Tři kamarádi a Jerry (TV seriál)

• Švédsko

3 Friends & Jerry

Animovaný / Rodinný

Švédsko / Velká Británie, 1999, 30 min

Jeden z mojich obľúbených animovaných seriálov ktoré som pravidelne sledoval na fox kids a rád si ho pozriem aj v súčasnosti. Frank ma dokázal vždy pobaviť svojimi nerváckymi vlastnosťami,jeho modrým tričkom ktoré mal vždy na sebe a plešatou hlavou. A Jerry svojimi hlúpimi nápadmi ktoré vždy dopadli fiaskom. Dal by som aj 5* z nostalgie ale nebolo by to objektívne takže ostanem pri štyroch(20.6.2013)

Detská verzia South Parku a moj najoblúbenejší seriál z detstva. Tak isto tú máme 4 kamarátov, z ktorých síce nikdo nie je žid, ale zato taký Frank nemá daleko od Erica Cartmana, čo sa týka mentálnej úrovne. Každá časť je o niečom inom, aj ked nie každá sa vydarila, ale nemám zásadný problém ani s jednou. Okrem 4 hlavných postáv za pozornosť stoja aj Jerryho otec, knaz, ktorý namna posobil pedofilným dojmom, Linda a vela iných. V dnešnej dobe to asi nemá koho zaujať, ale ako nostalgia na časy Fox Kids, prípadne doplnenie animovaných seriálov, ktoré vám unikli je toto tá správna voľba.(5.2.2017)

Tento seriál som napriek jeho mnohým grafickým alebo iným dejovým nedostatkom miloval. Nezabudnem na Franka, ktorý nosil tričká s jednotkou, ktorý sa chcel páčiť namyslenému dievčatku Linde. Boli to partičky ako z tých trápnych teenagerských filmov, ktoré tak Američania radi robia, ale predsa to bolo iné, bolo to švédske, bolo to detské a rád som to sledoval v televízii.(20.2.2012)

Absolutna volovina, ktora ale vie ze volovinou je a to je najvacsie plus. Nie je to typicky serial animovany, kde nakonci vzdy musi byt dake sproste ponaucenie, a skonci to nakoniec tak ako vsetci ocakavali. Vsetko sa deje naopak, a to je fajn. Videl som vsetky diel viac ako raz a a nikdy sa nenudil. Frank, Thomas, Erik, Jerry, Linda, Mimi, Tes. :)(19.1.2010)

Rozhodně jeden z těch koukatelnějších seriálů, co kdy běžely na programu Fox Kids. Ústřední kvarteto bylo sice povedené, ale slabost jsem měl spíše pro tělocvikáře. I tady mě trochu mrzí, že s novým jménem Jetix tyto příjemné oddechovky vymizely, i když zrovna tento seriál je jakýmsi "posledním mohykánem", ještě občas běží (žel, jen v ranních hodinách).(3.8.2009)

• - Ilustrátor Magnus Carlsson má na svědomí také úspěšný videoklip k písní "Paranoid Android" od Radiohead. Animace v klipu a v seriálu je nezaměnitelná a typická právě pro tohoto autora. (Kirman)

• - Seriál byl ze začátku kritizován za sexuální motivy nahých dětí či pokusy padělání bankovek. Ohlasy však brzy utichly. (151kbar151)