poster

Houslový rytíř (TV film)

 • anglický

  The Violin Knight

  (festivalový název)

Dokumentární / Životopisný / Hudební

Česko, 2006, 52 min

Režie:

Pavel Marek

Scénář:

Pavel Marek

Producenti:

Vratislav Šlajer

Střih:

Lucie Haladová
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (6)

 • bassator

  42nd KVIFF 2007 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - Mimo soutěž(12.8.2009)

 • Slarque
  ***

  Dokument o romském houslistovi, který do toho režisérovi kecal víc, než bývá u podobných filmů obvyklé. Výsledek není ani výjimečný ani špatný. Tomu ostatně odpovídá i mé hodnocení.(12.10.2009)

 • SLOTH
  ***

  ale jo sice pres neuveritelnou nafoukanost martina baloga vznikl docela zajimavy dokument jeste ze mel pan reziser takovou trpelivost(17.10.2008)

 • Cimr
  ***

  Marek Balog je fenomenální houslista, o tom není sporu. Zažil jsem v Praze promítání, kde byl spolu s režisérem jako host a po skončení filmu zahrál. Říkal jsem si, zda jediný člověk může stvořit něco tak krásného. Ale ten film? Nepochopil jsem ho. Vůbec. Kamarádka, která se zná se spoustou cikánů (není myšleno hanlivě, ostatně - v tom dokumentu se tak sami titulují), sice říkala, že to bylo moc dobré kvůli tomu, že to opravdu výborně vystihuje romskou duši a že tento dokument jako jeden z mála ukazuje Romy tak, jací opravdu jsou. Možná. Ale mně osobně nic nepředal a ničím mě neobohatil, což od dokumentů tak nějak očekávám...(5.3.2007)

 • janek85

  Tady toto se snad ani nedá hodnotit.Nějaký houslista, jak hraje na housle.Nemám na to nějaký názor.(4.3.2007)

 • strikeman
  *

  O romské hudbě a romských muzikantech něco (možná něco málo) vím, s Markem Balogem jsem se i osobně seznámil. Jako houslista jeho hru na housle obdivuji a jako aktivní muzikant sdílím i jeho nadšení pro lidovou hudbu. Proto jsem se na dokument o něm poměrně těšil - o to větší pak bylo zklamání z tohoto paskvilu...(25.9.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace