• zette
  ****

  Velmi atraktivni prostredi stihacich pilotu. Takovych filmu se moc nenatocilo (krome americke produkce) a zaslouzi pochvalu. Skoda, ze si tvurci vice nepohrali s dejem, protoze dalsiho takoveho filmu se uz u nas asi nedockame. I kdyz si pilota stihacky predstavuji jinak, tak Munzar podal velmi dobry vykon. Potesi i hezka Marketa Fiserova, ke ktere osud nebyl zrovna privetivy.(4.10.2014)

 • Kovaja
  ***

  Kladně hodnotím pouze to že takových filmů se moc netočí ale jinak příběh je naprostá blbost.Bože pilot co při letu myslí na ženskou a kvuli tomu se nedokáže soustředit na let.Se divím že s ním měli takovou trpělivost.Nemáš na to tak deš z kola ven.V takovém povolání se chyby rozhodně neodpouští a když pilot myslí při letu na to že s ženskou čeká dítě tak je blázen.Pokud neřešili milostné avantýry tak se to dalo(19.12.2008)

 • xenopus
  ***

  Byl jsem až překvapen, jak dobře tehdejší filmaři natočili letecké záběry i záběry letadel (i když pravda, některé se opakují a vy tušíte, že je to ta samá situace, jen nasnímaná kamerou stojící o sto metrů dál). Největší slabinou je příběh, který zejména v prostřední části zabíjí celý film vzpomínkami na minulost hlavních postav. Nicméně závěrečných deset minut je výborných, přináší rozuzlení situací všech postav, je doprovázeno dobrým hudebním motivem a hezkými záběry MiGa ve vzduchu. Málo známý československý film s netradiční tématikou, ve zpracování ale víceméně průměrný.(18.12.2010)

 • noriaki
  **

  Top Gun východního bloku. Na natáčená taky spolupracovala armáda, v hlavní roli je též hezoun řešící své milostné avantýry, a i tady platí že bez stíhaček by film nestál za zmínku. Konkrétně v případě Pod nohama nebe je to pravda dvojnásob, protože Američané natočili své propagandistické video mnohem lépe. Vojáci ČSLA s mastnými vlasy a zelenými uniformami se nemůžou rovnat hochům US Air Force s diskotékovými účesy a Milan Růžička není žádný Tony Scott. Absence dechberoucích záběrů leteckých soubojů se mu vyčítat nedá, jenže on vyhořel i ve všem ostatním. Vedlejší, postupem času bohužel hlavní zápletka je nezajímavá, nijak zvlášť dovedně zahraná a mizerně nasnímaná. A těch MiGů film taky moc neukázal.(14.8.2016)

 • Chupacabre
  **

  Krásný den a já náhle v TV spatřuji zajímavou ukázku z filmu ... kterou dokonale doplňuje propůjčená hudba z filmu TOP GUN. Paráda ... již se nemohu dočkat až snímek spatřím ... ale obrovské nadšení již brzy vyprchá ! Začátek slibuje velmi zajímavou podívanou, ale bohužel zbytek filmu se již zabývá pouze NEzajímavými vzpomínkami !(9.12.2010)

 • - Natáčení probíhalo na letištích v Plzni - Líních a v Bechyni. (Foxhound#1)

 • - Ve filmu je možné vidět leteckou techniku ČSLA L-29 Delfín, L-39 Albatros, MiG-21, MiG-23 a vrtulník Mi-8. (Foxhound#1)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace