala hlavu dveřmi, ale i jiné.(7.1.2009)

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $54,947Tržby Celosvetovo $3,119,957║ Pekná ukážka amatérskej práce po všetkých možných a nemožných smeroch, od prevareného "nudného" príbehu, cez krvavé scény aj keď prevažne v prevedení v starej dobrej školy, ktoré na dnešnú dobu ale vyznejú skôr rozpačito a smiešne, než aby nejako mohli fungovať pre dej, tobôž vystrašiť, príde aj na počítačové triky a tie sa na prekvapenie dejú zniesť aj keď dohromady nič preborné neponúknu, o nejakú temnejšiu atmosféru skoro film neškrkne, herecké výkony na zaplakanie, dialógy sú čistý vývar, opäť samoúčelná nahota(to možno upútavalo v 80.rokoch ale teraz???), ... v celku veľké sklamanie, určite som čakal o niečo viac než takýto bezvýznamný vývar 100x videného horrorového klišé. /20%/(27.4.2009)

• InJo

Když vás na hororu od legendy žánru, jenž je plný over-the-top brutality, nechutností a snahy o napětí a nepříjemnou atmosféru, nejvíce potěší stylové úvodní titulky a několik odhalených koz, je něco (hodně) špatně. Pro některé zaryté "argentovce" možná dobrý drsný horor v duchu jeho kultovních děl, pro mě pouze těžce béčkový sick shit hodný (rychlého) zapomnění...(4.12.2016)

Místy má snímek opravdu hutnou atmosféru, lekačky jsou velmi efektní, jednu jsem skoro nerozdýchal. Herecké výkony nejsou dokonalé, ale postačí, italština se moc příjemně poslouchá, zvlášť když je doprovázena výtečnou hudbou... Argento se nebojí ukázat záběry, které by režisérovi v Americe asi hned tak neprošly (nebo by se nesetkaly s pochopením), no evropský divák je snese celkem v pohodě. Samotný příběh je obstojný, ale jeho ukončení se mi zdálo tak trochu zbrklé a moc rychlé, což je docela škoda, poněvadž minuty, které mu předcházely, byly opravdu silné (atmosféra i gore), a jako takové by snesly nějaké to prodloužení... Rozhodně to není film určený pro každého, ale spíš pro vyznavače hororového žánru 70. a 80. let.(31.1.2008)

Tohle je fakt masakr, umělecký, horrorový, brutální a pro mne i duchovní nářez ... Nechápu ... Argentovi jako by se podařilo mne opravdu zavézt někam za oponu viditelné skutečnosti a pocítit mystiku tohoto světa. Téma filmu mi naprosto sedlo. Vždy mě toto přitahovalo. Goreefekty jsou kapitolou samou pro sebe, Argento využívá klasické postupy dokonale spojené s moderní technologií a vytváří tak opravdu šílený (v dobrém slova smyslu ...) dojem... Výtvarná a hudební stránka absolutní vrchol ... vše zakončeno úžasným soundtrackem u titulků spolu s obrazy z okultních knih... Slovo dokonalé je pro tento film slabé ... Ovšem tento film ocení zejména příznivci horrorů a samotného Argenta. Mnoho ostatních diváků nebude ve filmu vidět to, co člověk, který Argentův styl už zná. Například klasickou hru s obrazem, barvou, kombinací barvy (opět vystupuje z obrazu zejména červená) atd. Věřím, že toto je pro některé diváky jeden z nejlepších horrorů všech dob. Přiznávám, že jisté nelogičnosti zde byli, a to i v přemisťování postav v prostoru nebo čase plus dosti prkenný herecký výkon Argentovy dcery Asii. Ale to už nehraje žádnou roli. Klady tohoto filmu mnohonásobně převyšují těch pár nedotažeností.(5.9.2008)

• - Daria Nicolodi a Asia Argento jsou v reálném životě matkou a dcerou. (Chatterer)

• - V Itálii vydělal film za první dva dny promítání 827,000 dolarů. (Chatterer)

• - Třetí část trilogie navazují cí na Suspirii a Inferno. (Chatterer)