Tři kamarádi a Jerry

• Švédsko 3 Friends & Jerry
Animovaný / Rodinný
Švédsko / Velká Británie, 1999, 39x30 min

Jerry se snaží dostat do party mezi tři kamarády (Franka, Thomase a Erika) tím, že vždy vymyslí nějaký brilantní nápad, který je nakonec dostane všechny do maléru a tím klesne jejich důstojnost před třemi slečnami (Linda, Mimmi, Tess). Frank vždy zuří, protože miluje Lindu. (MsWampir)

bibbi

S tímhle seriálem to je jak s bullteriérem. Grafika je tak ošklivá až je krásná a k ději a příhodám tří kamarádů a Jerryho se hodí dokonale. Co se týká českého dabingu, Trávníček by za něj měl dostat nějakou cenu, bez něj by to stálo za starou belu. A mezi tím, co se jetix měnil na tu úchylárnu, které se říká Disney channel, byl tenhle seriál v tu dobu jediný, na který se dalo dívat a bavit se u něj a nepřipadat si jak úplný dement. ()

silentname

"3 Friends & Jerry" by som ohodnotil ako skutočne skvelý animovaný seriál. Animácie sú síce trošku slabé, no na druhú stranu si to seriál veľmi dobre kompenzuje dobrými postavami, originálnymi dobrodružstvami a skvelými hláškami - "Jako čáp vypadám!" a podobbne. Okrem toho mám pocit, že väčšinou to v dieloch dopadne veľmi zaslúžene. Nie úplne vždy, ale väčšinou hej. Myslím si, že moja obľúbená epizóda bola, keď sa rozhodli kamaráti založiť kapelu a miesto toho sa im podarilo zriadiť comeback popovej kapely ich rodičov. Ten je vždy super. A okrem toho milujem tiež epizódu "Bunda 3" Celkovo skvelý seriál, ktorý by rozhodne niekedy mohol byť obnovený, alebo by to mohol niekto zobrať a urobiť veľký film s nejakým super dobrodružstvom. Má to humor, má to štýl, je to dobre načasované a funguje to. A okrem toho tie priateľstva pôsobia veľmi skutočne. Celkovo jeden z mojich obľúbených animovaných seriálov. Hodnotenie: A ()

towstit

Absolutna volovina, ktora ale vie ze volovinou je a to je najvacsie plus. Nie je to typicky serial animovany, kde nakonci vzdy musi byt dake sproste ponaucenie, a skonci to nakoniec tak ako vsetci ocakavali. Vsetko sa deje naopak, a to je fajn. Videl som vsetky diel viac ako raz a a nikdy sa nenudil. Frank, Thomas, Erik, Jerry, Linda, Mimi, Tes. :) ()

Marek1991

Tento seriál som napriek jeho mnohým grafickým alebo iným dejovým nedostatkom miloval. Nezabudnem na Franka, ktorý nosil tričká s jednotkou, ktorý sa chcel páčiť namyslenému dievčatku Linde. Boli to partičky ako z tých trápnych teenagerských filmov, ktoré tak Američania radi robia, ale predsa to bolo iné, bolo to švédske, bolo to detské a rád som to sledoval v televízii. ()

bax

Animácia o ničom (ale to má aj Mestečko South Park napríklad) a je to naivné. Čo sa týka českej verzie pridružuje sa k tomu ešte nie moc podarený dabing. Ale z detského pohľadu je to super. Kopa zábavy a človek sa počas žiadneho dielu nenudí. Keď sa navyše pozriem na súčasnú programovú štruktúru Jetixu, tak je toto jedna z najlepších vecí čo tam môžete vidieť. ()

• Hlavné postavy napísal Magnus Carlsson podľa svojich kamarátov z detstva, pri čom postava Thomasa reprezentovala práve jeho. (matthew.17)
  • Při zahraničním vysílání na stanici Nickelodeon se seriál nevyhnul cenzuře. Epizoda Móda byla odvysílána bez chvíle, kdy Frank odhrne závěs šatny a za ním se lekne polonahá zákaznice. Při vysílání v Česku na kanále Jetix nebyla scéna vynechána. (Vitox)
  • Reagge hudba mala byť pôvodne introm k seriálu, televízia však tento nápad zamietla. (matthew.17)