Werfelova "komédia jednej tragédie" je situovaná do obdobia nemeckej okupácie Francúzska. Je dramatickou polemikou a konfrontáciou dvoch rozdielnych ľudských mentalít a prístupov k boju proti neľudskosti a násiliu. (RTVS)

gogo76

"Moja mama vravela, že vždy sú dve možnosti..." Aj tu ich máte dve. Film si pozrieť alebo nie. Ak by som mal poradiť, či mu venovať svoj čas, tak skôr nie. Napriek výbornému obsadeniu pôsobí úvod dosť nezáživne a asi najviac to kazí televízny look s nekvalitne zahmleným obrazom, ktorý filmu na príťažlivosti nepridáva. Pozrel som to iba kvôli pánu Chudíkovi a vojnovej téme, inak by som do toho nešiel. Filmu chýba šťava, iskra, jednoducho niečo, čo by to v nudnejších momentoch trochu dvihlo. Je tu jednoducho cítiť tú divadelnú predlohu. U mňa iba slabý priemer. 50%. ()

dave91

Od poloviny jsem to sledoval jen ze setrvačnosti.Jednoduše to nemělo šťávu.A nepřesvědčilo mě ani divadelní zpracování tohoto díla.Jde to jaksi mimo mě.Musíme si pomáhat bylo o mnoho lepší. ()

Autogram

Len pre zaujímavé herecké obsadenie som skúsil túto inscenáciu, ale bola to naozaj bieda. Hlavný problém vidím v predlohe, ktorá je očividne dosť nezrozumiteľná, film nemá spád ani jasné smerovanie. Naviac tie hrozné post-synchrony kazili už aj tak dosť zlý dojem. Vždy sú dve možnosti, ale tu som volil buď jednu hviezdu alebo dve, a netuším, odkiaľ sa tu berú päťhviezdové hodnotenia. ()