poster

Saw

Krátkometrážní / Horor / Krimi / Thriller

Austrálie, 2003, 9 min

Režie:

James Wan

Scénář:

Leigh Whannell

Střih:

James Wan
(další profese)
 • mzss1
  ***

  Tak teprve nyní jsem měl možnost shlédnout tento krátký minifilm, který zapříčinil odstartování skvělé a mé velmi oblíbené série. Toto samozřejmě není žádný zázrak. Je zde Leigh Whannell, který bojuje s pastí, kterou měla Amanda v prvním filmu Saw. Mohlo zde být více krve, ale myslím si, že postavička - klasická ve všech Saw v televizi potěší, i hudba je podobná. Prostě z nostalgie to pobavilo. Ve výsledku je to nic moc, ale ocenuju, že díky tomuto průměrnému krátkému filmu vznikla perfektní série. Tohle je taková průměrná ochutnávka na nadcházející díly. Za mě to vidím tak na 50% = ***(13.6.2013)

 • LokiZombie
  ***

  Ano, uznávám, že tenhle Saw byl počátkem fenoménu, který určité kruhy baví dodnes už asi stým pokračováním ve 3D. Dal vzniknout bez debaty nejlepšímu dílu série, tomu prvnímu samozřejmě, na který já nedám dopustit, ale pořád je toho tady v těch devíti minutách dost málo. Můžu s klidným svědomím doporučit film ignorovat a rovnou si přehrát první díl... a jím i skončit.(8.6.2011)

 • ad
  ****

  Solidní kraťas a zároveň ochutnávka pozdějšího celovečeráku... Dějově se jedná o pozdější "scénu" s Amandou, jen místo ní hraje scénárista, jinak se liší minimálně... Není se co divit, že tahle atmosferická "ochutnávka" přesvědčila producenty, že ten film stojí za natočení a že ti pánové mají vizuální talent...(31.10.2007)

 • Legas
  ***

  Teď docela dobře chápu, jak vznikl celovečerní Saw - jako kopie tohohle, v jistém smyslu zdařilém, kraťasu. Čím se jako amatérský filmař prezentujete? Většina vyzkouší horor, což právě Wanovi vyšlo a dostal šanci si jej nafilmovat v celovečerní podobě. Ta je rozvedena o ústřední koupelnovou dějovou linku, která je propracovanější po psychologické stránce, než tenhle kraťas, který se nakonec objeví i v celovečeráku, lze říct, že téměř v identické podobě.(31.12.2007)

 • T2
  ***

  Doslova pred prvým "kultovým" filmom SAW si James Wan odskúšal svoj talent na krátkometrážnom počine a vyšlo mu to, skutočne ovocie samozrejme žal až po celovečernom filme SAW a zaslúžene. V každom prípade moc vydarený počin, v podstate tam uvidíme jednu uzdravovaciu/ očisťovaciu scénku s neskoršieho komplet filmu.(17.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace