Reklama

Reklama

Saw

všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor / Krimi / Thriller
Austrálie, 2003, 9 min

Obsahy(1)

James Wan, režisér prvého dielu série Saw ešte predtým ako sa pustil do réžie samotného filmu, blisol mu v hlave brilantný nápad.. a vďaka nemu sa do dejín kinematografie sa navždy zapísal John Kramer (aka Jigsaw), ktorý napomáha ľuďom zmeniť svoje životy pomocou hier o vlastný život. Jedno je isté, jeho hry vás navždy poznamenajú... Keď už mal James Wan tento nápad a rozhodol sa, že natočí krátkometrážny film, v ktorom chcel svoju ideu odprezentovať spoločnosti Lions Gate. Takmer všetci vieme ako jeho pokus dopadol a že sa realizácia jeho projektu uskutočnila. V tomto 10 minútovom filme uvidíte ukážku ako by mohla Jigsawova hra vyzerať. Tento snímok sa neskôr objavil ako bonus na DVD nosičoch filmu Saw. (baruss)

(více)

Recenze (146)

tron 

všechny recenze uživatele

Ak máte nad posteľou plagát k SAW: HRE O PREŽITIE (2004), budete nadšení, že existuje krátkometrážny počin, ktorý James Wan nakrútil o rok skôr ako akéhosi "reklamného predchodcu". Ja nijako zvlášť neuznávam ani originál, takže je mi tento kraťas pomerne ukradnutý, ale náznak atmosféry tak typickej pre nekonečnú krvavú sériu SAW je badateľný už tu. Beriem to skôr ako bizarné ochutenie, nie niečo "plnohodnotné". Snímka k zhliadnutiu tu: http://www.youtube.com/watch?v=Olj57iN3pm8 ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Jedna ze scén následujícího filmu jakožto hlavní příběh tohoto. Pro mě, jakožto fanouška Saw 1 (a vlastně docela i Saw 2 a 3...) to bylo docela zajímavé pokoukáníčko. David je na policejní stanici, kde ho podrobuje výslechu detektiv. A David vypráví, jak šel ven z nemocnice, někdo ho omráčil, pak jak se probudil v nějaký temný díře s obří maskou na čelisti... ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Kraťas, který začal celé šílenství okolo série Saw. Působí to jako demoverze na "regulérní" Saw. Poněkud nedotažené, ovšem u kraťasů se vždy počítá spíše nápad a atmosféra, než-li technické provedení a herecké výkony. Krom toho ona se tato scéna stejně nakonec objevila v takřka nezměněné podobě i v celovečerní verzi a tam je již dotažená po všech stránkách. Prostě Jigsaw a jeho první hra o přežití. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Doslova pred prvým "kultovým" filmom SAW si James Wan odskúšal svoj talent na krátkometrážnom počine a vyšlo mu to, skutočne ovocie samozrejme žal až po celovečernom filme SAW a zaslúžene. V každom prípade moc vydarený počin, v podstate tam uvidíme jednu uzdravovaciu/ očisťovaciu scénku s neskoršieho komplet filmu. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Leigh Whannell .. Tak asi takhle nějak vypadá „pilot“ filmu, se kterým tvůrci obcházejí studia a hledají peníze na svůj projekt. Pro producenta určitě příjemně strávený čas - místo listování scénářem a storyboardy se pár minut kouká na video, kde má nastíněnu základní ideu, vizuál a pak se rozhodne zda investuje. Rozvedení do prvního celovečerního filmu se pak rozhodně povedlo, u pokračování je to už hodně diskutabilní. Jen by mě zajímalo, kdy se tohle domino jménem SAW zastaví. Do zatracení a odpadů nemá série po třech dílech daleko.. http://youtube.com/watch?v=VN3eMkp57BY ()

Galerie (3)

Zajímavosti (13)

  • Prevrátená medvedia pasca použitá v tomto krátkom filme bola vyrobená režisérom Jamesom Wanom a hercom Leighom Whannellom. Predmet bol skutočne hrdzavý (mal byť umiestnený v Leighových ústach) a navyše bol úplne funkčný a nebezpečný. V celovečernom filme Saw: Hra o prežitie (2004) už bol predmet zabezpečený a pokrytý falošnou hrdzou. (WalterIK7)

Související novinky

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

James Wan bez debaty patří k nejlepším současným hororovým tvůrcům. První Saw je kultovka, Zlověstné ticho pěkná pocta staré škole a Insidious jeden z nejděsivějších filmů posledních let. Wan teď pro…

Nicole Kidman a návrat k hororu?

Nicole Kidman a návrat k hororu?

16.05.2011

V několika kouscích tohoto žánru si už zahrála, ale nejlepší z nich byli bezesporu Ti druzí. A zdá se, že se s Nicole budeme opět příjemně bát. Projevila totiž zájem o hlavní roli v nadpřirozeném…

Sekaná z upírů a zombíků

Sekaná z upírů a zombíků

24.07.2009

A to ve dvou videoherních adaptacích, spojených se jménem Paula W. S. Andersona. Ten se v očích některých svých odpůrců částečně rehabilitoval nářezovou Rallye smrti. Teď se vrací k sérii, kterou…

Reklama

Reklama