Armáda démonů: Matka slz

Mother of Tears: The Third Mother

Drama / Fantasy / Horor / Thriller

Itálie / USA, 2007, 98 min

• InJo

Když vás na hororu od legendy žánru, jenž je plný over-the-top brutality, nechutností a snahy o napětí a nepříjemnou atmosféru, nejvíce potěší stylové úvodní titulky a několik odhalených koz, je něco (hodně) špatně. Pro některé zaryté "argentovce" možná dobrý drsný horor v duchu jeho kultovních děl, pro mě pouze těžce béčkový sick shit hodný (rychlého) zapomnění...(4.12.2016)

• Fr

Tam za hřbitovní zdí ležela truhla a rakev ovázaná řetězem. MATER LACRIMARUM se vrací…. PŘÍBĚH:**z Říma se stává ,,šílené“ město. Vraždy, sebevraždy, sjíždějí se čarodějnice…a vše zastaví jedině A.Argento. Asi v půlce zjišťuji, že samotný příběh už není tak zajímavý, jak původně vypadal. Sama hlavní postava se mi zdá divná a začíná to být nuda omotaná trapnými keci. Korunu všemu nasazuje duch, který ji doprovází. Něco jako Casper, jen zde má podobu její matky./ HUMOR:i na ten bohužel dojde. Směji se totiž stupiditě tvůrců, herců a nevím, jestli to fakt myslí vážně./ AKCE: *ani ne. Pár vražd. Je tu však celkem fajn zvuk a zajímavá hudba. Soundtrack si určitě seženu!/ NAPĚTÍ:**dobře jsem se lekl jednou. Režisér sice ,,hutní“ atmosféru zajímavými zvuky, ale nic se neděje. Trapný je i finále, které může vyvolat pocit hnusu, ale napětí nic moc. Jde tu hlavně o krev, vnitřnosti, drsné záběry. A taky o okultismus, knihovny, úzké chodby – znáte to. Na tohle jsem už starej.(26.4.2008)

• Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +je to hodně slušná řezničina, má to dobrou atmosféru -dialogy, je to dost velká nuda/// Vymítání čarodějnic, bla bla. Spousta keců a nesmyslů o čarodějnictví za účelem odvyprávět nějaký děj. Nesnáším tento žánr a nebýt vydařené hudby a několika slušně vykuchaných obětí, byl by to zaručený odpad./// Celkem 43%///(10.1.2009)

• HorrorVamp

Atmosféra z let předešlých téměř pominula a zůstala jen mému uchu lichotivá hudba Claudia Simonettiho, z níž nejhezčí byla právě ta při úvodních titulcích - k mé smůle už ve filmu ani jednou nezazněla a drsné gore scénky, některé vylepšené digitálně, vůči kterým mám jedinou výhradu... Nezatahovat do nich kojence, i když to působilo značně nevěrohodně. Asia Argento téměř po celou dobu vypadala, jako kdyby právě vstala z postele, aneb dědičné kruhy pod očima ani makeupem nezakryješ, ale zase od krku dolů je na co se koukat, tak mi snad pánové prominou. Nemůžu si pomoct, ale obličej má Asia na chlup stejný, jako její slavný táta, tudíž mám pokaždé pocit, že vidím Daria s kozama:) Hodně slabé 2 a obrovské zklamání. I mistr tesař se někdy utne.. a tady to platí dvojnásob.(9.3.2009)

Argento se svezl na popularitě Masters of Horror a po sedmadvaceti letech dokončil svou trilogii o Matkách - čarodějnicích. Samozřejmě nepřišel s novou verzí Inferna nebo Suspirie, ale v rámci svých dnešních možností natočil brutální atmosférický horror, který s přehledem válcuje většinu současné horrorové produkce. Více: http://blog.obitus.cz/2008/01/la-terza-madre.html(4.1.2008)

• - V Itálii vydělal film za první dva dny promítání 827,000 dolarů. (Chatterer)

• - Film měl premiéru 6. září 2007 v Torontu. (Chatterer)

• - Třetí část trilogie navazují cí na Suspirii a Inferno. (Chatterer)