Saw

Austrálie, 2003, 9 min

James Wan

Leigh Whannell

James Wan

"Saw" mělo zůstat pouze krátkometrážní. To mělo alespoň nějakou atmosféru. Pak do toho ale Wan vpravil "důvod toho všeho", který měl být - jak se nejspíš domníval - zvrhle úchvatný. Ve skutečnosti je však jeho pointa "nevážíš si života, tak ti ho vezmu" vrcholem ubohosti. A kladné hodnocení dalších dílů mě jen utvrzuje v tom, že lidé pod dvacet let vůbec netuší, co je to "horror".(17.4.2011)

James Wan natočil už v roce 2003, před svým hitem "Saw" malou ochutnávku o skvělém vrahovi Jigsawovi. 9 minutový "film" nám ukazuje první začátky skvělého režiséra a návrh na realizaci filmu "Saw". I když samotný film nakonec dopadl jinak, myslím si, že scéna v tomto "nacrtku" nebyla vůbec marná a i když ji režisér nakonec do svého, o rok mladšího snímku, nedal. Avšak brutality si tam užijete dost.(3.10.2015)

Ano, uznávám, že tenhle Saw byl počátkem fenoménu, který určité kruhy baví dodnes už asi stým pokračováním ve 3D. Dal vzniknout bez debaty nejlepšímu dílu série, tomu prvnímu samozřejmě, na který já nedám dopustit, ale pořád je toho tady v těch devíti minutách dost málo. Můžu s klidným svědomím doporučit film ignorovat a rovnou si přehrát první díl... a jím i skončit.(8.6.2011)

Klasický Saw. Scéna, která se objevuje pak i v celovečerním filmu akorát s Amandou..ale přijde mi snad ještě o něco lepší..možná jsem už zapomněla, jak je tenhle horor šílenej a tim taky dokonalej. Každopádně Leigh Whannell hrál skvěle. Tahle scéna se dá přežít:)..i když je fakt, že já mám ŽALUDEK skoro na všechno:D(6.8.2008)

Tenhle kraťas uvádějící celou dlouhou sérii SAW jsem bohužel paradoxně viděl jako poslední, tudíž až po všech dílech, takže jsem se nedočkal vůbec ničeho nového. Zkusím ale hodnotit objektivně, jako bych neviděl žádný díl. 4* mimálně, během 9 minut skvělá atmoška a první zaznění legendární věty I want to play the game.(9.2.2012)

• - Téměř před každou premiérou filmů ze série vyjížděli do ulic v USA mobilní stanice pro darování krve, kde jste mohli za darování dostat lístek na film zdarma. Celkem tak lidé darovali přes 57 tisíc litrů krve. [Zdroj: Fakter.cz] (asdfasdf)

• - Leigh Whannell ztvárnil postavu Adama také ve filmu Saw: Hra o přežití (2004). (NormanBates)

• - Tento původní krátký snímek vyšel jako bonus na DVD "Saw: Uncut Edition" filmu Saw: Hra o přežití (2004). (Kreeki)