Saw

Austrálie, 2003, 9 min

James Wan

Leigh Whannell

James Wan

Jasná, přímá a důrazná zpráva pro lidi, kteří nemají čisté svědomí. Lásku vám dávanou, oplácejte, nekraďte, nezábíjejte, nefetujte nebo dopadnete stejně špatně jako hlavní hrdina tohoto snímku. James Wan udělal velice dobře, že opustil od úvahy natáčet Saw 2 a přenechal to jiným. Zkazil by si totiž reputaci. Hororu rozhodně neškodí jeho délka. Je jen smůla, že lidé prostě nepochopí, že většina hororů nemá tak dobrou zápletku, aby se vešla do 90 minut. Postačí kraťas.(4.8.2007)

Skvely kratas, ktory ma v sebe vsetko to, co robi Saw Sawom. Vsetky prvky, z ktorych tazi cela seria a naviac, prilis sa tu nedozviete, takze si to drzi aj velmi tajomnu atmosferu. Keby pokracovania nevznikli (kvalitny prvy diel beriem ako slubny start kariery Jamesa Wana), o nic by sme neprisli. (8.5/10)(18.5.2008)

Teď docela dobře chápu, jak vznikl celovečerní Saw - jako kopie tohohle, v jistém smyslu zdařilém, kraťasu. Čím se jako amatérský filmař prezentujete? Většina vyzkouší horor, což právě Wanovi vyšlo a dostal šanci si jej nafilmovat v celovečerní podobě. Ta je rozvedena o ústřední koupelnovou dějovou linku, která je propracovanější po psychologické stránce, než tenhle kraťas, který se nakonec objeví i v celovečeráku, lze říct, že téměř v identické podobě.(31.12.2007)

Takzvaný malý aperitív pred tým čo bude následovať. Malá ochutnávka ktorá nám načrtne čo sa odohraje v ďalších dejstvách vlastne sa opravím na čo sa máte pripraviť. Krásne fungujúci kraťas ktoého doménou je scéna v pivnici kde sú použité zelené kamerové filtre a hra so svetlom. Nech je to ako chce Jigsaw mi príde ako najvtipnejšia bábka vôbec a to jeho kolo? O môj bože Hotové Pee weeho dobrodružstvo(15.6.2008)

Jedna ze scén následujícího filmu jakožto hlavní příběh tohoto. Pro mě, jakožto fanouška Saw 1 (a vlastně docela i Saw 2 a 3...) to bylo docela zajímavé pokoukáníčko. David je na policejní stanici, kde ho podrobuje výslechu detektiv. A David vypráví, jak šel ven z nemocnice, někdo ho omráčil, pak jak se probudil v nějaký temný díře s obří maskou na čelisti...(7.6.2007)

• - Leigh Whannell ztvárnil postavu Adama také ve filmu Saw: Hra o přežití (2004). (NormanBates)

• - Téměř před každou premiérou filmů ze série vyjížděli do ulic v USA mobilní stanice pro darování krve, kde jste mohli za darování dostat lístek na film zdarma. Celkem tak lidé darovali přes 57 tisíc litrů krve. [Zdroj: Fakter.cz] (asdfasdf)

• - Z důvodu nízkého rozpočtu je loutka Billyho ovládána rybářským vlascem. (NormanBates)